Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/podst?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
adamlokokoko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2017, o 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polskai
Podziękował: 1 raz

Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/podst?

Post autor: adamlokokoko »

Witam

Mam braki z gimnazjum ale moge sie pouczyc. zawsze mialem z matmy 2 albo 1 jako ocene i nigdy nie kumalem. podejrzewam ze glownie dlatego ze mialem braki, nie moglem ogarnac nic lepszego w technikum.


No i tak wiele lat minelo ja pracowalem ale chce studiowac. Musze napisac mature i miec z podstawy minimum 90% i/lub z rozsz minimum 50% (chce sie dostac na studia inf).

Bardzo mnie to boli bo z infy jestem dobry (a z matmy nie!) ale widze ile pracodawcow wymaga wyksztalcenia wyzszego z infy wiec chce sprobowac.

I pytanie do Was, w ile moge sie nauczyc do podstawy na 90% i rozsz na 50%? zakladajac ze mam braki z gimnazjum. Ucze sie z internetu i moge codziennie sie uczyc po pare h (tylko ile miesiecy wlasnie?)

niestety taki duzy wymog punktowy jest na infe.

pozdrawiam!
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/podst?

Post autor: Targon »

Ciężko powiedzieć. Ja nie mając żadnych braków z, podstawy w dwa miesiące ogarnąłem praktycznie całe rozszerzenie na poziom 86% z matury. Jak umiesz liczyć, mam na myśli jakieś proste równania, ułamki i potęgi to przerabiaj materiałem liceum od 1 klasy. Zaczynaj od zadań z podstawy i na bieżąco sobie rozszerzaj. Napisać rozszerzenie na poziomie 60% jest bardzo prosto ponieważ jest wiele schematycznych zadań.
adamlokokoko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2017, o 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polskai
Podziękował: 1 raz

Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/podst?

Post autor: adamlokokoko »

Targon pisze:Ciężko powiedzieć. Ja nie mając żadnych braków z, podstawy w dwa miesiące ogarnąłem praktycznie całe rozszerzenie na poziom 86% z matury. Jak umiesz liczyć, mam na myśli jakieś proste równania, ułamki i potęgi to przerabiaj materiałem liceum od 1 klasy. Zaczynaj od zadań z podstawy i na bieżąco sobie rozszerzaj. Napisać rozszerzenie na poziomie 60% jest bardzo prosto ponieważ jest wiele schematycznych zadań.

a ok. w sumie to powtarzam sobie gimnazjum na takiej stronce, potem powtorze liceum, i moze zobacze jeszcze kompedium tutejsze (matematyka.pl) bo widze ze tez jest, a wtedy zaczne sobie robic arkusze z matury z matmy (podstawowej oczywiscie). niby mam duzo czasu wiec powinno byc ok.
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/podst?

Post autor: Targon »

Jakbyś miał mocne podstawy z gim to rozszerzenie na 60 byś spokojnie napisał. Ja to po prostu czytałem temat z podręcznika i leciałem z przykładami. Polecam, ci kupić Kiełbase i go solidnie przerobić.
adamlokokoko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2017, o 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polskai
Podziękował: 1 raz

Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/podst?

Post autor: adamlokokoko »

Targon pisze:Jakbyś miał mocne podstawy z gim to rozszerzenie na 60 byś spokojnie napisał. Ja to po prostu czytałem temat z podręcznika i leciałem z przykładami. Polecam, ci kupić Kiełbase i go solidnie przerobić.
No co Ty mowisz, samymi podstawami z gimbazy?
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/podst?

Post autor: Targon »

No ja nie miałem żadnych braków i po prostu biorę podręcznik, czytam temat i robię zadania. I tyle, nie trafiłem czasu na żadne zastanawianie bo wszystko jakoś było elementarnie wytlumaczone. Teraz właśnie studiuje infe ma TCS i Ci powiem że matma jest na bardzo wysokim poziomie, mam wielkie problemy z ogarnięcie mimo że nie miałem żadnych braków.
adamlokokoko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2017, o 13:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polskai
Podziękował: 1 raz

Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/podst?

Post autor: adamlokokoko »

Targon pisze:No ja nie miałem żadnych braków i po prostu biorę podręcznik, czytam temat i robię zadania. I tyle, nie trafiłem czasu na żadne zastanawianie bo wszystko jakoś było elementarnie wytlumaczone. Teraz właśnie studiuje infe ma TCS i Ci powiem że matma jest na bardzo wysokim poziomie, mam wielkie problemy z ogarnięcie mimo że nie miałem żadnych braków.
na informatyka analityczna i tak nie mam zamiaru isc, umarlbym tam, tak samo jak na politechnice z uwagi na ilosc matmy.

chce po prostu licencjat zrobiony na uniwersytecie (ponoc tam najlatwiej) zeby juz bylo to wyksztalcenie wyzsze, a programowac sie uczylem, ucze i bede uczyl samemu. zloze na kilka uniwersytetow, ten w moim miescie niestety ma dosyc duze progi punktowe w porownaniu z mniejszymi miastami.

jedynie problem z nastawieniem i z lenistwem ;/ jak mam przeczytac jakas ksiazke czy uczyc sie programowac to moge caly dzien to robic bez przerw ale jak mam sie uczyc matmy to po 30min mnie boli glowa i reszte dnia sie gapie na zadania ale nic nie robie dalej ;/
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Re: Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/pods

Post autor: Targon »

Matematyka jest przydatna w informatyce więc nic dziwnego że jest wymagana. Większość programistów w firmach typu Google czy Facebook to ludzie którzy mieli doczynienia z taką matma i potrafią rozwiązywać mega trudne problemy.
enedil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Re: Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/pods

Post autor: enedil »

Targon pisze:Matematyka jest przydatna w informatyce więc nic dziwnego że jest wymagana. Większość programistów w firmach typu Google czy Facebook to ludzie którzy mieli doczynienia z taką matma i potrafią rozwiązywać mega trudne problemy.
No, z tym to już bym nie przesadzał.
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Re: Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/pods

Post autor: Targon »

To znaczy?
matinf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1922
Rejestracja: 26 mar 2012, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 695 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/pods

Post autor: matinf »

Targon pisze:To znaczy?
Znaczy tyle, że to nie jest prawda.
Mam sporo znajomych w tego typu firmach. Wcale nie są wybitnie i na pewno nie rozwiążą
bardzo trudnych problemów. Fakt, część jest bardzo mocna, ale większość wcale nie, nawet nie nazwałbym
ich mocnymi.
Targon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 11 maja 2016, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Re: Matura - w ile mozna sie przygotowac do matmy rozsz/pods

Post autor: Targon »

Ja siedzę na TCS właśnie z myślą by w czymś takim pracować ale jest bardzo trudno. Chciałbym przepisać się na zwykłą infe na II ale podobno z tego kierunku ciężko jest się załapać na zachód. Tak słyszałem
ODPOWIEDZ