Elektrotechnika - Lublin vs. Warszawa

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
uzytkownik1997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2017, o 16:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Puławy

Elektrotechnika - Lublin vs. Warszawa

Post autor: uzytkownik1997 »

Witam!
Stoję przed wyborem kierunku studiów a raczej miejsca gdzie będę studiował elektrotechnikę.
Chciałbym usłyszeć opinie na temat elektrotechniki w Lublinie i Warszawie na PW.
O Lublinie słyszałem że jest tam dość średnio, przyjmują ludzi którzy nie mają pojęcia o fizyce a i o matematyce dużo nie słyszeli, zwykłe szczęscie głupiego że się tam dostali. Kilku znajomych odradzało mi Lublin własnie z powodu niskiego poziomu nauczania. Znowu o Warszawie słyszałem że elektrotechnika to kierunek dla tych ludzi którzy zostali wywaleni z wydziału EITI, lecz jednak jest trzymany jakiś poziom i to co jest wykładane w Lublinie nijak ma się do tego co jest na Politechnice Warszawskiej. Czy to prawda że pomiędzy Lublinem a Warszawą jest aż taki duży rozrzut?
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

Elektrotechnika - Lublin vs. Warszawa

Post autor: kalwi »

elektrotechnika to kierunek dla tych ludzi którzy zostali wywaleni z wydziału EITI
Ah, kochane eiti.

A tak na poważnie - elektrotechnika z eiti ma niewiele wspólnego. I fakt, mam znajomego tam, jest jakieś porównanie paru semestrów początkowych, bo to się w pewnym stopniu pokrywa i oczywiście na elce jest poziom wyższy. A przede wszystkim jeśli chodzi o odrzut studentów - tam sporo więcej (procentowo) zdaje. Co do porównania z PL nie pomogę. Chociaż coraz bardziej dochodzę do przekonania, że uczelnia nie ma większego znaczenia, bo de facto człowiek sam się musi nauczyć rzeczy, które się potem przydadzą. Ale papierk po PW fajnie mieć.
ODPOWIEDZ