Gotowce

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Gotowce

Post autor: Jan Kraszewski »

Ale jak? Jak ktoś wpada po gotowca, łapie pierwszą rzecz, która mu wpadnie w ręce i ucieka, to sam jest sobie winien.

Każdemu zdarzają się pomyłki w rozwiązaniach, które pisze i siłą forum jest to, że (mam nadzieję) większość tych pomyłek, zwłaszcza na poziomie elementarnym, jest wyłapywana. Pomyłki są częścią uczenia się i mogą być kształcące, to jednak wymaga więcej niż szybkiej wizyty po rozwiązanie.

JK
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7910
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1670 razy

Re: Gotowce

Post autor: janusz47 »

Zgadzam się z Panem Kraszewskim.

Ten się nie myli, kto nic nie robi tylko krytykuje.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Gotowce

Post autor: a4karo »

janusz47 pisze:
Ten się nie myli, kto nic nie robi tylko krytykuje.
Uważasz, że jak chirurgowi umiera na stole 50% pacjentów, to takie usprawiedliwienie jest ok?

A nauczyciel może mówić byle co, ważne że mówi?
Jan Kraszewski pisze:siłą forum jest to, że (mam nadzieję) większość tych pomyłek, zwłaszcza na poziomie elementarnym, jest wyłapywana
Zdecydowanie wolę naprowadzać na właściwą drogę ludzi, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, niż poprawiać błędy pożal się Boże ekspertów wyszukujących kosmicznych argumentów dla uzasadnienia swoich racji.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Gotowce

Post autor: Premislav »

Uważasz, że jak chirurgowi umiera na stole 50% pacjentów, to takie usprawiedliwienie jest ok?
Nie ta waga problemu (i tak, ma to znaczenie), do tego procenty wyciągnięte z kapelusza, naprawdę można dyskutować bez takich tanich sztuczek erystycznych. Poza tym tutaj, jak już wspomniano, najwięcej w temacie zależy od nastawienia osoby potrzebującej pomocy: jeśli spisze ona słowo w słowo bez żadnej refleksji poprawne rozwiązanie, to (poza może oceną z jednej pracy domowej) korzyści w porównaniu ze spisaniem słowo w słowo bez żadnej refleksji niepoprawnego rozwiązania będą wciąż praktycznie żadne. A jeśli nie, to mamy już duże prawdopodobieństwo dostrzeżenia błędu.
Odnoszę przy tym wrażenie, że gotowce (o które przeważnie nie ja prosiłem, tylko znajdowałem wątki) obecne na tym forum pomogły mi w zaliczeniu analizy funkcjonalnej czy topologii, a wskazówki nic by nie dały, bo po prostu nie byłem (nie jestem) na tyle inteligentny, by wymyślić rozwiązania niektórych poronionych zadań, nawet przy dość niezłej znajomości teorii. Więc też nie zgodzę się do końca, jeśli chodzi o ogólną szkodliwość gotowców.
Zdecydowanie wolę naprowadzać na właściwą drogę ludzi, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, niż poprawiać błędy pożal się Boże ekspertów wyszukujących kosmicznych argumentów dla uzasadnienia swoich racji.
A z ciekawości: ilu jest użytkowników, którzy tak czynią, że aż na liczbę mnogą sobie zasłużyli?
Poza nie wiem, czy zasadne jest dostosowywać forum pod preferencje paru userów: jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki. Żadnej ankiety tu nie widziałem.
Zresztą brak gotowców spowoduje mniejszy napływ użytkowników, a admin tak bardzo ma na uwadze klikalność, że nawet kiedyś podjął się próby mocnego ograniczenia wygody userów, by takową podbić, więc raczej nie przewiduję zmian w tej kwestii (choć mogę się mylić).
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Re: Gotowce

Post autor: leg14 »

Dopóki gotowcy nie piszą rozwiązań pod postami niegotowców wszystko jest ok. Niech każdy się trzyma swoich ziomków
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Gotowce

Post autor: VirtualUser »

No z tą sztucznie nabijaną klikalnością to jest przesada na tym forum. Po pierwsze wyświetlenia nie są unikalne. Ta sama osoba wchodząca w post parę razy nabija za każdym razem nową odsłonę. Po drugie odświeżanie nabija wyświetlenia tzn, że jak odświeżę parę razy stronę gdy mi się nie ładuje to już post na +5 wyświetleń. Po trzecie gdy post ma kilka stron i przeczytam wszystkie strony to post ma dodane +n ilość wyświetleń przez co te wszystkie liczniki wyświetleń są kilkukrotnie zawyżone i wprowadzają w błąd. I o ile wielu osobom to może wisieć, to jeżeli ktoś komercyjnie chce zakupić jakąś reklamę tutaj, bądź ktoś traktuje "popularność" tego forum jako kartę przetargową w jakiejkolwiek sprawie to po prostu oszukuje.
ODPOWIEDZ