Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Virhely
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2009, o 23:24
Płeć: Mężczyzna

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: Virhely »

Witam.
Wiem, że tematów tego typu było mnóstwo, ale mimo prześledzenia masy tematów nadal mam wątpliwości.
Mam do wyboru 2 uczelnie, mianowicie UJ (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej) oraz PK (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej). Oczywiście chcę studiować informatykę.
Interesuję się grafiką oraz programowaniem.
Chciałbym ograniczyć do minimum fizykę, a z tego co wiem na UJ jest jej mniej.
Szczerze powiedziawszy skłaniam się ku UJ, ponieważ specjalizacje wydają mi się interesujące, a niestety o PK nie mogę tego powiedzieć (w ogóle na tym wydziale są jakieś specjalizacje? ;o)
Wiele osób odradza mi UJ ze względu na to, że po PK mam inżyniera, jestem wyszkolony stricte technicznie (więc lepiej znaleźć mi pracę) oraz "jeśli studia techniczne to tylko uczelnie techniczne". Poza tym dohcodzą mnie głosy, że studia na PK są o wiele trudniejsze, to prawda?
Mam jeszcze tydzień czasu na podiecie decyzji, więc gdybyście mogli rozwiać moje wątpliwości byłbym po stokroć wdzięczny.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: miki999 »

A nie wolałbyś informatyki stosowanej? Nie wiem jak na UJ, ale wydaje mi się, że powinni tam dawać inżyniera.
owen1011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 568
Rejestracja: 29 sty 2009, o 13:59
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 230 razy

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: owen1011 »

nie no, na uj nie dostaniesz inzyniera, to nie uczelnia techniczna

wydzial FAIS na UJ odradzam, posiada warunkowa akredytacje, co do fizyki, watpie aby jej bylo mniej niz na tym wydziale pk (w koncu to wydzial fizyki, mimo ze infa to fizy powinno byc przynjamniej tyle samo co na pk)

z drugiej strony pk nie ma najlepszej renomy jesli chodzi o inforamtyke....

naprawde trudny wybor masz...

ale i tak jakie studia to sprawa drugo, a nawet trzeciorzedna, liczy sie to co sie SAM BEDZIESZ CHCIAL nauczyc


jezeli masz moze mozliwosc, to ja zapraszam na agh na FiIS,
ja tu studiuje i jestem niesamowicie zadowolony, a zeby Cie przekonac, to kilka przedmiotow informatycznych prowadza ludzie z katedry informatyki (z I na EAIE), odradzam CI natomiast Infe stosowana na EAIE (katedra automatyki)

wiecej info o infie na FiIS:


pozdro i udanego wyboru
Virhely
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2009, o 23:24
Płeć: Mężczyzna

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: Virhely »

Niestety wybór ogranicza się do tych dwóch konkretnych kierunków na konkretnych wydziałach. Nie mam alternatywy. Może za rok...
Wiadomo, że samogłoski na AGH to elitarny wydział, a przynajmniej urósł do takiego miana, ale niestety zbyt długo twierdziłem, że mam czas na naukę do matury i nie było nawet sensu nawet składać tam papierów. Jeśli chodzi o FiIS, to był to mój alternatywny kierunek (dostałem się na naftę i gaz, ale to inna historia). Poza tym potrzebowałbym 750pkt w rekrutacji (gdybym dał FiIS na 1 miejsce), a niestety trochę zabrakło mi do 700pkt. Swoją drogą jeszcze jakiś czas temu bałem się tego wydziału, ze względu na fizykę, na którą jak sądziłem będzie duży nacisk.
Wracając do tematu, to rzeczywiście PK nie cieszy się najlepszą sławą, ale właśnie, ten nieszczęsny inżynier (który swoją drogą, czy rzeczywiście jest aż tak niezbędny...?)
Jeszcze jedna sprawa, co oznacza dla studenta fakt, że jego wydział ma warunkową akredytację? Istnieje realna szansa, że zamkną wydział/kierunek? UJ wprowadził nowe specjalizacje, więc widać że robi coś w dobrym kierunku.
owen1011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 568
Rejestracja: 29 sty 2009, o 13:59
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 230 razy

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: owen1011 »

tak naprawde czy jest inzynier czy nie, czy taka akredytacja, czy taka... to malo wazne, waze co sie sam nauczysz i co bedziesz umial...

jezeli bedziesz robil tylko to co kaza Ci na studiach, to nie bedziesz mial z nich wielkiego pozytku...
najlepiej wybrac sobie 1-3 (3 to absolutne maks) przedmioty na semestr do ktorych bedzie sie przykladalo, a reszte troche olewac...

