[studia] Uniwersytet Wrocławski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
ayeaar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2018, o 01:14
Płeć: Kobieta

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: ayeaar »

Czyli... tabelka najważniejsza?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Tak, tak, tabelka zawsze najważniejsza...

JK
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Już tylko jeden dzień został, by przystąpić do rekrutacji na studia pierwszego stopnia na kierunku matematyka. W tym celu należy zarejestrować się w Internetowej Rejestracji Kandydatów () i wnieść opłatę rekrutacyjną.

Nie zagapcie się!

JK
Awatar użytkownika
pawlo392
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1085
Rejestracja: 19 sty 2015, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Podziękował: 270 razy
Pomógł: 34 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: pawlo392 »

Coraz poważniej zaczynam zastanawiać się nad podjęciem studiów drugiego stopnia na UWr. Zakładam, że w przyszłym roku skończę pierwszy stopień na UJ. Czy są gdzieś dostępne jawne egzaminy? Uważam, że dokonałem złego wyboru i dobrze byłoby odpowiednio wcześnie to skorygować.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Premislav »

A co takiego skłania Cię do przemyśleń, że dokonałeś złego wyboru?
Jeśli chodzi Ci o egzaminy wstępne na studia II stopnia (tj. egzaminy licencjackie z UWr), to są one dostępne tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://magweb.math.uni.wroc.pl/egzmgr/?page=zadania


Jeśli zaś chodzi o egzaminy z poszczególnych przedmiotów, to nic, co bym podał publicznie.
Awatar użytkownika
pawlo392
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1085
Rejestracja: 19 sty 2015, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Podziękował: 270 razy
Pomógł: 34 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: pawlo392 »

Może jest błąd w moim myśleniu. Nie wiem. Z tego co czytam, oczywiście nie jest to niestety oparte na żadnej opinii, UWr ma bardzo dobrze rozwiniętą sekcję matematyki finansowej. Dość poważnie myślę aby zacząć przygotowywać się do egzaminu na aktuariusza i być może na UWr miałbym lepsze możliwości do tej nauki. UJ- chyba troszkę przereklamowany. A poza tym okropnie drogie pokoje i mieszkania w Krakowie. Oczywiście dochodzą jeszcze kwestie organizacyjne, sprawy rodzinne, itp. Gdyż do Wrocławia miałbym zdecydowanie dalej. Ale na razie to tylko "gdybanie". A jak to wygląda ze strony formalnej? Zdając u "'siebie" egzamin licencjacki musiałbym również taki egzamin zdać na Uniwersytecie Wrocławskim. ?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Premislav »

Sądząc po informacji stąd: ... ss_mgr.pdf
owszem, i tak trzeba zdać egzamin licencjacki. Ale lepiej, żeby wypowiedział się ktoś bardziej kompetentny, np. Pan Kraszewski, bo z tego co wiem, pisemne egzaminy licencjackie z matematyki występują tylko na UWr i UJ, przy czym na tym drugim pojawiły się później, więc być może nie rozważono takiego przypadku.

Różnie to bywa z ludźmi z innych uczelni, np. kojarzę osobę z PWr, która musiała robić Statystykę (w rozszerzonej wersji) za 0 punktów ECTS, ponieważ z jakichś przyczyn jej tego nie uznano (no ale sobie poradziła), a przedmiot ten figurował w wymaganiach realizowanej przez nią specjalności.
Awatar użytkownika
pawlo392
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1085
Rejestracja: 19 sty 2015, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Podziękował: 270 razy
Pomógł: 34 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: pawlo392 »

No ja miałbym chyba większy problem gdyż wybrałem stosowaną zamiast matematykę w ekonomii, gdyż ta wygląda po prostu źle.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Premislav pisze:Sądząc po informacji stąd: ... ss_mgr.pdf
owszem, i tak trzeba zdać egzamin licencjacki. Ale lepiej, żeby wypowiedział się ktoś bardziej kompetentny, np. Pan Kraszewski, bo z tego co wiem, pisemne egzaminy licencjackie z matematyki występują tylko na UWr i UJ, przy czym na tym drugim pojawiły się później, więc być może nie rozważono takiego przypadku.
Tak, według obecnie obowiązujących zasad każdy musi zdawać egzamin wstępny na studia II stopnia. Nasi studenci też muszą, tyle że ponieważ wcześniej musieli go zdać, żeby skończyć studia I stopnia, więc nie muszą robić tego ponownie.

