Matematyka przyszłosc

Dyskusje o matematykach, matematyce... W szkole, na uczelni, w karierze... Czego potrzeba - talentu, umiejętności, szczęścia? Zapraszamy do dyskusji :)
damianb543
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 6 maja 2016, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 191 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka przyszłosc

Post autor: damianb543 »

Witam. Lubie matematyke nawet jestem z niej dobry. Mature napisałem dosyc dobrze. Dostałem sie na agh na teleinfe i automatyke i robotyke. Teraz tylko pytanie czy po wszystkich kierunkach praca wiąże się z siedzeniem przed komputerem itp?
kami231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: kami231 »

Wszystko zależy.A na jaki wydzial air sie dostales?-- 6 lip 2017, o 14:02 --generalnie jesli chcesz miec dużo kasy to idź na zwykla informatykę-programisci zarabiaja bardzo duzo juz na starcie w porownaniu do innych zawodow i zarobki beda dalej rosly,bo jest coraz wieksze zapotrzebowanie na nich. Jesli chodzi o air na eaiib to jest to bardzo trudny kierunek, po którym praca w zawodzie jest raczej niemozliwa.Wiekszosc absolwentow zostaje programistami,wiec zastanow sie czy warto meczyc sie na tym air.AiR na IMIR to już inna bajka,po tym podobno jest praca,ale jest to bardzo trudny kierunek,chyba zresztą najtrudniejszy na calym AGH.
damianb543
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 6 maja 2016, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 191 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: damianb543 »

Po teleinfie też mogę być programistą Nie chodzi mi głównie o zarobki, bo troche odrzuca mnie to, że po kilku latach będę miał problem z oczami, kręgosłupem.
Teraz to chyba po każdym kierunku praca przy kompie nie sądzisz?
kami231
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: kami231 »

no w większości przypadków tak,ale nie martw się,technologia idzie do przodu,więc niedlugo popularne stana się specjalne ekrany,ktore nie szkodza oczom. Jesli chodzi o kregoslup to wszystko zalezy od odpowiedniej pozycji i fotela.Chodz czesto na basen,bo on jest dobry na kregoslup. Jesli nie chcesz siedziec przed kompem to po prostu zostań zwyklym robotnikiem-co w cale nie jest korzystne dla zdrowia.Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
NogaWeza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1481
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 147 razy
Pomógł: 300 razy

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: NogaWeza »

Po automatyce możesz zostać automatykiem przemysłowym i programować na przykład sterowniki PLC, a tam siedzenia przy kompie jest trochę mniej.

"Jesli chodzi o air na eaiib to jest to bardzo trudny kierunek [...]". Ja to skomentuję dwoma słowami: iks de. Nie wiem skąd masz takie informacje, skoro dopiero co zasypałaś forum tysiącem postów dotyczących rekrutacji.
Ten kierunek wygląda ambitnie tylko jak się patrzy w syllabus. Tak naprawdę to podstaw automatyki uczy Cię magister, który nie wie jak działa PID, elektrotechnikę z napędami można zdać na 4.5 nie wiedząc jak działa silnik asynchroniczny, a egzamin z automatyki pojazdowej zdaje się przychodząc na konferencję naukową, bo organizatorzy chcą podbić frekwencję. Jedyne trudności jakie można napotkać wynikają właściwie tylko ze złej woli prowadzących, choć znakomita większość i tak nie robi nikomu problemów. Nie licząc jakiejś regularnej nauki i klepania durnych sprawozdań, to można w 3 dni się nauczyć na sesję i ją bez problemów zdać.
To co mi się podoba na tym kierunku, to na pewno dość mocny poziom matematyki i to, że właściwie wszystkiego jest po trochu. Jakieś podstawy programowania obiektowego, sieci, ale też trochę asemblera i vhdla, sterowniki plc, trochę robotyki, fizyki, mechaniki, elektroniki. Jak się pozna podstawy tylu dziedzin, to chyba łatwiej sobie wybrać coś, czym można się zainteresować i być w tym dobrym czy tam przyzwoitym.
damianb543
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 6 maja 2016, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 191 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: damianb543 »

Na teleinfie miałbym troche łatwiej bo jest mniej fizyki z której nie jestem zbyt dobry.
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: michal2323 »

Dostalem sie na mechatronike i chce wziac udzial w drugiej rekrutacji na air na imirze.Myslicie ze mam szanse majac 888pkt skoro prog wynosil 894pkt?
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Matematyka przyszłosc

Post autor: leg14 »

Spróbuj
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: michal2323 »

Chce zmienic mechatronikę na air bo slyszalem,ze mechatronika na AGH to nie najlepszy wybór.A AIR na IMIR jest bardzo podobny do mechatroniki,a poza tym ma kilka ważnych zagadnień,których nie ma na MT. Myslę,że jak uzupelnie studuiowanie na tym kierunku o dzialalnosc w kole naukowym(cos z elektroniką) to pracę znajdę.Co do AiR na EAIIB nie jestem przekonany,bo jednak tej mechaniki jest tam za malo,a to jest przydatne.-- 6 lip 2017, o 14:58 --
leg14 pisze:Spróbuj
Myslisz ze prog spadnie wystarczająco bym się dostal?
damianb543
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 6 maja 2016, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 191 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: damianb543 »

michal2323 pisze:Chce zmienic mechatronikę na air bo slyszalem,ze mechatronika na AGH to nie najlepszy wybór.A AIR na IMIR jest bardzo podobny do mechatroniki,a poza tym ma kilka ważnych zagadnień,których nie ma na MT. Myslę,że jak uzupelnie studuiowanie na tym kierunku o dzialalnosc w kole naukowym(cos z elektroniką) to pracę znajdę.Co do AiR na EAIIB nie jestem przekonany,bo jednak tej mechaniki jest tam za malo,a to jest przydatne.

-- 6 lip 2017, o 14:58 --
leg14 pisze:Spróbuj
Myslisz ze prog spadnie wystarczająco bym się dostal?
Ja dostałem się na AIR 912 pkt ale raczej na to nie idą z uwagi na trudność kierunku.
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: michal2323 »

na ktory air sie dostales?
damianb543
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 6 maja 2016, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 191 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: damianb543 »

michal2323 pisze:na ktory air sie dostales?
AIR na IMIR a na drugiej automatyce jestem na liscie oczekujących
michal2323
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2017, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: michal2323 »

air na imir daje wiecej mozliwosci pod warunkiem,że się solidnie przylozysz,zas po EAIIB nie jest wesolo z pracą a kierunek bardzo trudny.Tak slyszalem od kolegi.-- 6 lip 2017, o 19:22 --jeśli chcesz programować np sterowniki plc to bardziej do tego nadaje się AiR na EAIIB,ale ja osobiście uważam,że lepiej pójść na IMIR i pomęczyć się trochę z przedmiotami mechanicznymi,w elektronice rozwinąć się na wlasną rękę i mieć znacznie szersze perspektywy.
damianb543
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 6 maja 2016, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 191 razy
Pomógł: 1 raz

Re: Matematyka przyszłosc

Post autor: damianb543 »

Lepiej juz teleinfe albo coś takiego i ttak po wszystkim praca z kompem.
ODPOWIEDZ