Opory zastępcze

Pole elektryczne i elektrostatyczne. Oddziaływania magnetyczne i siła elektrodynamiczna. Prąd stały i prąd zmienny.
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Opory zastępcze

Post autor: VirtualUser »

Witam, czy ktoś ma jakieś powikłane zadania z liczenia oporów zastępczych? Nie chodzi mi o rozbudowane, bo te tylko długo się liczy, a bardziej o takie poplątane obwody, z których mógłbym sporo się nauczyć. Oczywiście by miały odpowiedzi
Awatar użytkownika
wujomaro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2154
Rejestracja: 27 lis 2009, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 299 razy

Re: Opory zastępcze

Post autor: wujomaro »

Nie mam nic konkretnego, ale myślę, że warto byłoby poszukać w np zbiorach zadań do teorii obwodów.
Pozdrawiam!
BB-2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 19 mar 2016, o 09:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 6 razy

Re: Opory zastępcze

Post autor: BB-2 »

Zobacz zbiór zadań "Elektrotechnika ogólna w zadaniach" autorstwa Z. Majerowskiej.
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Opory zastępcze

Post autor: mdd »

VirtualUser pisze:Witam, czy ktoś ma jakieś powikłane zadania z liczenia oporów zastępczych? Nie chodzi mi o rozbudowane, bo te tylko długo się liczy, a bardziej o takie poplątane obwody, z których mógłbym sporo się nauczyć. Oczywiście by miały odpowiedzi
Na tym forum znajdziesz wiele takich ciekawych zadanek (przecież to jest wałkowane na okrągło!).

Np.
https://www.matematyka.pl/4049.htm

https://www.matematyka.pl/383108.htm
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Opory zastępcze

Post autor: korki_fizyka »

mdd pisze:Na tym forum znajdziesz wiele takich ciekawych zadanek (przecież to jest wałkowane na okrągło!).
Widać, że nie chce mu się samemu nic poszukać, wrzuca tylko problemy dla innych
Awatar użytkownika
VirtualUser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 11:13
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 113 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Opory zastępcze

Post autor: VirtualUser »

BB-2 pisze:Zobacz zbiór zadań "Elektrotechnika ogólna w zadaniach" autorstwa Z. Majerowskiej.
dzięki, dobra pozycja-- 11 lis 2017, o 15:01 --
korki_fizyka pisze: Widać, że nie chce mu się samemu nic poszukać, wrzuca tylko problemy dla innych
"Widać nie chce mu się samemu pomóc, wrzuca tylko reklamę gdzie się da" Stary jak brzoza... cóż.
Proszę pokaż mi pozycję, gdzie był spory zestaw ciekawych, powikłanych zadań na tym forum.
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Re: Opory zastępcze

Post autor: korki_fizyka »

Młody i głupi, wpisz w tutejszą wyszukiwarkę hasła, które cię interesują. Gdybyś nie zauważył, to jest u góry taka ramka, a w niej: "znajdź rozwiązanie" ewentualnie zastosuj wyszukiwanie zaawansowane. Wtedy wyskoczy ci jak Karampuk z kapelusza mnóstwo zadań, przejrzyj je i rozwiązuj po kolei a zajmie ci to wiele miesięcy a my będziemy mieć spokój:) Powodzenia !
ODPOWIEDZ