chociaz roznie z tym bywa (ja np. (pochwale sie xD) olewajac strasznie matme i fize zaliczam zawsze wszystk ow pierwszym terminie na 3.5-4.5, a moj znajomy przyklada sie do tego potwornie i ma ledwo 3 w ostatnim terminie przewaznie, wiec z tym olewaniem, to zalezy od predyspozycji )


co do tego inzyniera i akredytacji.

nie chcialbym studiowac infe, wiedzac ze nie bede inzynierem, tak samo warunkowa akredytacja (wiedza o tym) by mnie denerwowala


a to co naprawde bede umial zalezy tylko odemnie, a uczelnia "mentalnie w moim odczuciu" i tym co bedzie mnie uczuc, nie powinna mi utrudniac rozwoju
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: Jan Kraszewski »

owen1011 pisze:nie no, na uj nie dostaniesz inzyniera, to nie uczelnia techniczna
I tu (w kwestii ogólnej, bo nie wiem, jak jest na UJ) mylisz się. Na informatyce na UWr możesz zrobić inżyniera (na fizyce technicznej zresztą też). Możliwość przyznawania tytułu inżyniera nie zależy od rodzaju uczelni, tylko od spełnienia ustawowych wymogów.

JK
owen1011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 568
Rejestracja: 29 sty 2009, o 13:59
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 230 razy

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: owen1011 »

ok, ale na UJ na pewno jest 6 semestrow - licencjat, mgr - 4 semestry (czyli brak tytulu inz.)
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: miki999 »

ok, ale na UJ na pewno jest 6 semestrow - licencjat, mgr - 4 semestry (czyli brak tytulu inz.)
No na studiach inż (prowadzonych również na uniwersytetach i niepaństwowych uczelniach wyższych) jest standardowo 3,5 -> inż.
olek1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2010, o 10:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 4 razy

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: olek1 »

Pozwolę sobie odświeżyć temat, ponieważ w tym roku rozpoczynam studia Informatyczne na WIEiK na Politechnice Krakowskiej. Czy ktoś studiował na tym wydziale? Jakie są wasze opinie dotyczące tego wydziału, nauczycieli, poziomu nauczania?
katamaran92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2012, o 20:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: katamaran92 »

Witam wszystkich,

Troche odświeże temat bo z studiami informatycznymi mialem w Krakowie spore przejscia. Niestety nie zdalem matury tak jak chcialem i dostalem sie tylko na informatyke na PK (wieik). Serdecznie odradzam wszystkim ten wydzial. Stala dezorganizacja, wszyscy maja studentow w glebokim powazaniu...a na dodatek w moim mniemaniu poziom nauczania informatyki jest co najmniej zenujacy. Wzialem sie za siebie i poprawilem mature. Aktualnie studiuje na AGHu, gdzie poziom nauczania jest o wiele wyzszy i nastawiony bardziej na rozwoj, a nizeli na klepanie regulek.. A przede wszystkim jest cudowna atmosfera, a to chyba jest tez bardzo wazne. Slyszalem od znajomych ze na mechanicznym i na FMI jest juz lepiej niz na wieiku. Jednak jezeli juz decydowac sie pojsc na informatyke w Krakowie to tylko UJ/agh. Reszta jest daleko w tyle.
JavaBean
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2015, o 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: JavaBean »

Ja konczylem AGH dziś rekrutuje do Sabre i:
- ludzie po informatyce stodowanej na WFAIS UJ nic nie umieja, wlasnciwie dziś wrzucamy ich CV do kosza
- informatyka IMII UJ - dobrzy teoretycy, gorzej z praktyka
- AGH - nie będę pisal, żeby nie być stronniczym
- i ostatnia Politechnika - srednio
jackblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 10 razy

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: jackblack »

A gadasz, panie..

Może jest ziarnko prawdy w tym co mówisz, ale to jest takie generalizowanie, że ci po WMiI to teoretycy, po FAIS nie umieją, a po AGH naj naj naj.
Ja znam ludzi z mocniejszych wydziałów AGH z informatyką, którzy nie umieli napisać sortowania bąbelkowego, a pracują w firmach typu Motorola.
xpantera
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2009, o 17:01
Płeć: Mężczyzna

Informatyka: WFAiIS na UJ, czy WIEiK na PK?

Post autor: xpantera »

a co z informatyka analityczna na UJ?
ODPOWIEDZ