Studia matematyczne i programowanie

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
harlire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 31 lip 2014, o 18:02
Płeć: Kobieta

Studia matematyczne i programowanie

Post autor: harlire »

Cześć. W tym roku pisałam matury i myślę nad wyborem studiów. Patrząc na zainteresowania, jak poszły matury itd najbardziej jestem przekonana do matematyki na UW. Jest jedno ale...
W liceum informatyka była kiepska (jak to się raczej często zdarza) i programowaniem zainteresowałam się bardzo niedawno. Wydaje mi się ciekawe i traktuję je jako dodatkowe zajęcie, ale nie jestem przekonana, czy chciałabym to robić całe życie. Inne dziedziny informatyki mnie za bardzo nie interesują.
Pytanie brzmi: czy będąc na matematyce mogłabym mieć szanse na staż w dziedzinie programowania?
I: czy po matmie, umiejąc programować, mogłabym ewentualnie podjąć pracę jako programista mniej więcej na równi z ludźmi po infie?
Uczę się C++, niedługo zamierzam zacząć Pythona. Kiedyś Javę.
Czy po prostu jednak pójść na infę? (na PW bym się dostała)
[Na niektórych forach opinie były skrajnie różne]
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

Re: Studia matematyczne i programowanie

Post autor: Cytryn »

Tak, jesteś w stanie pracować jako programista, tester, bazodanowiec, sysadmin lub jeszcze ktoś inny. Proponuję politechnikę. Musisz przygotować się tylko na to, że informatyki na studiach matematycznych nie ma prawie wcale. Chyba że weźmiesz specjaność matematyka komputerowa, wtedy sytuacja zmienia się diametralnie.
Awatar użytkownika
harlire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 31 lip 2014, o 18:02
Płeć: Kobieta

Re: Studia matematyczne i programowanie

Post autor: harlire »

Sugerujesz, że lepiej PW? Jak patrzyłam na sylabusy to nie ma tam wcale więcej programowania itp.
Qrczak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2017, o 11:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RZE

Re: Studia matematyczne i programowanie

Post autor: Qrczak »

Szczerze to nawet i po socjologii można być programista. Firmy IT nie patrzą na wykształcenie, a na doświadczenie. Po matematyce masz większy zakres tego, gdzie możesz pracować
I to mit, że po matmie można tylko uczyć matematyki w szkole. Są ciekawe zawody jak BI itp. Jeśli lubisz matematykę, idź na matematyke
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Studia matematyczne i programowanie

Post autor: paladin »

Sporo ludzi kończy matematykę, a potem idzie do firmy programować - to dość popularna ścieżka kariery, wśród moich znajomych doszukałbym się może nawet kilkunastu takich przypadków. Studia matematyczne mają niewątpliwie tę zaletę, że lepiej uczą myślenia, adaptacji i zostawiają więcej otwartych furtek. Podobną zaletę ma informatyka "uniwersytecka" (informatyka "politechniczna" ma inne - głównie takie, że można iść programować od razu, bez dokształcania się). Ale oczywiście wszystko to statystyka, więcej zależy od konkretnego uniwersytetu, studiów i człowieka
ODPOWIEDZ