Ścinanie techniczne cz.2

lesnydzik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2016, o 19:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Ścinanie techniczne cz.2

Post autor: lesnydzik »

Potrzebuję pomocy jeszcze z jednym zadankiem ze ścinania technicznego, a mianowicie:

ZADANIE
Połączenie kształtowe wykonane z dwóch dębowych belek o przekroju prostokątnym jak
na rys.5 przenosi obciążenie \(\displaystyle{ P=30kN}\). Określić wymiary \(\displaystyle{ a, b}\) i \(\displaystyle{ c}\) przekroju (dobrać \(\displaystyle{ h=2a+c}\)) przyjmując wymiar \(\displaystyle{ w=8cm, k_t=8MPa, k_r=13MPa}\) oraz \(\displaystyle{ p_{dop}=11MPa}\).

Rysunek to zadania pod tym linkiem:


Z góry dziękuje,
Pozdrawiam lesnydzik
Ostatnio zmieniony 14 lis 2016, o 00:50 przez AiDi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wartości wielkości fizycznych także zapisujemy w lateXu.
mech2015
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 24 sty 2015, o 19:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 2 razy

Ścinanie techniczne cz.2

Post autor: mech2015 »

Musisz wykazać chociaż odrobinę zaangażowania, żeby ludzie Ci pomogli, napisz co zrobiłeś aby wykonać to zadanie. Podanie treści zadania z załącznikiem może sugerować, że chcesz gotowego rozwiązania zadania.
lesnydzik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2016, o 19:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Ścinanie techniczne cz.2

Post autor: lesnydzik »

Sorki, jestem nowy na forum, a mam problem z zadaniami tego typu, nie wiem od czego dokładnie zacząć. Nie oczekuję gotowego rozwiązania, tylko jakiś wskazówek, tak jak poprzednio, co mi naprawdę pomogło.
W tym zadaniu starałem policzyć poszczególne warunki na ścinanie, rozciąganie i docisk, biorąc jako powierzchnie odpowiednio:\(\displaystyle{ 2 \cdot b \cdot w , a \cdot w .}\) Przy docisku mam problem z wybraniem powierzchni.
ODPOWIEDZ