Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22204
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3753 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Za to mam najlepszy stosunek pomógł do postów
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5744
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Czyli posty są liczone modulo...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 789
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

a4karo pisze:Za to mam najlepszy stosunek pomógł do postów
Widziałem ostatnio kogoś, kto miał zero postów i niezerowy licznik "pomógł", więc byłbym ostrożny. W każdym razie wygląda to imponująco .

Nastąpiło chyba jakieś przepełnienie w PHP? Nie znam się na tym, bo nie jestem webdeveloperem. W każdym razie jeżeli ktoś ma jakiś pomysł odnośnie tego, co się stało, to zachęcam, żeby się podzielił.

Polecam też zagrać w Heroes III zamkiem Bastion. W takim zamku jest skarbiec, który powiększa ilość złota na początku każdego tygodnia o 10%. Przy oszczędnej polityce fiskalnej prowadzi to do przepełnienia (gra jest pewnie napisana w C++ i maksymalny budżet to \(\displaystyle{ 2^{32}-1}\)). W efekcie uzyskuje się ujemną ilość złota bliską \(\displaystyle{ -2^{32}}\), co prowadzi do finansowej katastrofy (to chyba taka kara za chciwość).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5744
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tu nie tylko o posty chodzi ale i o pasek który diametralnie zmienił kolor a ten kolor mi się nie podoba...

Zresztą nie lubię zmian na gorsze co ta zmiana dała w sumie nic tylko pogorszyła sprawę..

Decyzja głupia i nieprzemyślana Mody nabrały w usta wody nikt o tym nawet nie natrącił...

Potraktowali was jak śmiecie...

Ktoś kradnie wam posty a wy patrzycie i się cieszycie dostaliście policzek i to mocny...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 789
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: Ktoś kradnie wam posty a wy patrzycie i się cieszycie dostaliście policzek i to mocny...
Lubię to forum i nie chciałbym, żeby znikło, ale mało obchodzą mnie te liczniki. To przyjemne zostać docenionym i dostać "punkt pomógł" (szczególnie, gdy się człowiek narobił przy redagowaniu rozwiązania), ale nawet, gdyby one zostały wyzerowane, to nie rozpaczałbym i nie traktowałbym tego jako policzka.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8581
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3349 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kerajs »

arek1357 pisze:Tu nie tylko o posty chodzi ale i o pasek który diametralnie zmienił kolor a ten kolor mi się nie podoba...

Zresztą nie lubię zmian na gorsze co ta zmiana dała w sumie nic tylko pogorszyła sprawę..

Decyzja głupia i nieprzemyślana Mody nabrały w usta wody nikt o tym nawet nie natrącił...

Potraktowali was jak śmiecie...

Ktoś kradnie wam posty a wy patrzycie i się cieszycie dostaliście policzek i to mocny...
Marudzisz (czyżby pod choinką nie było wymarzonego prezentu?).
Za kilka dni problem pewnie zostanie zdiagnozowany i wszystko wróci do stanu poprzedniego.

Ja tę sytuację odbieram zgoła przeciwnie, jako przyjemny gwiazdkowy upominek.


PS
Ciekawe jaki klucz rządzi niezliczaniem postów?
PPS
Zniknęły także powody przyznania ostrzeżeń.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5744
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak ale mody już powinny sprawę wyjaśnić, jak napisałem w jednym poście, że drażni mnie kolor zielony w jednej całce(bo oślepia) to mój post znalazł się w śmietniku w sekundę, a tu się dzieje rewolucja na forum i nikt z obsługi o tym nie pisze...
Więc moja stara teza o maraźmie modów i adminów w ważnych kwestiach jest jak najbardziej aktualna.
Zobaczysz jak nas na forum zaatakują muzułmanie czy hakerzy to pierwsi z frontu uciekną mody,
ale jak napiszę, że pan Hawking miał poplamiony krawat to dostanę zaraz warna i właśnie o to mi biega,
brak spójności i równowagi...
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: AiDi »

