Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: Targon »

W tym roku dostałem się na TCS na UJ w pierwszej rekrutacji z dobrym wynikiem na maturze. Minął tydzień i jestem w mega szoku. Nic nie ogarniam co się dzieje, matma jest na mega poziomie plus wiele zadań ma odniesienia do informatyki z którą nigdy nie miałem styczności. Ktoś z was wie może czy da radę się przenieść na zwykłą infe? Tam jest też wysoki poziom ale chyba dla ludzi, a nie jakiś geniuszu jak na TCS. Chciałbym wykorzystać szansę bo zdaje sobie sprawę że po pół roku po prostu wylece. Macie jakieś pomysły czy sugestie?
Awatar użytkownika
Takahashi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 12 maja 2017, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: brak
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 22 razy

Re: Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: Takahashi »

Dzwoń do dziekanatu.

Swoją drogą, nie wiedziałeś, że TCS jest dla geniuszy?
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Re: Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: Targon »

Nie miałem pojęcia, jak przyjmowali z maturą to myślałem że da radę ogarnąć. Na UW mają JSIIM gdzie przyjmują tylko olimpijczyków więc wiadomo.
matinf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1922
Rejestracja: 26 mar 2012, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 695 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: matinf »

JSIM-u na MIMUW już od pewnego czasu nie ma.

Znajomi trzy lata temu przenosili się bez większego problemu, i to znacznie później niż Ty zamierzasz - stąd zakładam że nie będzie żadnego problemu.

I nie ma w tym nic złego, że tego nie wiedziałeś, to normalne.
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Re: Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: Targon »

A ogólnie masz pojęcie o zwykłej infie? Czy jest łatwiej i czy bardzo odbiega? Też zastanawiam się nad przenosinami na UW bo bliżej domu ale nwm jak to dokładnie wygląda. Czy łatwiej byłoby z tcs czy zwykłej
matinf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1922
Rejestracja: 26 mar 2012, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 695 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: matinf »

A ogólnie masz pojęcie o zwykłej infie?
Chwalą sobie ludzie, jest tam łatwiej. Ale jest to normalna informatyka, której przedmioty pokrywają się np. z tymi na UW. Tak więc nie wiem czy odbiega czy nie, ale raczej nie.

A dwa - czy przypadkiem większość przedmiotów na TCS nie jest prowadzona przez jedną katedrę ? Jeśli tak to nie wróży to niczego dobrego.

Ja kończyłem UW, ale gdybym miał wybierać TCS vs Informatyka w instytucie wybrałbym to drugie - aczkolwiek to moja opinia.-- 15 paź 2017, o 19:13 --
Też zastanawiam się nad przenosinami na UW bo bliżej domu ale nwm jak to dokładnie wygląda. Czy łatwiej byłoby z tcs czy zwykłej
Polecam UW, ale jest trudno.
Nie wiem jak wygląda tryb przenosin, więc nie wiem czy źródło przenosin ma jakieś znaczenie.
Nie mniej jednak takie przeniesienie się może być bardzo trudne, wiele osób by tak chciało - chociaż na stronie MIMu pisze, że są jakieś miejsca na ten cel.
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Re: Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: Targon »

Tak tcs ma własną katedra bo podobno oni są pokłóceni z kierunkiem matematyki i informatyki. Nwm czy jej sens bym się tam męczył bo jest mega zagłębienie się w teorie. Właśnie widziałem że kierunki UW bardziej pokrywają się z tymi ze zwykłej infy.
Milczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 84 razy
Pomógł: 45 razy

Re: Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: Milczek »

Nie ma opcji przenieść się od tak z UJ infy na UW na infe teraz(teraz w znaczeniu, w sytuacji w jakiej się znajdujesz czyli w październiku).
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Informatyka analityczna TCS, a zwykła.

Post autor: Targon »

To wiem ale po roku przy zaliczeniu wszystkich przedmiotów jest taka opcja. I nwm czy lepiej mi się przenosić z tcs czy zwykłej infy. Jak wygląda informatyka na UW czy też jest tak nacisk na teorie jak na TCS czy bardziej klepanie zadanek?
ODPOWIEDZ