Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Kangur, Alfik, Mistrzostwa w Grach Logicznych, Sejmik, Konkurs PW... Słowem - konkursy ogólnopolskie, ale nie OM.
Filipos38
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 mar 2013, o 19:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Garwolin
Podziękował: 8 razy

Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Post autor: Filipos38 »

Cześć wszystkim,

w tym roku udało mi się zakwalifikować do finału będąc uczniem trzeciej klasy gimnazjum. Czy ktoś z tego forum również się dostał? Czy osoby doświadczone mogą opisać jak wygląda finał? Wiem, że będę musiał przedstawić swoją pracę w określonym czasie i odpowiadać na pytania jury, ale chciałbym przeczytać wypowiedzi osób, które już brały udział w tym konkursie (jak jest naprawdę, jak konkretnie to wygląda, itd.). Wiem, że już był podobny temat, ale sprzed 10 lat, tak więc od tamtej pory zapewne uczestników finału bardzo przybyło.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
Filipos38
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 mar 2013, o 19:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Garwolin
Podziękował: 8 razy

Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Post autor: Filipos38 »

Naprawdę nikt z forum nie będzie na finale tego konkursu? I nie ma nikogo, kto brał udział w poprzednich latach? Jeśli jest ktoś taki, to proszę o opisanie jak było.
Geftus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 mar 2010, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 13 razy

Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Post autor: Geftus »

Witam,

w tym roku również zakwalifikowałem się do finału owego konkursu. Finał poprzedniej edycji odbywał się podczas Kongresu Młodych Matematyków, dzięki czemu miałem okazję go oglądać. Formy przedstawienia prac były różne. Jeden z finalistów przedstawił cały dowód swojego twierdzenia na tablicy, inni korzystali głównie z komputera, tzn. z Beamera lub z Powerpointa. No, ale sednem prezentacji jest raczej jej treść a nie to, czy korzystasz z tablicy czy z rzutnika (a zostało to zgubione przez niektórych finalistów). Pytań nie było dużo; dotyczyły zaś już raczej treści prezentacji niż prac. Ich zadaniem też raczej nie było zagięcie uczestników Atmosfera była zdecydowanie pozytywna. Myślę, że nie ma co się napinać, a tylko przygotować się dobrze do prezentacji.

Mam nadzieję, że pomogłem choć odrobinę.

pozderki
Filipos38
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 mar 2013, o 19:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Garwolin
Podziękował: 8 razy

Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Post autor: Filipos38 »

Dzięki za odpowiedź :)
W mojej pracy są dosyć skomplikowane formuły i chyba dlatego skuszę się na formę prezentacji multimedialnej w komputerze. Tylko ciekawe czy to jest tak, że wystarczy przynieść taką prezentację na np. PenDrive'ie na finał czy wcześniej zadeklarować coś takiego.
Geftus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 18 mar 2010, o 14:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 13 razy

Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Post autor: Geftus »

Wiesz, wydaje mi się, że nie trzeba deklarować wcześniej. Poza tym rzutniki nie są już tak deficytowym sprzętem jak powiedzmy 10 lat temu
Filipos38
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 mar 2013, o 19:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Garwolin
Podziękował: 8 razy

Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Post autor: Filipos38 »

Jakoś ubzdurałem sobie, że referat musi być wygłaszany przy tablicy i stąd moje wątpliwości co do tego czy można tak po prostu przyjść z PenDrivem
KPR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 11 lip 2009, o 20:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 31 razy

Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Post autor: KPR »

Jak ja byłem na finale, to pisali maila i prosili o napisanie, z czego będziemy korzystać. Ale rzutnik tam i tak był tak czy siak i nie było z tym żadnego problemu (w tym roku może być oczywiście inaczej). Co do samego konkursu - te pytania od jury na moim finale były bardzo "luźne", bez żadnych szczegółów z dowodów itd.
Filipos38
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 mar 2013, o 19:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Garwolin
Podziękował: 8 razy

Konkurs Prac Uczniowskich Delty i MIMUW 2015

Post autor: Filipos38 »

Dzisiaj właśnie przyszła informacja do wszystkich, że można korzystać z rzutnika po uprzednim wysłaniu prezentacji.
KPR pisze:Co do samego konkursu - te pytania od jury na moim finale były bardzo "luźne", bez żadnych szczegółów z dowodów itd.
No to fajno, dzięki
ODPOWIEDZ