Forum ledwo zipie...

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
admin
Administrator
Administrator
Posty: 106
Rejestracja: 11 maja 2004, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Karpacz
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Forum ledwo zipie...

Post autor: admin »

miodzio1988 pisze:Tak czy siak jest to kompromitacja dla tego forum.
Jeśli kompromitacją forum jest jego popularność, to masz rację. Proszę pamiętać, że forum zostało przeniesione na inny serwer niespełna kilka dni temu. W tym czasie nie był notowany tak olbrzymi ruch, więc testy wypadały pomyślnie.
miodzio1988 pisze:Na jedną poprawkę jeszcze czekam, bo w tej wersji forum nie nadaje się o użytku
Myślę, że forum w pełni nadaje się do użytku. Proszę określać problemy lub propozycje zmian szczegółowo - merytoryczne uzasadnienia proszę podawać w punktach.
miodzio1988

Forum ledwo zipie...

Post autor: miodzio1988 »

Testy wypadły pomyślnie??? Na jakim tym świecie żyjesz? Padło forum na cały dzień a Ty mówisz, że test wypadł pomyślnie? I jaki geniusz wymyślił, żeby zmieniać serwery kilka dni przed maturą?
Inne fora sobie poradziły tylko matematyka.pl zawiodła, jest to kompromitacja.

I przypomnę:
Najwięcej użytkowników online (1871) było 4 maja 2011, 19:39

Przy czym masa była ludzi zalogowanych. W tym roku prawie nikt nie był zalogowany i przy 600 osobach padło. Ktoś dał ciała i tyle.

A użytkujesz z tego forum? Nie, więc nie gadaj, że nadaje się do użytku. Masz poprawić to co zepsułeś i nie będę Ci w punktach opisywał jakie błędne decyzje popełniasz.

Jesteś od spraw technicznych, wpadłeś na kolejny genialny pomysł żeby usuwać rzeczy przydatne, więc cofnij swoją nieprzemyślaną decyzję
Awatar użytkownika
Cytryn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 46 razy

Forum ledwo zipie...

Post autor: Cytryn »

Chwilowo nie działały: szybkie odpowiedzi, wyświetlanie nieprzeczytanych postów i generalnie otwieranie konkretnych tematów. Wszystko to wróciło, więc przestań zachowywać się jak ostatni burak i odpowiedz rzeczowo panu Kraszewskiemu.

Niektórzy chyba nie mają avatarów.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Forum ledwo zipie...

Post autor: Jan Kraszewski »

Od tej pory wszystkie posty niedotyczące tematu wątku zostaną wyrzucone do Kosza. W szczególności, jeżeli chcesz miodzio porozmawiać z adminem, to skorzystaj z PW.

Jak ktoś chce rozmawiać na temat tych bądź innych funkcjonalności czy ich braku, to zapraszam tutaj: 420967.htm

JK
miodzio1988

Forum ledwo zipie...

Post autor: miodzio1988 »

[ciach]
Od tej pory wszystkie posty niedotyczące tematu wątku zostaną wyrzucone do Kosza. W szczególności, jeżeli chcesz miodzio porozmawiać z adminem, to skorzystaj z PW.
Już to zrobiliśmy, na priv zupełnie inna była postawa, na plus oczywiście.

[ciach]
Ostatnio zmieniony 8 maja 2017, o 17:51 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Netetykieta. Mówiłem, że rzeczy niezwiązane z zipaniem będą usuwane.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1560
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 242 razy

Re: Forum ledwo zipie...

Post autor: Gouranga »

No i jakoś nic te obietnice nie dały, forum dziś działa tragicznie, napisanie posta co chwilę wywala błąd, żenada.
Awatar użytkownika
leg14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3132
Rejestracja: 5 lis 2014, o 20:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 154 razy
Pomógł: 475 razy

Re: Forum ledwo zipie...

Post autor: leg14 »

bardzo tesknie za diodami online/offline ...
admin
Administrator
Administrator
Posty: 106
Rejestracja: 11 maja 2004, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Karpacz
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Re: Forum ledwo zipie...

Post autor: admin »

leg14 pisze:bardzo tesknie za diodami online/offline ...
jutro wrócą
szw1710

Re: Forum ledwo zipie...

Post autor: szw1710 »

No i płeć właściwa. Pomogłaś 1 raz, adminie.
Jakub Gurak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1392
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 83 razy

Re: Forum ledwo zipie...

Post autor: Jakub Gurak »

Oh :? , mam nadzieję, że uda mi się wysłać ten post zanim znowu forum się zablokuje. Jak przeglądałem dziś post to muliło. Gorzej- w poniedziałek straciłem cały wieczór- 4 godziny pracy nad postem- zablokowało forum, wyskoczył błąd i nic się nie dało napisać, ani nawet nie dało się zapisać treści postu. I straciłem cały poniedziałkowy wieczór, wszystko przepadło, jedynie co w poniedziałek o 17 sobie zapisałem w kopiach roboczych to odzyskałem. :evil: Myślałem, że to może przyczyna mojego zmulonego komputera, ale na tablecie też muliło. Nie mogło załadować wzorów, a jak załadowało, to tylko do połowy post mogłem przeglądnąć, dalej pusta karta. I to nie pierwszy raz tak mam na tablecie. Nie wiem, może forum ma problem z wczytaniem takiego długiego postu, bo na krótkich postach chyba nie ma już takiego problemu. Ale tu miałem problemy, że wręcz w poniedziałek straciłem cały wieczór na marne. :(
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Forum ledwo zipie...

Post autor: Jan Kraszewski »

To przykre, ale ja nie zauważyłem u siebie żadnego mulenia. Może Twoja sieć coś siadła?

JK
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Forum ledwo zipie...

Post autor: Elayne »

Taki to już urok renderowanie po stronie klienta formuł matematycznych. MathJax jest zbyt zasobożerny, mocno spowalnia ładowanie strony zwłaszcza na urządzeniach mobilnych i starszym sprzęcie. Gdy jest sporo formuł na stronie, na przykład otwarcie strony poniżej na starszym komputerze w najlepszym wypadku zakończy się zawieszeniem przeglądarki - wystarczy kliknąć w przycisk Ukryta treść.
[Teoria mnogości][Logika matematyczna][Podstawy matematyki] Dowód twierdzenia Russell'a jako przykład dowodu formalnego
Jakub Gurak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1392
Rejestracja: 20 lip 2012, o 21:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 83 razy

Re: Forum ledwo zipie...

Post autor: Jakub Gurak »

A dziś nim wysłałem post to tragedia, co kilka minut zawieszało przeglądarkę, tak, że myszka nie działała- masakra. I to nie chodzi całkiem nawet o długie posty- rano nim cokolwiek napisałem- już wtedy muliło. Tak się nie da pisać postów. :|
ODPOWIEDZ