Optyka/Okulistyka - 3D

Zjawiska fotometryczne. Dyfrakcja i interferencja. Załamanie i odbicie światła. Układy optyczne.
Marxin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 2 maja 2015, o 13:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Optyka/Okulistyka - 3D

Post autor: Marxin »

Witajcie!

Prosiłem już o pomoc na bardziej odpowiednim forum (medycznym), ale problem który postawiłem jest trochę... skomplikowany i póki co cisza. Liczę, że bardziej aktywni forumowicze tutaj mi pomogą [nie, nie chodzi o żadne rozwiązywanie zadań ]

Mianowicie. Potrzebuję ustalić gdzie produkowane są (czy w ogóle w Polsce jest to robione) takie karteczki/książeczki jakich używa się na badaniach u okulisty żeby sprawdzić, czy pacjent poprawnie widzi w 3D. Zakłada się okulary i stwierdza czy poprawnie obraz się ,,zbliża" lub ,,oddala".

Nie wiem nawet jak szukać takich informacji. Nie mam właściwej wiedzy... najkrócej mówiąc. Dlatego każda strona internetowa, nazwa firmy tym się zajmującej, fraza która naprowadzi mnie na właściwy trop będzie pomocna. Od razu powiem, że wpisywanie ,,druk 3D, papier 3D" prowadzi do biliona wyników, nie z tym związanym... Fora dotyczące czystej okulistyki, fotoniki praktycznie nie istnieją, więc to też żaden trop...

Cóż, błagam o pomoc. Nawet bardziej fachowa fraza może okazać się pomocna.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Optyka/Okulistyka - 3D

Post autor: daras170 »

Zapytaj w gabinecie okulistycznym albo w ośrodku kursów dla kierowców.
Marxin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 2 maja 2015, o 13:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Optyka/Okulistyka - 3D

Post autor: Marxin »

Myślałem żeby zapytać bezpośrednio w gabinecie, ale jakoś tak, mam mieszane uczucia. Lekarki pomyślałyby, że to jakaś prowokacja czy marnuję ich czas... Ale w ostateczności tak zrobię.

Może ktoś inny będzie mieć pomysł?
ODPOWIEDZ