Dobrze wiedzieć, że na UJ też jest egzamin podobny do naszego, być może kiedyś będzie uznawany, ale to pieśń przyszłości, więc nie ma co na to liczyć.

JK
nullptr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2018, o 14:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: nullptr »

Wiadomo jest, skąd w tym roku taki (z tego co zdołałem zresearchować - największy w historii kierunku) wzrost progów na ISIM? Nurtuje mnie ta zagadka niesamowicie. Zostawię kilka pytań, jeżeli mogę liczyć na odpowiedź - byłbym bardzo wdzięczny.
Czy liczba olimpijczyków była znacząco wyższa niż w poprzednich latach? Może zgłosiło się o wiele więcej osób z punktami 350+ w porównaniu do minionych lat? Może zaistniały oba te zdarzenia?
Podczas spotkania dot. ISIMu prof. D. Buraczewski był zaskoczony ilością osób, które przybyły na owe zebranie - nie pamiętam dokładnie, ale pojawiło się kilka razy więcej osób niż na poprzednich spotkaniach. Takie zwiększone zainteresowanie kierunkiem dało się zaobserwować także przy samej rekrutacji, czy ilość zgłoszeń raczej jest porównywalna do lat poprzednich?

Osobiście odczuwam te 50 punktów jako niespodziewany, spory wzrost i stąd moje dociekania i powyższe pytania.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

nullptr pisze:Czy liczba olimpijczyków była znacząco wyższa niż w poprzednich latach? Może zgłosiło się o wiele więcej osób z punktami 350+ w porównaniu do minionych lat? Może zaistniały oba te zdarzenia?
Tak, nastąpił gwałtowny przyrost liczby kandydatów - zaaplikowało o 50% więcej osób niż rok temu (w tym roku mamy ponad 3 osoby na miejsce). Do tego zaaplikowało też sporo więcej olimpijczyków - przyrost też o 50%. A kandydatów z wynikiem 350+ jest w tym roku ponad trzy razy więcej niż rok temu.

JK
Gaha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 mar 2015, o 16:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Gaha »

Aplikuję na II stopień studiów informatycznych na UWr jako licencjat matematyki po AGH. Przygotowuję się do egzaminów wstępnych i mam kilka pytań.

1. Znalazłem zestawy zadań z poprzednich lat i na ich podstawie określam materiał do przygotowań. Najnowsze z zestawów są jednak z 2015 roku i zastanawiam się, czy znajdę gdzieś nowsze egzaminy?

2. Czy trudno jest się dostać? To znaczy - czy wszystkie miejsca są z reguły zaklepane, czy może dostaje się każdy kto spełni minimalne wymagania? (120/400 pkt)

Dziękuję za odpowiedzi!
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Gaha pisze:2. Czy trudno jest się dostać? To znaczy - czy wszystkie miejsca są z reguły zaklepane, czy może dostaje się każdy kto spełni minimalne wymagania? (120/400 pkt)
Nie zajmuję się informatykami, więc nie wiem, ale jak miałbym obstawiać, to raczej to drugie.

JK
Toliman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brzeg
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Toliman »

Czy jest możliwe żeby student spoza uniwersytetu słuchał wybranych wykładów przeznaczonych dla studentów matematyki?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Wykłady są otwarte, każdy może przyjść i posłuchać.

JK
ODPOWIEDZ