Weź się ogarnij chłopie. Żeby to wyjaśnić potrzeba administracji i to tej od spraw typowo technicznych, która na forum nie bywa. A że są święta to chyba jest oczywiste, że sprawy nie wyjaśni się od razu. Moderatorzy niewiele mogą w takich kwestiach.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5744
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Administracja to adminy...
Mi się np wyczernił pasek i wyglądam jak zmoknięta kura ...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:Polecam też zagrać w Heroes III zamkiem Bastion. W takim zamku jest skarbiec, który powiększa ilość złota na początku każdego tygodnia o 10%. Przy oszczędnej polityce fiskalnej prowadzi to do przepełnienia (gra jest pewnie napisana w C++ i maksymalny budżet to \(\displaystyle{ 2^{32}-1}\)). W efekcie uzyskuje się ujemną ilość złota bliską \(\displaystyle{ -2^{32}}\), co prowadzi do finansowej katastrofy (to chyba taka kara za chciwość).
O, to naprawdę ciekawe. Inny dobry bug w tej grze: po osiągnięciu któregoś levelu bohatera (dokładnie nie pamiętam, z 10 lat temu o tym przeczytałem i zrobiłem sobie testy, chyba było to około 108. levelu) następuje gigantyczny skok poziomu doświadczenia i np. jednostki bohatera ze specjalnością „płatnerz" dostają 1 punkt obrażeń od każdego fizycznego ataku (czyli wystarczy zabezpieczyć się jakoś przed silną magią, np. kulką czy płaszczykiem, i można jechać wszystko). Ale pewnie naprawili to w wersji H3 Complete, którą teraz mam (przyznam, że nie sprawdziłem, bo zmieniły mi się zainteresowania).

Ja tam nie obrażę się na usunięcie wszystkich statystyk, wtedy pewnie przestanę odpowiadać w łatwych wątkach (bo muszę przed sobą przyznać, że robiłem to raczej dla nabicia licznika), ale to i oszczędzi sporo mojego czasu.

-- 27 gru 2018, o 00:40 --

A jeśli nawet nie, to zapewne naprawili w HD Modzie.-- 27 gru 2018, o 00:43 --Poza tym łatwo widać, że dostałem ostrzeżenie bez powodu, żądam jego anulowania
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 789
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze:chyba było to około 108. levelu
Nigdy nie osiągnąłem tego poziomu żadnym bohaterem. Wydaje się nieosiągalne w praktyce. Użyłeś jakichś "cheatów"?
Awatar użytkownika
Dasio11
Moderator
Moderator
Posty: 10218
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2361 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dasio11 »

Premislav pisze:Poza tym łatwo widać, że dostałem ostrzeżenie bez powodu, żądam jego anulowania :!:
A gdzie Ty widzisz jakieś ostrzeżenie? To tylko licznik się popsuł i pokazuje za dużo. ;-)
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:Wydaje się nieosiągalne w praktyce.
W standardowych warunkach na pewno, ja sobie zrobiłem mapkę, na której to nabiłem. Wydaje się nie do osiągnięcia na mapkach, które się dostaje z grą, natomiast miałem do czynienia z kilkoma, na których kosmiczny level to nic dziwnego (aczkolwiek niektóre z nich, żeby nie czynić zadania trywialnym, mają ograniczenia czasowe, mnie przychodzi na myśl bardzo dobra mapa Unleashing the Bloodthirsty, choć aż takiego poziomu tam nie wykręciłem, natomiast pierwotną wersję przeszedłem tylko dzięki innemu bugowi, bo źle zagrałem: w którejś wersji H3 było tak, że jak się nabije za wysokie statystyki, tj.
atak, obrona, moc, wiedza, to spadają do poziomu poniżej 10 i nic się z tym nie da zrobić).

W sumie to tylko taka ciekawostka, nie coś szczególnie praktycznego, ale kiedyś nie miałem co robić, gdy przestałem się aż tak interesować historią, a matmą nie zacząłem, i wówczas grzebałem w takich rzeczach (o większości dowiedziałem się na krajowych i zagranicznych forach).
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: MadJack »

Jak to działa z tym płatnerstwem? Bonus ze specjalizacji rośnie wraz z poziomem? Wydawało mi się, że jest stały.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5744
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Kiedy będę miał normalny srebrny pasek taki jaki miałem zgłaszam protest...
ODPOWIEDZ