AiR PW różnice w wydziałach

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Nexxt7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 8 gru 2016, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 2 razy

AiR PW różnice w wydziałach

Post autor: Nexxt7 »

Dzień dobry, jestem tegorocznym maturzystą i zastanawiam się nad wyborem studiów, wiem, że chcę iść na automatyka i robotykę na PW, ale nie wiem na który wydział. Biorę pod uwagę Elektroniki i Technik Informacyjnych i Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć czym się one różnią i na którym czego się nauczę? Wydaje mi się, że na wydziale elektroniki będzie więcej programowania, ale tego nie wiem, bo w sylabusach w obu jest sporo godzin z programowania. Co do progów to o nie się nie martwię, mam laureata olimpiady.
legolas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: 7 cze 2016, o 02:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 146 razy
Pomógł: 3 razy

Re: AiR PW różnice w wydziałach

Post autor: legolas »

Na eiti AiR ma bardzo dużo przedmiotów wspólnie z informatyką, natomiast ten kierunek został przywrócony parę semestrów temu, więc jeszcze nikt go nie ukończył i ciężko coś więcej tu powiedzieć.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Re: AiR PW różnice w wydziałach

Post autor: enedil »

Z drugiej strony, spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami na temat MEiLu. Wydział ten zachowuje względnie wysokie progi na kwalifikację, nie aż tak mało ludzi potem się przenosi (u mnie w grupie na MiNI jest dwójka, co kiedyś tam studiowała).
Nexxt7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 8 gru 2016, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 2 razy

AiR PW różnice w wydziałach

Post autor: Nexxt7 »

Ja głównie chciałbym wybrać wydział który jest ciekawy, ale chciałby znaleźć pracę w której nie jestem związany z komputerem po 10h dziennie. MEiL wydaje mi się najlepszym wyborem, ale słyszałem właśnie sporo negatywnych opinii co mnie trochę martwi.
ODPOWIEDZ