Immatrykulacja - jak to wygląda?

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
lolo666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 20:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: City

Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: lolo666 »

Jestem studentem pierwszego roku i ciekawi mnie jak to wygląda. Gdzieś czytałem, że są dwie części - ogólna i wydziałowa
szw1710

Re: Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: szw1710 »

To wygląda różnie w zależności od uczelni. Opiszę jak jest na mojej, ATH w Bielsku-Białej.

Każdy student jest zobowiązany złożyć ślubowanie. Dlatego w tym tygodniu zbiera się wszystkich nowych studentów z danego kierunku na immatrykulacji.

Podczas inauguracji roku akademickiego do uroczystej immatrykulacji delegowani są przedstawiciele każdego kierunku. Tak ze 2 na kierunek, najlepiej chłopak i dziewczyna. Jak nie ma dziewczyn (często tak się dzieje na Mechanice i Budowie Maszyn), to dwaj chłopcy (nie myśleć źle ).
lolo666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 20:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: City

Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: lolo666 »

Ile tak to trwa? I czy trzeba garniak, bo przeglądając dzisiaj szafę stwierdzam, że nie za bardzo się nadaje xD
szw1710

Re: Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: szw1710 »

Ta immatrykulacja dla wszystkich trwa jakieś pół godziny. Najwięcej czasu zajmowało rozdawanie indeksów. Teraz nie ma indeksów, jest indeks elektroniczny. Więc może krócej.

Garnitur jest niezbędny. Jeśli Twój się nie nadaje, pożycz od kogoś. Ale musi być.
lolo666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 20:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: City

Re: Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: lolo666 »

Nadal jest zarówno index elektryczny, jak i taki zwykły. Co do garnituru to nie wiem, zobaczę xD
szw1710

Re: Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: szw1710 »

No jeśli chcesz się czymś wyróżnić, to nie bierz garnituru, najlepiej weź dres. Albo obszarpane dżinsy z t-shirtem nie pierwszej świeżości. W pewnych okolicznościach jest jakaś konwencja, do której należy zakładanie garnituru na immatrykulację. Oczywiście zrobisz jak uważasz. Sam nie cierpię chodzić w garniturze i mimo, że już jakiś czas jestem profesorem, chodzę na wykłady w dżinsach (nie obszarpanych). Ale nie wyobrażam sobie przyjścia na uroczystość przyznania doktoratu honoris causa czy okrągłe urodziny innego profesora inaczej jak w garniturze. Tak samo, gdybym miał immatrykulować, pojawiłbym się w garniturze z szacunku do studentów i charakteru uroczystości.

Indeks elektryczny - ciekawa nazwa. Może jakieś baterie się tam wkłada, aby świecił. Lubię zabawy słowne.

Żona mi mówi, że piszę złośliwie... Ale ja piszę... życzliwie chcąc zwrócić uwagę na okoliczności. Po prostu czasem trzeba pojawić się w garniturze.
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Re: Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: kruszewski »

Bo nie przystoi być przy szabli i w gaciach. Szabli, nie gaciom.
lolo666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 20:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: City

Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: lolo666 »

No więc tak, najpierw był wstęp, mówili co i jak, potem samorząd, wybranie starosty czyli przewodniczącego grupy i potem rozdawali akt immatrykulacji i podpisywanie umów.
Tak piszę, jakby ktoś w przyszłości pytał
Ubrałem się jednak w garnitur - ostatni raz mam nadzieję jak na pewien czas
szw1710

Re: Immatrykulacja - jak to wygląda?

Post autor: szw1710 »

Ubrałem się jednak w garnitur - ostatni raz mam nadzieję jak na pewien czas
Dobrze zrobiłeś. Na pewien czas... do sesji zimowej - życzę Ci, abyś do niej dotrwał i bez problemu zaliczył w pierwszych terminach.
ODPOWIEDZ