GAL - Tensory

Dział dla użytkowników nie lubiących googlować ;) Konkretne zagadnienia matematyczne w sieci, skrypty online, poszukiwania wszelakie acz KONKRETNE!
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

GAL - Tensory

Post autor: VirtualUser »

Polecacie jakieś źródło do nauki tensorów, najlepiej z jakimiś zadankami (chciałbym przejść od totalnych podstaw po bardziej zaawansowane zagadnienia).
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7910
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1670 razy

GAL - Tensory

Post autor: janusz47 »

Edmund Karaśkiewicz. Zarys teorii wektorów i tensorów PWN. Warszawa 1964.

Krzysztof Wierzcholski, Ryszard Janiszewski ELEMENTY RACHUNKU TENSOROWEGO W ZASTOSOWANIACH. Wyd. Uczelniane Politechniki Lubelskiej Lublin 1980.
Awatar użytkownika
karolex123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 751
Rejestracja: 22 gru 2012, o 11:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: somewhere
Podziękował: 39 razy
Pomógł: 127 razy

Re: GAL - Tensory

Post autor: karolex123 »

Jeżeli interesuję Cię algebraiczny odcień tensorów, to we "Wstępie do algebry" Kostrikina (części 2) jest rozdział poświęcony przestrzeniom tensorowym .
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: GAL - Tensory

Post autor: VirtualUser »

karolex123 pisze:Jeżeli interesuję Cię algebraiczny odcień tensorów, to we "Wstępie do algebry" Kostrikina (części 2) jest rozdział poświęcony przestrzeniom tensorowym .
Mam kostrikina, lecz wypala on z poziomu, którego bym wstępnym nie nazwał. Moja styczność z galem skończyła się na jednym semestrze takowego kursu (i do tensorów w nim brakuje jeszcze z semestru) i po próbie przerobienia tych zadań spotkałem się z ścianą własnej niewiedzy.
ODPOWIEDZ