Jaki kierunek? Agencja reklamowa/kogwinistyka

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Sadef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 19:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie

Jaki kierunek? Agencja reklamowa/kogwinistyka

Post autor: Sadef »

Witam na początku warto zaznaczyć że jestem umysłem ścisłym, na maturze oprócz obowiązkowych przedmiotów zdawałem matematyke(60-64%) i angielski rozszerzony. Teraz stoję przed ciężkim wyborem kierunku, już trochę poczytałem i mam coraz większy problem z wyborem kierunku.
Zaczynając od początku zawsze wyobrażałem siebie pracującego w agencji reklamowej, perspektywa burzy mózgowej wymyślające slogany reklamowa jest dla mnie bardzo kusząca, czy też nawet sama praca w agancji reklamowej, można to w sumie nazwać bardzo dobrą(może nie idealną) pracą dla mnie. Pojawia się problem jaki kierunek studiów wybrać aby przybliżyć się do tej fuchy, wiadomo wszystkie kierunki humanistyczne odpadają, a większość powiązana z marketingiem jest właśnie taka
Z drugiej strony olewając wszystkie posty/wiadomości/porady speców internetowych, że studia powinno wybierać się z pasji mógłbym pójść na jakiś FiR, ekonomie czy inny stricte matematyczny kierunek, który na pewno przyjemnie by mi się studiowało gdyż lubię matmę i po tych kierunkach szukac prac idealnych rób starać się szukać praktyk po agencjach reklamowych. Proszę o jakieś wskazówki czy też rady, co mam robić z własnym życiem?

Chciałbym jeszcze przy okazji spytać się o jedną rzecz. Tak naprawdę pracą idealną, wymarzoną dla mnie jest praca psychoterapeuty, a wymarzonymi studiami są studia psychologi, ale niestety jako umysł ścisły i komplenta niedojda z Poslkiego i wszytskich innych przedmiotów humanistycznych to nie dla mnie. Ale gdzieś wyczytałem o kierunku Kongwistyka, mógłby mi ktoś powiedzieć czy warto to studiować? Jakie są po tym możliwości?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jaki kierunek? Agencja reklamowa/kogwinistyka

Post autor: miki999 »

Twoje pytanie trochę przypomina: "Lubię książki, ale chciałbym łowić ryby. Czy jeśli pójdę do biblioteki i wypożyczę książkę, to będę mógł łowić?" Tak, będziesz mógł. Jednak lepiej by było nabyć wędkę.

Konkretnie:
Zaczynając od początku zawsze wyobrażałem siebie pracującego w agencji reklamowej, perspektywa burzy mózgowej wymyślające slogany reklamowa jest dla mnie bardzo kusząca, czy też nawet sama praca w agancji reklamowej, można to w sumie nazwać bardzo dobrą(może nie idealną) pracą dla mnie. Pojawia się problem jaki kierunek studiów wybrać aby przybliżyć się do tej fuchy, wiadomo wszystkie kierunki humanistyczne odpadają,
Chcesz robić coś czysto humanistycznego, ale nie interesują Cię kierunki humanistyczne.
Z drugiej strony olewając wszystkie posty/wiadomości/porady speców internetowych, że studia powinno wybierać się z pasji mógłbym pójść na jakiś FiR, ekonomie czy inny stricte matematyczny kierunek, który na pewno przyjemnie by mi się studiowało gdyż lubię matmę i po tych kierunkach szukac prac idealnych rób starać się szukać praktyk po agencjach reklamowych.
Możesz nawet pójść do salonu masażu, tylko czy studia z rachunkowości coś tu pomogą?
Proszę o jakieś wskazówki czy też rady, co mam robić z własnym życiem?
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że za bardzo skupiasz się na wyobrażeniu siebie pracującego w danym zawodzie niż na tym, na czym dana praca miałaby polegać. Fajnie wyglądają na filmach 5 minutowe ujęcia burzy mózgów, ale tak pracownicy raczej nie spędzają całego dnia. Prędzej siedzą przy biurkach i samodzielnie wymyślają różne rzeczy. Zastanawiałeś się czy by Ci to odpowiadało, czy masz predyspozycje do tego? Co z psychoterapeutą? Masz do tego zdolności? Nie wszystkiego można się nauczyć.
ODPOWIEDZ