Studia na PW - k: Mechatronika w: Samochodów i Maszyn robocz

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Damonn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015, o 14:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Iłża

Studia na PW - k: Mechatronika w: Samochodów i Maszyn robocz

Post autor: Damonn »

Cześć! Matury w tym roku powoli się kończą, więc czas na obranie nowej ścieżki w edukacji, czyli wybrania odpowiedniego kierunku studiów .

Kierunkiem, który budzi moje zainteresowanie to Mechatronika na PW, wydział Samochodów i Maszyn roboczych. Po kilku dniach szukania informacji o kierunku, o pracy jakiej można się po nim podjąć, doszedłem do wniosku, że jest to właśnie kierunek, którego chciałbym się podjąć. Jednak najlepiej jest poradzić się osoby w jakimś sensie doświadczonej, która już ma z tym styczność.

W internetach wyczytałem, że jest to kierunek dosyć ciężki, że trzeba się trochę poświęcić i popracować, jednak pewnie tak jest na każdym innym kierunku, wiadomo... za darmo nic nie ma.
Zadziwia mnie jednak fakt iż próg punktowy na tym kierunku jest bardzo niski, w ubiegłym roku wynosił zaledwie 81 pkt. Wiem, że próg przebiję na 100%, jednak mój "zapas punktowy" to ok. 20-30pkt. Teraz kilka pytań ode mnie :

1. Jakie mam szanse dostania się na ten kierunek?
2. Czy dużo osób wybiera ten kierunek?
3. Jak bardzo ciężko jest na tym kierunku?
4. Czy ciężko jest znaleźć pracę? (Po lekturze internetów wyczytałem, że popyt na "mechatroników" jest dosyć duży.)

Pozdrawiam!
lukasz2146
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Iłża
Podziękował: 3 razy

Studia na PW - k: Mechatronika w: Samochodów i Maszyn robocz

Post autor: lukasz2146 »

Ja polecam Radom i Kielce.
Mikser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 18:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 2 razy

Studia na PW - k: Mechatronika w: Samochodów i Maszyn robocz

Post autor: Mikser »

3. Wszystko zależy od Ciebie.
4. Może być zarówno ciężko jak i łatwo, wszystko zależy od Ciebie.

Ogólnie takimi czynnikami się nie kieruj. Wybierz to co Cię interesuje, w czym chętnie będziesz się rozwijał, a za równo z utrzymaniem jak i znalezieniem pracy nie będzie problemów. Wydaje się zbyt proste? Takie właśnie jest. Praca jest, trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie jej szukać, oraz być specjalistą w dziedzinie, z którą zwiążemy naszą przyszłość.
ODPOWIEDZ