Podręcznik do Matematyki

Poszukujesz książki z konkretnej dziedziny matematyki i nie wiesz, którą wybrać? Zadaj pytanie!
jacks99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2016, o 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy

Podręcznik do Matematyki

Post autor: jacks99 »

Witam,
czy istnieje książka zawierająca materiał od samych podstaw, do przyzwoitego rozszerzenia? Chodzi mi o coś w stylu "Podstaw Fizyki" Resnicka i Hallidaya, "Biologii" Campbella czy może nawet "Chemii Ogólnej" Atkinsa.
szw1710

Podręcznik do Matematyki

Post autor: szw1710 »

Raczej nie ma takiej książki - trzeba dokonywać wyboru w różnych pozycjach. Każda książka jest wyrazem osobistych preferencji i poglądów autora. Nawet w matematyce. Na przykładzie równania kwadratowego: jeden będzie uważał, że najważniejsza jest delta, zaś drugi - że postać kanoniczna. Co ciekawe, obaj będą mieli jakąś rację.
Matemaxus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2018, o 15:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piaseczno

Podręcznik do Matematyki

Post autor: Matemaxus »

Sam od dłuższego czasu szukam takiej książki, ponieważ chcę odświeżyć i uporządkować swoją wiedzę z czasów szkolnych. Przeszukałem księgarnie (także internetowe) i biblioteki. Niestety nic nie znalazłem. Wygląda na to, że na polskim rynku takiej pozycji po prostu nie ma.

Tymczasem gdy na amazon.com wpisywałem w wyszukiwarkę frazy: "basics of math", "fundamentals of math" albo "math all in one book" to od razu wyskakiwało mi mnóstwo tytułów. Z tego, co widziałem są to pozycje adresowane do różnych odbiorców - nie tylko do tych najmłodszych.

Być może ktoś tę lukę kiedyś wypełni. Do tego czasu trzeba będzie korzystać ze szkolnych podręczników lub repetytoriów.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Podręcznik do Matematyki

Post autor: Elayne »

Na przykład:


Większość tematów została omówiona w tej pozycji.
ODPOWIEDZ