Kłopoty z forum (wpisy na Facebooku).

Sprawy techniczne; TeX, avatary, shoutbox, funkcje specjalne... O tym wszystkim tutaj.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Kłopoty z forum (wpisy na Facebooku).

Post autor: SlotaWoj »

Dzisiaj nad ranem napisałem na: :
  • Znowu są kłopoty z funkcjonowaniem forum. Pod niektórymi przeglądarkami nie można nawiązać połączenia z forum (komunikat: ssl_error_no_cypher_overlap), pod innymi, jak już się połączę i wybiorę jakiś wątek, to otrzymuję informację, że „połączenie nie jest prywatne”, a pod jeszcze innymi (zazwyczaj) wyświetla się ikona informująca o mieszaniu zawartości chronionej i nie chronionej, czego wcześniej nie zaobserwowałem.
    Gdy już się połączę i próbuję napisać post ze wzorem, np. taki \(\displaystyle{ x_i=y}\) to podgląd pyszczy „błąd formuły”.
    Uważam, że Administratorzy forum nic nie robią, aby funkcjonowało ono należycie, bo nadal parę razy w tygodniu przy jego otwieraniu dostaje komunikat: (cytuję z pamięci) „Za dużo połączeń SQL” (nawet o 4 nad ranem).
    W lutym napisałem w „Kwestiach technicznych” post pt. „Kopiowanie wzoru” o problemie z kopiowaniem przez schowek wzoru (jako bitmapy) do Worda, które wcześniej działało bez problemu, to żaden z Administratorów się nie odezwał.
Przed chwilą dopisałem to:
  • Wcześniej pisałem o nocnych kłopotach w funkcjonowaniu forum Matematyka.pl, które w dniu dzisiejszym częściowo ustąpiły.
    Piszę częściowo, bo w dalszym ciągu pod starszymi przeglądarkami FireFox przy próbie połączenia z forum otrzymuje komunikat: ssl_error_no_cypher_overlap, co oznacza, że na serwerze Matematyka.pl został zmieniony zestaw sposobów (protokołów), przy pomocy których można nawiązywać bezpieczne połączenie.
    Tym, którzy będą mi sugerowali, abym się przesiadł na jakąś nowszą wersję ww. przeglądarki od razu odpowiadam „niech się wypchają”.
    Przy pomocy używanej przeze mnie przeglądarki mogę korzystać z: Wikipedii, Facebooka, serwisu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów i trzech serwisów polskich banków do bankowości elektronicznej (o ile wiem, to te ostatnie są pod względem bezpieczeństwa certyfikowane przez KNF), więc nie widzę powodu, abym nie mógł się łączyć z Matematyka.pl.
    A przeglądarkę tę preferuję, bo jest szybka, oszczędna w wykorzystywaniu pamięci i w miarę sprawna.
    Ci, którzy „chodzą” wokół maszynerii serwisu Matematyka.pl powinni zdawać sobie sprawę, że powinien być on „kompatybilny w dół” i przy jego modernizowaniu należy zachowywać daleko idącą powściągliwość, Wszak od dawna wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego.
PS. Wpisywałem się na Facebooku, bo nawet później, gdy wydawało się już, że forum działa, to gdy wybrałem Kwestie techniczne to dostawałem: Page not found 404.

Edit: Nawiasy i postscriptum
Ostatnio zmieniony 1 maja 2017, o 17:47 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 2 razy.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34128
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Kłopoty z forum (wpisy na Facebooku).

Post autor: Jan Kraszewski »

Przekazałem.

JK
admin
Administrator
Administrator
Posty: 106
Rejestracja: 11 maja 2004, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Karpacz
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Kłopoty z forum (wpisy na Facebooku).

Post autor: admin »

SlotaWoj pisze:Dzisiaj nad ranem napisałem na:
1. Nie widzę żadnej wiadomości ani posta na FB.
2. Chętnie przekażemy uprawnienia administracyjne na FB kompetentnej osobie.
3. Proszę sprawdzić - już nie powinno być problemów, a gdyby jednak pojawiły się, to proszę dać znać.
miodzio1988

Kłopoty z forum (wpisy na Facebooku).

Post autor: miodzio1988 »

admin,

1. Posty gości, są dwa posty

Po prawej stronie u mnie się wyświetla na fb
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Kłopoty z forum (wpisy na Facebooku).

Post autor: SlotaWoj »

Mogę już połączyć się z forum pod swoim starym FireFoxem i nie muszę korzystać z Chrome!
Jakże się cieszę!
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8570
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 306 razy
Pomógł: 3347 razy

Kłopoty z forum (wpisy na Facebooku).

Post autor: kerajs »

admin pisze: Chętnie przekażemy uprawnienia administracyjne na FB kompetentnej osobie.
Jakie kryteria musi spełniać kompetentna osoba ?
admin
Administrator
Administrator
Posty: 106
Rejestracja: 11 maja 2004, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Karpacz
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Kłopoty z forum (wpisy na Facebooku).

Post autor: admin »

kerajs pisze:
admin pisze:Chętnie przekażemy uprawnienia administracyjne na FB kompetentnej osobie.
Jakie kryteria musi spełniać kompetentna osoba ?
Super gdyby wśród adminów i moderatorów pojawiała się taka inicjatywa. Proszę podsyłać na priv swoje adresy e-mail zarejestrowane na FB - przyznanie roli redaktora nastąpi błyskawicznie
Na FB powinien pojawiać się choć jeden post dziennie, zachęcający do odwiedzin naszego forum - strona na FB nie ma zastępować forum. Wszystkich userów, oczekujących pomocy, odsyłamy na forum.
ODPOWIEDZ