Mathematica a Wolfram Alpha

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
Kubelek123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: Kubelek123 »

Cześć!

Jaka różnica między obydwoma?

Lubię korzystać z Wolfram Alpha online do małych obliczeń matematycznych, ale chciałem też poznać metodę, powiększać wykresy etc., więc proszą mnie o wykupienie wersji "Pro". Czyli wykupienie Mathematica? Czy oferuje "ona" liczenie jak w wolfram alpha?
szw1710

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: szw1710 »

Zapewne chodzi o wykupienie dostępu do płatnej części Wolfram Alpha, nie całej Mathematica-i. Tam rzeczywiście chyba są wyświetlane kolejne kroki obliczeń. Kiedyś to było darmowe.
Awatar użytkownika
Yelon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 9 mar 2014, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 91 razy
Pomógł: 67 razy

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: Yelon »

Mathematica jest programem stworzonym przez firmę Wolfram Research. Jeśli jesteś studentem, to możesz spytać czy na Twojej uczelni przypadkiem nie masz prawa do zainstalowania programu Mathematica za darmo, niektóre wydziały mają takie licencje dla studentów, z programami typu Mathematica, Maple, MatLab itd.

Jeżeli chcesz się bawić na komputerze i używać całego potencjału tego kombajnu, lepiej mieć Mathematice, jeżeli wystarczy Ci "trochę" więcej, to możesz spróbować wersji Pro w Wolframie Alpha, kiedyś chyba na miesiąc można było jej spróbować za darmo. Wolfram Alpha ma również aplikacje do smartfonów, nie wiem czy Ci się to przyda, mnie parę razy na uczelni uratowało, kiedy dostępu do komputera nie miałem.
Kubelek123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 12 razy

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: Kubelek123 »

Dzięki wielkie.

Muszę zobaczyć jak to z tym dostępem na uczelni. Tzn. jestem niemal pewien, że w ogóle nie wykorzystałbym potencjału Mathematica, a jest trudna w obsłudze, nie tak intuicyjna jak Alpha, gdzie wpisujesz załóżmy granicę i wszystko po kolei Ci liczy, pokazuje rozwiązanie.

Aplikacja na telefon to jak online, pokazuje wynik.
Awatar użytkownika
Yelon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 9 mar 2014, o 10:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 91 razy
Pomógł: 67 razy

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: Yelon »

Mnie aplikację było łatwiej obsługiwać, są przydatne przyciski takie jak "całka", "granica" więc szybciej się wklepuje, niż z klawiatury w przeglądarce.
coer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: coer »

Właśnie, czy ktoś ma wersję Wolframa Pro i mógłby opisać sposób dokonania płatności? W jaki sposób udowodnić, że jest się studentem?
szw1710

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: szw1710 »

Z Tym wiekiem - jeśli prawdziwy - trudno będzie. Chyba, że uczniowie też podpadają pod te zniżki.
Alef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: 27 sie 2012, o 10:44
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 95 razy

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: Alef »

Korzystanie z tego typu programu w wieku 15 lat nie ma sensu i może być wysoce szkodliwe dla Twoje przyszłego rozwoju intelektualnego...
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: Althorion »

coer pisze:Właśnie, czy ktoś ma wersję Wolframa Pro i mógłby opisać sposób dokonania płatności? W jaki sposób udowodnić, że jest się studentem?
Płaciłem kartą kredytową, a weryfikacja odbywa się poprzez międzynarodową kartę studencką bądź e-mail w domenie .edu.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: Premislav »

Alef, to zależy od tego, do czego (i jak) będzie go używał. Nie każda osoba, która ma 15 lat, reprezentuje poziom wiedzy i umiejętności kojarzony z przeciętnym uczniem gimnazjum.
Poza tym wiek na tym forum często wpisywany jest na odczepnego (liczni dziewięćdziesięcioletni studenci).
Filipos38
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 mar 2013, o 19:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Garwolin
Podziękował: 8 razy

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: Filipos38 »

Dokładnie, ja w wieku 15 lat wspomagałem się testową wersją Mathematici, badając zagadnienia, z których później wysłałem pracę na Konkurs "Delty", do rozwiązywania bardzo skomplikowanych równań, których nie było sensu liczyć "na piechotę". Nie wyobrażam sobie, żebym obył się w tamtym przypadku bez komputera.
MathSpace-pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 lis 2015, o 09:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Mathematica a Wolfram Alpha

Post autor: MathSpace-pl »

Można zawsze kupić Raspberry Pi (najlepiej model 2, koszt nieco ponad 100 PLN) - na ten mini komputerek Mathematica jest za free, a RPi i tak się przyda

Pozdrowienia
ODPOWIEDZ