Dostać się na Uniwersytet Wrocławski - progi

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
yutro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 8 gru 2018, o 19:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 1 raz

Dostać się na Uniwersytet Wrocławski - progi

Post autor: yutro »

Cześć!

Mam problem, zdaję maturę rozszerzoną z kilku przedmiotów - ang, mat, fiz - pytanie.
Ile trzeba mieć procent by dostać się na Uniwersytet wrocławski na matematykę.
Czemu wrocławski bo sobie wymarzyłem duże miasto + mam tam rodzinę,

Pytam bo dotychczas sądziłem że zdam sobie maturę i pójdę studiować informatykę ale mi się z pewnych powodów odwidziało i to na stałe.
Teraz stawiam na matematykę bo kurcze lubię ten przedmiot i chcę wiedzieć ile muszę mieć procent by się dostać. Sęk w tym że dotychczas maksowałem informatykę no i po prostu chce wiedzieć.

Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Dostać się na Uniwersytet Wrocławski - progi

Post autor: VirtualUser »

Jak dostajesz się na informatykę to na matematykę tym bardziej.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34541
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5226 razy

Re: Dostać się na Uniwersytet Wrocławski - progi

Post autor: Jan Kraszewski »

Ostatnio próg wynosił ok. 90 pkt., ale to prawdopodobnie ze względu na słabe wyniki maturalne (rok temu był nieco wyższy. Tym niemniej przyzwoicie zdana matura rozszerzona z matematyki powinna spokojnie wystarczyć. No i istotnie na matematykę jest się łatwiej dostać niż na informatykę.

JK
yutro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 8 gru 2018, o 19:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 1 raz

Re: Dostać się na Uniwersytet Wrocławski - progi

Post autor: yutro »

Dziękuje za odpowiedzi.

Zapytam wprost czy 60% to przyzwoicie bo tyle jestem w stanie wyciągnąć na dzień dzisiejszy + oczywiście praca przez następne miesiące ale jest mało czasu .... a MARZĘ o tym by się dostać akurat na UWr. Czy ewentualną słabą maturę z matmy będę mógł "zatuszować" dobrym wynikiem z Informatyki R?
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Dostać się na Uniwersytet Wrocławski - progi

Post autor: VirtualUser »

Spójrz na zasady przeliczania punktów i powyliczaj sobie najróżniejsze warianty, nałóż to na jakiegoś excela i będziesz wszystko wiedział.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34541
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5226 razy

Re: Dostać się na Uniwersytet Wrocławski - progi

Post autor: Jan Kraszewski »

yutro pisze:Zapytam wprost czy 60% to przyzwoicie bo tyle jestem w stanie wyciągnąć na dzień dzisiejszy + oczywiście praca przez następne miesiące ale jest mało czasu .... a MARZĘ o tym by się dostać akurat na UWr. Czy ewentualną słabą maturę z matmy będę mógł "zatuszować" dobrym wynikiem z Informatyki R?
Tak, 60% to przyzwoicie, bo to daje 150 pkt., do tego dochodzi język, a jeżeli dodatkowo dołożysz informatykę (którą zdaje stosunkowo niewielu kandydatów), to w ogóle nie powinno być problemu.

JK
ODPOWIEDZ