Ksiazka do mechaniki konstrukcji

stevcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2015, o 15:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ksiazka do mechaniki konstrukcji

Post autor: stevcio »

Witam, mam na wrzesien poprawke z mechaniki, a jak była prowadzona ona u mnie na studiach to porazka..
Potrzebuje ksiazki wraz z jakimis zadaniami, przykladami. Jak co liczyc.
A mianowicie, belki, ramy(tez obciazenia skupione, ciagle pod ukosem), geometria przekroju(srodki ciezkosci, momenty bezwladnosci), rdzen przekroju(te teowniki, ksztaltowniki), oraz metoda Clebsha i Eulera. Jeszcze geometria przekroju belki, np. ma ksztalt trojkata i musimy policzyc naprezenia styczne, normalne.
Chodzi o to tez jakie znaki, jak sciska to w jaka strone sa te Mx i mY, cos takiego.
Taki mam zakres, i tyle musze powtorzyc wlasiwie, bo zawsze jakies glupie bledy robie typu te znaki.
kruszewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6882
Rejestracja: 7 gru 2010, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Staszów
Podziękował: 50 razy
Pomógł: 1112 razy

Ksiazka do mechaniki konstrukcji

Post autor: kruszewski »

Omal wszystko (za wyjątkiem przypadków statycznie niewyznaczalnych, bo to świetny podręcznik ale zakres technikum) będzie w bardzo przystępnej formie w: W.Siuta, Mechanika techniczna.
Konstrukcje statycznie niewyznaczalne w : Wytrzymałość materiałów - Jastrzębski, Mutermilch. Tam też wyłożona jest dobrze metoda Clebscha. Zbiór zadań? Ja polecam : A.Lisowski, A. Siemieniec, Wytrzymałość materiałów, przykłady obliczeń-zadania.
I oczywista: Jan Misiak, Mechanika techniczna - tom 1 i 2, które należy mieć na półce i pd ręką.
crimlee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: 28 sty 2009, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 39 razy

Ksiazka do mechaniki konstrukcji

Post autor: crimlee »

do opisanego zakresu polecam bardzo mocno zbiór zadań z wytrzymałości materiałów Grabowskiego i Iwanczewskiej
ODPOWIEDZ