AiR PW: Mechatroniki / Elektryczny / MEiL

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
pan_piotr1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2018, o 16:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

AiR PW: Mechatroniki / Elektryczny / MEiL

Post autor: pan_piotr1 »

Cześć. Jestem tegorocznym maturzystą i mam pytania odnośnie ww. kierunku na różnych wydziałach. Wiem, że jest wiele porównań, ale głownie EiTI z MEiL. Na AiR nie szukam bardzo dużej ilości programowania (jak podobno jest na EiTI, dlatego odrzuciłem ten kierunek). Sprawa wygląda tak, że matura rozszerzona z matematyki w tym roku była na wyższym poziomie niż w latach ubiegłych. Celowałem w 90+, a będzie około 80%. Brałem pod uwagę MEiL i mechatroniczny, ale z powodu progów z poprzednich lat, nie wiem, czy się dostanę. Wiem, że progi powinny trochę spaść, ale nie jestem pewny, czy spadną wystarczająco. Na PW wychodzi mi 164-178 odnosząc się do odpowiedzi zamieszczonych w internecie. I kilka pytań:
1. Przeczytałem, że na Wydziale Mechatroniki jest trochę programowania, trochę mechaniki. Nie ma nacisku, na jedną z tych rzeczy. Czy to prawda?
2. MEiL to podobno bardzo przereklamowany wydział. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?
3. Czy AiR na Elektrycznym jest na niższym poziomie w porównaniu z Mechatroniki i MEiL?
4. Jakie są różnice między tymi wydziałami? Chodzi mi głównie o mechatroniczny i Elektryczny.
gorgo15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 16:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

AiR PW: Mechatroniki / Elektryczny / MEiL

Post autor: gorgo15 »

Wiem, że trochę poniewczasie odpowiedź, ale może ktoś, kto ma podobne pytania tu trafi i mu pomogę
1. Tak, prawda. Prawdą jest też, że na Mechatronice jest ciężko, a nie ma to przełożenia na efekty kształcenia (a np na EiTI ma), o studentów Mchtr pracodawcy się nie zabijają. Słowem - na mchtr trzeba włożyć dużo więcej pracy, niż w przyszłości będzie z tej całej zabawy korzyści.
2. Zależy czego szukasz, ale jeżeli mamy oceniać zero-jedynkowo to prawda. Na MEiL swego czasu były jedne z nizszych progów na PW, potem pojawiły się tam "kierunki zamawiane", kasa skusiła, więc i wydział się na tym wybił. Teraz z roku na rok progi coraz niższe na MEiL, bo i ta opinia jest coraz powszechniejsza.
3. To inny kierunek. Jeżeli chodzi o praktyczne podejście do tematu to jedna z lepszych Automatyk na PW. Swoją drogą bardzo możliwe że to już ostatnie podrygi AiRu na aż pięciu wydziałach, w tym roku były spotkania z dziekanami informujące o planach zmiany nazw kierunku Automatyka i Robotyka na takie, które wiecej powiedzą o specyfice danego wydziału, bo prawda jest taka, że np. o ile AiR na Elektrycznym i EiTI można jakoś tam porównywać to już na WIPie i MEiLu to zupełnie inne kierunku i nijak porównywać je do siebie. (zmiany nazw wiążą się z Ustawą o szkolnictwie 2.0)
4. Na Elektrycznym jest fajnie a na mchtr nie
ODPOWIEDZ