[studia] Uniwersytet Wrocławski

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: musialmi »

Będzie ci trudno nadrobić rzeczy.
jakkie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2017, o 08:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: jakkie »

Dzięki za odpowiedź, czy mimo wszystko mógłbym prosić o jej rozwinięcie?
Czego powinienem się spodziewać?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Ja odpowiem oficjalnie jak tylko dostanę informację od dziekana.

JK
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: musialmi »

Wiesz, dla mnie to wygląda jak hardkor, bo już samo bycie na magisterskich po licencjackich z matematyki jest dla mnie trudne. Ciągle korzysta się z rzeczy, które były wcześniej, przy których korzystało się z rzeczy, które były wcześniej, przy których... A wiadomo, że niektórych rzeczy nie udało mi się wcześniej nauczyć, no i teraz mam powiększony problem. Przyszedł do nas (nie studiuję na UWr, ale na UWr taki problem byłby jeszcze spotęgowany tak myślę) na magisterskie kolega z innej uczelni, z innego miasta. Był po Matematyce, ale okazało się, że o większości rzeczy, które teraz kontynuujemy, nigdy nie słyszał. A jaki jest twój motyw pójścia na magisterskie na Matematykę? Jeśli chcesz poznać matematykę, to ja bym na twoim miejscu poszedł po prostu na 1. stopień na Matematykę. Tam jest fajnie
jakkie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2017, o 08:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: jakkie »

Jan Kraszewski pisze:Ja odpowiem oficjalnie jak tylko dostanę informację od dziekana.

JK
Dzięki za odpowiedź, będę czekał
musialmi pisze:Wiesz, dla mnie to wygląda jak hardkor, bo już samo bycie na magisterskich po licencjackich z matematyki jest dla mnie trudne. Ciągle korzysta się z rzeczy, które były wcześniej, przy których korzystało się z rzeczy, które były wcześniej, przy których... A wiadomo, że niektórych rzeczy nie udało mi się wcześniej nauczyć, no i teraz mam powiększony problem. Przyszedł do nas (nie studiuję na UWr, ale na UWr taki problem byłby jeszcze spotęgowany tak myślę) na magisterskie kolega z innej uczelni, z innego miasta. Był po Matematyce, ale okazało się, że o większości rzeczy, które teraz kontynuujemy, nigdy nie słyszał. A jaki jest twój motyw pójścia na magisterskie na Matematykę? Jeśli chcesz poznać matematykę, to ja bym na twoim miejscu poszedł po prostu na 1. stopień na Matematykę. Tam jest fajnie
Wystarczy mi już tych studiów I stopnia Lata już nie te, chciałbym jednak iść dalej Podobają mi się bardzo kierunki matematyki, wydaje mi się, że łatwiej we własnym zakresie nauczyć się programowania/ekonomii niż matmy. Widzę głębszy sens w połączeniu tych trzech kierunków pod kątem giełdy (np handlu algorytmicznego, czy zastosowaniom uczenia maszynowego) i wydaje mi się, że II stopień matematyki na UWR daje solidne podstawy. Nie wiem, czy słusznie ale na ten moment również mam wrażenie, że matematyka/informatyka na UWR dobrze przygotowuje absolwentów do potrzeb rynku pracy.

Nawet jeżeli będzie jak piszesz i materiału do nadrobienia będzie sporo - nie mam żadnego stresu żeby kończyć studia w dwa lata - jeżeli będzie to wymagało nawet dwa razy tyle czasu ale cel będzie osiągnięty - to jestem gotowy na taką inwestycję
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: musialmi »

Aha, więc motyw jest inny niż myślałem. W takim razie warto spróbować Rzeczywiście pierwszy stopień mógłby być stratą czasu w takim przypadku.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

jakkie pisze:Dzięki za odpowiedź, będę czekał
No cóż, sytuacja zależy od tego, którą specjalność chcesz realizować, nie da się dać uniwersalnej odpowiedzi. Dlatego - jak już się dostaniesz - najlepiej jest wybrać się do dziekana Raczyńskiego na dyżur i zaplanować swoją przyszłość.

JK
jakkie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2017, o 08:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wroclaw

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: jakkie »

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie interesują mnie studia bez określenia specjalności.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zastosuję się do Waszych porad
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

jakkie pisze:Na dzień dzisiejszy zdecydowanie interesują mnie studia bez określenia specjalności.
Czyli moduł ogólny. Ale tak czy inaczej warto porozmawiać z dziekanem.

JK
Bartekcurry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2016, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Bartekcurry »

Orientuje się ktoś jak dobrze trzeba napisać matematykę i język rozszerzony aby dostać się na informatykę? ( Nie zdaje matury z informatyki)
boro98
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

[studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: boro98 »

Bartekcurry pisze:Orientuje się ktoś jak dobrze trzeba napisać matematykę i język rozszerzony aby dostać się na informatykę? ( Nie zdaje matury z informatyki)
Zeszłoroczny próg wynosił 150 pkt.
magasaka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2017, o 12:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: magasaka »

Jakie książki polecacie do samodzielnej nauki z: Algebra Liniowa 1, Wstęp do matematyki i Matematyka elementarna? Prosiłbym o podanie najlepszych tytułów według was. Z góry dziękuję.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

magasaka pisze:Jakie książki polecacie do samodzielnej nauki z: Algebra Liniowa 1, Wstęp do matematyki i Matematyka elementarna? Prosiłbym o podanie najlepszych tytułów według was. Z góry dziękuję.
Ale dlaczego pytasz w tym wątku?

JK
magasaka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2017, o 12:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: magasaka »

Jan Kraszewski pisze: Ale dlaczego pytasz w tym wątku?

JK
Ponieważ to są przedmioty wymagane na pierwszy semestr na UWr i wydało mi się, że to dobre miejsce na tego typu pytanie. Zauważyłem, że jest tu sporo osób po/na UWr. Nie chciałem zakładać nowego tematu. Jeśli to zły dział/wątek to proszę mnie nakierować na właściwy.
Pozdrawiam
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: [studia] Uniwersytet Wrocławski

Post autor: Jan Kraszewski »

Może być tutaj.
magasaka pisze:Ponieważ to są przedmioty wymagane na pierwszy semestr na UWr
To niezupełnie tak. Matematyki elementarnej już od roku nie ma jako przedmiotu na studiach (ale oczywiście nie jest złym pomysłem potrenować trochę ten przedmiot, na

Kod: Zaznacz cały

http://www.math.uni.wroc.pl/~jwr/
można znaleźć materiały z tego przedmiotu, trzeba poszperać w archiwum dydaktyki, warto też zerknąć na materiały "Matematyki dla myślących"). Jeśli chodzi o algebrę liniową, to w nowym roku akademickim zajdą pewne zmiany w nauczaniu tego przedmiotu, więc może niekoniecznie warto coś wcześniej samemu czytać. Jeśli chodzi o Wstęp do matematyki, to literaturę masz

Kod: Zaznacz cały

http://www.math.uni.wroc.pl/~pborod/wdm/
, choć niekoniecznie jakoś specjalnie bym się napinał na samodzielną naukę tego przedmiotu. Ale pooglądać oczywiście można.

JK
ODPOWIEDZ