Wyznacz oryginal czasowy. O co chodzi?

Równania różniczkowe i całkowe. Równania różnicowe. Transformata Laplace'a i Fouriera oraz ich zastosowanie w równaniach różniczkowych.
maki1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2016, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pławna
Podziękował: 5 razy

Wyznacz oryginal czasowy. O co chodzi?

Post autor: maki1234 »

Mam zadanie z poleceniem "Wyznacz oryginał czasowy transformaty laplace'a"

\(\displaystyle{ X(s) = \frac{ s^{2} + 5s - 4 }{ s^{3} + 3s^{2} + 2 }}\)

W tym zadaniu chodzi o wyznaczenie rozwiązania równania różniczkowego \(\displaystyle{ x(t) = ..}\). Czy o podanie równania różniczkowego, z którego powstała transformata?
Ostatnio zmieniony 3 paź 2018, o 20:16 przez maki1234, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4069
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 80 razy
Pomógł: 1393 razy

Re: Wyznacz oryginal czasowy. O co chodzi?

Post autor: Janusz Tracz »

1) Nie \(\displaystyle{ x(s)}\) tylko \(\displaystyle{ X(s)}\) bo to jest inna funkcja.
2) Coś mi mówi że ta funkcja wygląda inaczej i nie chodzi mi tylko o to podejrzane \(\displaystyle{ 5^s}\) w liczniku tylko o coś jeszcze bo rachunki nie zachęcają (chyba że jesteś inżynierem i masz to zrobić w jakimś programie).
3)
W tym zadaniu chodzi o wyznaczenie rozwiązania równania różniczkowego x(t) = ... Czy o podanie równania różniczkowego, z którego powstała transformata?
Nie wiem to Twoje zadanie i Ty znasz treść. Napisz a jak tu to może ktoś pomoże.
maki1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2016, o 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pławna
Podziękował: 5 razy

Wyznacz oryginal czasowy. O co chodzi?

Post autor: maki1234 »

Sorki. Oczywiście jest pomyłka we wzorze funkcji. Poprawione. Dostałem zadanie z takim poleceniem i nie wiem za bardzo co mam liczyć...
ODPOWIEDZ