Matematyczne słownictwo po angielsku!

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Ranolmz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 2 lut 2018, o 05:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy

Matematyczne słownictwo po angielsku!

Post autor: Ranolmz »

Witajcie.

Znacie jakąś dobrą stronę gdzie są przetłumaczone z polskiego na angielski słówka matematyczne? Nie chodzi mi o proste słówka typu "graniastosłup" tylko bardziej skomplikowane i rzadziej spotykane np. "zbieżność ciągu".

Najbardziej zależy mi na słówkach spotykanych na studiach, przedmiotach takich jak analiza matematyczna/algebra liniowa/logika/matematyka dyskretna.

Dzięki za nakierowanie mnie i pomoc
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Matematyczne słownictwo po angielsku!

Post autor: a4karo »

Pogrzeb sobie po wiki: większość artykułów ma wersję angielską - dostaniesz od razy słownictwo dotyczące całego tematu, który Cię interesuje.
TomekSz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2017, o 18:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pn-Zach
Pomógł: 1 raz

Re: Matematyczne słownictwo po angielsku!

Post autor: TomekSz »

Na przykład tutaj /koniec strony/



czy tu



Poza tym, słowa w większości są łatwe, w tym sensie że wiele polskich "zamienników" (synonimów - ze starszych książek) brzmi podobnie. Przykładowo ekwiwalencja, dysjunkcja, asocjatywność, dystrybutywność, macierz diagonalna, infinizetymalny, itd. Przykładowo takie słówka w zdecydowanej większości można nawet jak się jeszcze niewiele poznało angielskiego bez problemu "zidentyfikować", a jak jeszcze obok jest rysunek, wzór, to jeszcze łatwiej.

boundary, coordinate, curvature, circumference, closed interval, collinear, complex conjugate number, condition, contour integral, convergent, countable, cross product, curl of a vector, dense, derivative, determinant, diagonal matrix, discontinuity, domain, equation, equivalence, exterior, homogenity, identity, inequality, infinitesimal, inflection point, limit of a function, monotonicity, neighborhood, partition, point of tangency, primitive function, progression, series, skew-symmetric matrix, theorem ...
ODPOWIEDZ