Mam policzone wartości \(\displaystyle{ U_R=480 V, U_{C1}=260 V, U_L=130 V, I_R=24 A, I_{C2}=10 A, I=26 A}\), tylko nie wiem jak to wykorzystać.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, o 08:50 przez AiDi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:Nieczytelny zapis - brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
Na podstawie tych danych możesz już obliczyć impedancje zespolone wszystkich elementów w obwodzie. Wyznacz impedancję zastępczą obwodu i przemnóż jej moduł przez prąd \(\displaystyle{ I}\), a otrzymasz napięcie zasilania całego obwodu.