Dowolne przestrzenne układy sił

lubaxd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2016, o 00:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn

Dowolne przestrzenne układy sił

Post autor: lubaxd »

Witam.
Miałem ostatnio ćwiczenia z mechaniki teoretycznej ale nie mogłem w nich uczestniczyć więc potrzebuje pomocy w rozwiązaniu zadania z mechaniki.
Musze wyznaczyć składowe reakcji w łożysku A,w podporze przegubowo nieprzesuwnej
B oraz siłę w pręcie CD. Lecz nie wiem jak sie do tego zabrać ponieważ mnie nie było.


Mam tutaj dane: N=10

Nie licze na gotowca tylko żeby ktoś mi wytłumaczył co robić po kolei lub przydatne linki do wykonania zadania.
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Dowolne przestrzenne układy sił

Post autor: kruszewski »

Bardzo dobre objaśniają takie zadania linki pana siwymech
Wymaga to trochę dodatkowego czasu na przeszukanie ale pod ogólnym hasłem "przestrzenny układ sił" nie będzie to kwartał.
Awatar użytkownika
siwymech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2429
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 14:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 608 razy

Dowolne przestrzenne układy sił

Post autor: siwymech »

1. Wprowadzić przestrzenny układ sił. Proponuję prawoskrętny- patrząc z końca osi \(\displaystyle{ z}\) widzimy oś \(\displaystyle{ x}\), po prawej stronie osi \(\displaystyle{ y.}\)
2. Uwalniamy ciało od więzów.
Reakcje w więzach układzie przestrzennym/kierunki zgodne z osiami, zwroty zakładamy;
- w podporze ruchomej \(\displaystyle{ A}\) - dwie składowe,
-w podporze stałej \(\displaystyle{ B}\) trzy składowe
- reakcja(napięcie) w linie Fs wzdłuż osi liny-ciegna
3.Ułożyć sześć analitycznych warunków równowagi dla dowol.przestrz. układu sił. Znajdziemy szukane składowe reakcji w podporach \(\displaystyle{ A}\) i \(\displaystyle{ B}\) oraz siłę napięcia w linie.
ODPOWIEDZ