Wybór szkoły - 3 gimnazjum Śląsk

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
mikstury
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 paź 2017, o 18:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Wybór szkoły - 3 gimnazjum Śląsk

Post autor: mikstury »

Witam. Otóż za pół roku skończę 3 klasę gimnazjum i stanę przed wyborem szkoły średniej. Interesuję się m.in. ekonomią automatyką. Moimi ulubionymi przedmiotami jest matematyka, fizyka i chemia. Za biologią nie przepadam. I stąd moje pytanie jaką szkołę wybrać:
- mat-fiz z ang/inf. ~20 min dojazdu, przedmiot uzupełniający: rysunek techniczny;
- mat-ang z geo/fiz/biol ~20 min dojazdu, przedmioty uzupełniające: informatyka w ekonomii, rysunek techniczny;
- mat-fiz z ang/inf ~15 min dojazdu, zajęcia profilowe: rachunek różniczkowy i całkowy;
- technikum automatyk/mechatronik ~20 min dojazd

Zastanawiałem się też nad Mickiewiczem w Katowicach mat/fiz/inf lub mat/chem/ang, ale od koleżanki dowiedziałem się, że dużo tam zadumanych w sobie osób (dojazd 45 minut). Jeśli macie jakieś opinie np. o Mickiewiczu czy innych szkołach w obrębie Katowic/Sosnowca/Jaworzna to piszcie.
squared
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1017
Rejestracja: 21 mar 2009, o 11:11
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 167 razy
Pomógł: 152 razy

Re: Wybór szkoły - 3 gimnazjum Śląsk

Post autor: squared »

Każda godzina rozszerzenia się liczy. Wbrew pozorom nie ma ich aż tak dużo. Zatem najlepiej brać klasy, gdzie nie ma dodatkowych przedmiotów uzupełniających (tylko przyroda/historia i społeczeństwo), gdyż wtedy masz te godziny przyporządkowane do przedmiotów rozszerzonych.

I najlepiej "czysty" mat-fiz-ang lub mat-fiz-(wybór). Pozostałe kombinacje zwykle bardzo słabo wypadają na tle "mat-fizów".
ODPOWIEDZ