Praca dla matematyka

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
Dominik J
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 6 paź 2012, o 17:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 63 razy

Praca dla matematyka

Post autor: Dominik J »

Witam. Jestem studentem ostatnich lat Matematyki finansowej na PG. Obawiam się o swoją karierę po studiach. Czy istnieje praca do której posiadam kwalifikacje, lub jakie ewentualne kwalifikacje powinienem zdobyć? Znam jedynie totalne podstawy programowania, trochę Excela, podstawy R i SQL no i oczywiście matematykę, którą poznałem na studiach. W ogóle w jakiej branży powinienem szukać pracy z perspektywą rozwoju i w miarę dobrych zarobków? Bardzo proszę o podanie jakichś pomysłów innych niż nauczyciel i aktuariusz. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
siabal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 10 paź 2007, o 01:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Re: Praca dla matematyka

Post autor: siabal »

Quant, PRM risk, zarządzanie ryzykiem, State Street. Zapoznaj się z tymi pojęciami na początek.
tomwanderer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 28 maja 2016, o 11:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: obecnie Łódź
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 45 razy

Praca dla matematyka

Post autor: tomwanderer »

Wyszukaj w google "data science" oraz "machine learning".
Szukając ofert pracy nie sugeruj się różnymi popularnymi stronami, bo w tej branży z tego co słyszałem musisz, po prostu musisz mieć konto na linkedin i tam szukać.
Przejrzyj tytuły serii Springer Series in Statistics: ... 621571-692
Jeżeli duża część brzmi dla Ciebie zachęcająco, to idź w to, bo to jest przyszłość.
Jak chcesz to napisz do mnie po więcej szczegółów.
ODPOWIEDZ