Dalsze studiowanie matematyki

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Abstract
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2019, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 18 razy

Dalsze studiowanie matematyki

Post autor: Abstract »

Witam wszystkich serdecznie.
Chciałbym się tutaj kogoś poradzić ponieważ nie wiem czy podejmować drugi raz studia matematyczne.
Gdy zacząłem studiować pierwszy raz spotkało mnie duże zaskoczenie bo matematyka z liceum była przy tej dosyć prosta, maturę napisałem średnio(podstawa - 90 % a rozszerzenie - 60 %). Na studiach byłą ciężko a kolokwia zaliczałem różnie ale większość udało się zaliczyć na ponad 50 % nie było najgorzej ale po pół roku zrezygnowałem bo jakoś się wypaliłem i teraz boję się znów podejmować studia matematyczne, informatyczne itp bo nie wiem czy dam radę bo może nie mam tego talentu lub czegoś mi brakuje.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22292
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3768 razy

Re: Dalsze studiowanie matematyki

Post autor: a4karo »

Rób to, co lubisz
Abstract
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2019, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 18 razy

Re: Dalsze studiowanie matematyki

Post autor: Abstract »

Lubię matematykę i inne nauki ścisłe np informatykę, astronomię i inne ale mam wątpliwości co do swoich umiejętności i talentu.
Kordyt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 21 sie 2014, o 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 30 razy

Dalsze studiowanie matematyki

Post autor: Kordyt »

Jak nie spróbujesz to nie poznasz swoich możliwości.
Nie zakładaj, że będzie łatwo, bo wejście w matematykę wyższą może nie być łatwe.
Jeśli to lubisz i będziesz systematycznie pracował na pewno się w tym kierunku rozwiniesz.
Ale tak jak piszę, nie poznasz swoich możliwości dopóki nie spróbujesz, a te mogą zacząć wychodzić z czasem.
Lepiej mieć świadomość, że się spróbowało niż żałować że się nie próbowało.
ODPOWIEDZ