Technikum teleinformatyczne czy liceum mat-fiz

Dla poszukujących jak najlepszego liceum.
infaxox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2017, o 22:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Snd

Technikum teleinformatyczne czy liceum mat-fiz

Post autor: infaxox »

Cześć

Mam takie pytanie, od 6 klasy podstawówki zacząłem strasznie interesować się informatyką, zacząłem uczyć się c++, pisać pierwsze programy etc. Ogólnie teraz stoję przed wyborem ścieżki życiowej, ponieważ nie wiem czy iść do technikum czy do liceum, pewnie było dużo takich pytań ale to jest inne, ponieważ chciałbym w przyszłości zostać programistą/inż od cyberbezpieczeństwa lecz miejscowość w której mieszkam, nie pozwala mi na zrealizowanie moich celów ponieważ nie ma tutaj technikum INFORMATYCZNEGO, jest tylko to teleinformatyczne, a to nie ma zbyt dużo wspólnego z informatyką? ogólnie jeżeli chodzi o liceum, jest to najlepsze liceum w mojej okolicy o profilu mat-fiz, z matmy jestem taki średni(miałem 3) lecz bardzo lubię ten przedmiot i nawet w wakacje się go uczę ponieważ miałem dużo zaległości(byłem w szpitalu), z fizyką jest podobnie. I teraz moje pytanie czy powinienem iść do lo czy jednak do technikum? w przyszłości chciałbym studiować bezpieczeństwo informatyczne.
Kartezjusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7330
Rejestracja: 14 lut 2008, o 08:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Bielskia-Białej
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 961 razy

Re: Technikum teleinformatyczne czy liceum mat-fiz

Post autor: Kartezjusz »

Znasz jakichś informatyków z okolicy?
infaxox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2017, o 22:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Snd

Re: Technikum teleinformatyczne czy liceum mat-fiz

Post autor: infaxox »

niestety nie ;/, mieszkam można by to tak nazwać na wsi, a większość ludzi która skończyła liceum/technikum wyjechała i nie mam juz z nimi kontaktu :/
Ponury123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 5 lip 2015, o 14:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie wiem
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 24 razy

Re: Technikum teleinformatyczne czy liceum mat-fiz

Post autor: Ponury123 »

Ja bym wybrał placówkę lepszą pod kątem matury, i przede wszystkim matematyki. Pierwszy rok, nie ważne czy informatyka czy inny techniczny kierunek, czy polibuda czy uniwerek, i tak prawie wszystkie przedmioty to matma. No i też trzeba się na nie najpierw dostać. Co do pasji, proponuję rozwijać samodzielnie i nie nastawiać się że na studiach nauczą Cię dobrze programować czy pozwolą zgłębić kwestię bezpieczeństwa. Studia są pomocne, ale same to za mało.
infaxox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2017, o 22:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Snd

Re: Technikum teleinformatyczne czy liceum mat-fiz

Post autor: infaxox »

liceum przygotuje mnie lepiej do matury, to wiem, lecz w klasie mat-fiz, w 1 klasie jest tylko 1 godzina informatyki, a w drugiej nie ma w ogóle, za to w teleinformatycznej będę miał dodatkowe zajęcia z teleinformatyki, pisało również, że będą zajęcia z programowania, ale tylko c++, etc. W szkole, chciałbym aby przygotowali mnie dobrze do napisania matury, lecz również chciałbym tam jakkolwiek rozwijać chociaż 1/4 mojej pasji, mam czas do wtorku, poczekam jeszcze na zdanie innych ;d.
kwaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 10 gru 2016, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Daleko
Podziękował: 4 razy

Re: Technikum teleinformatyczne czy liceum mat-fiz

Post autor: kwaw »

Wybrałbym szkołę, która pomoże lepiej się przygotować do matury z matematyki i fizyki.
Awatar użytkownika
mortan517
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3359
Rejestracja: 6 lis 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krk
Podziękował: 112 razy
Pomógł: 662 razy

Re: Technikum teleinformatyczne czy liceum mat-fiz

Post autor: mortan517 »

Jeżeli po szkole średniej chcesz iść od razu do pracy - technikum, jeżeli chcesz na studia wybierz mat-fiz, musisz dobrze napisać maturę, żeby dostać się na ciekawe studia.
ODPOWIEDZ