Studia TCS 2015 Pare pytań

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
akuku123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2015, o 13:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: akuku123 »

Witam, jako maturzysta już jestem po rozszerzonej matematyce i najprawdopodobniej będę miał wynik 94%-96% więc najwyższy czas wybrać konkretną uczelnie. I tutaj właśnie mam parę pytań.

Jakie ma szanse na skończenie informatyki analitycznej człowiek nie jest laureatem żadnej olimpiady? Bo mówi się że tylko tacy ludzie są w stanie skończyć ten kierunek. Swego czasu dużo programowałem w paru językach ale z drugiej strony nawet do finału OI mi sporo brakowało. Znajomi raczej doradzają mi żeby wybrać normalną infe dla śmiertelników na AGH ale jednak bardziej mnie kusi studiowanie na TCS tylko że się trochę boje. Nie chciałbym skończyć po 2 miesiącach ponieważ szkoda roku.

Po drugie gdzie można znaleźć opisy tych studiów które są bardziej obszerne niż parę ogólnikowych zdań na oficjalnej stronie UJ?

Jakie są perspektywy pracy po IA? Rozumiem że zakładając że skończę będę świetnie przygotowany od strony matematyki, oraz programowania ale konkretnie czego? Co dalej?

Na normalniej informatyce na UJ na Wydziale matematyki i informatyki po jakimś czasie wybiera się specjalizacje np "Inżynieria oprogramowania" (co swoją drogą brzmi świetnie) a na IA nie doszukałem się niczego takiego. Jak tam jest ze specjalizacjami? Bo jeżeli nie ma niczego takiego to jest chyba duży minus, czy tylko mi się tak wydaje?

Tutaj mam jeszcze dwa pytania ale to chyba najlepiej odpowiedzą mi u źródła na forum TCS ale może tutaj się ktoś stamtąd trafi.

Jak jest z ewentualnym przeniesieniem się na normalną informatykę na UJ jeżeli np. nie dałbym sobie rady na AI? Ciężko jest? Robią z tym problemy i miny w sekretariacie? Są jakieś procedury skomplikowane że na przykład tylko najlepsi mogą się przenieść ? Czy raczej bez problemowo ludzie mogą się przepisywać?

I co jest takiego trudnego na AI że ludzie nie wyrabiają? Jakie dziedziny matematyki? Czy może programowanie? Ponieważ z moim tempem pracy (dwieście trzysta zadań dziennie z matematyki to nie problem) w ciągu wakacji po maturze mógłbym przerobić sporą część materiału żeby mieć znacznie łatwiej.

Prosiłbym o podesłanie wszelkich materiałów które mogły by mi rozwiać moje wątpliwości oraz na wypowiedzenie się na ten temat

A i z góry przepraszam jeżeli ktoś na innym forum znajdzie duplikat tego posta, chce zebrać jak najwięcej informacji z różnych źródeł żeby potem nie żałować swojej decyzji.
jackblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 10 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: jackblack »

TCS Jest dosyć ciężki. Znam kilka osób ktore się przeniosły, a ogarniają temat. Tam jest po prostu mnóstwo rzeczy do ogarnięcia w krótkim czasie, dosyć rozszerzony program z matematyki.
Przenieść sie ja zwykła informatykę mozna(w druga stronę jest już trudniej), ale to tez generuje troche problemów np. Przy zapisywaniu na przedmioty, bo oficjalnie jak ktoś sie przeniesie to jest studentem TCSu, ale chodzi na przedmioty na zwykłą informatykę..no takie pomieszanie z poplątaniem.
Awatar użytkownika
Myrthan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 21:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bliżej niż myślisz
Pomógł: 3 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: Myrthan »

Tematów na temat tego kierunku jest w sieci bardzo dużo, ciągle pojawiają się nowe mimo że pytania pozostają takie same.
akuku123 pisze: Jakie ma szanse na skończenie informatyki analitycznej człowiek nie jest laureatem żadnej olimpiady? Bo mówi się że tylko tacy ludzie są w stanie skończyć ten kierunek. Swego czasu dużo programowałem w paru językach ale z drugiej strony nawet do finału OI mi sporo brakowało. Znajomi raczej doradzają mi żeby wybrać normalną infe dla śmiertelników na AGH ale jednak bardziej mnie kusi studiowanie na TCS tylko że się trochę boje. Nie chciałbym skończyć po 2 miesiącach ponieważ szkoda roku.
Przede wszystkim podejście. Wiesz że masz przed sobą górę pracy, patrzysz na taką górę z uśmiechem i chcesz się znaleźć na jej szczycie. To zdecydowanie jest to kierunek dla Ciebie.

Pozbywając się metafor, pracy jest dużo ale systematyczne i UCZCIWE podejście do tych studiów rzutuję na całe życie. Generalnie studia to czas w którym można bardzo dużo wyciągnąć często później brakuję już tej motywacji.

Nie, nie trzeba być laureatem.
akuku123 pisze: Po drugie gdzie można znaleźć opisy tych studiów które są bardziej obszerne niż parę ogólnikowych zdań na oficjalnej stronie UJ?

Kod: Zaznacz cały

http://studia.tcs.uj.edu.pl/

Zdaje się że trochę zmienił się program ostatnio.
akuku123 pisze: Jakie są perspektywy pracy po IA? Rozumiem że zakładając że skończę będę świetnie przygotowany od strony matematyki, oraz programowania ale konkretnie czego? Co dalej?
Perspektywy są świetne ale im wyżej mierzysz tym bardziej lepszy musisz być od innych.
akuku123 pisze: Jak tam jest ze specjalizacjami?
Tutaj masz specjalizację od 1 roku jest nią informatyka analityczna.
akuku123 pisze: Bo jeżeli nie ma niczego takiego to jest chyba duży minus, czy tylko mi się tak wydaje?
Wydaję Ci się:( Abstrahując już od tych kierunków, to są tylko jakieś nazwy. Bardziej bym zrozumiał gdybyś przytoczył jakiś syllabus/konkretny przedmiot który coś rozróżnia.
akuku123 pisze: I co jest takiego trudnego na AI że ludzie nie wyrabiają? Jakie dziedziny matematyki? Czy może programowanie? Ponieważ z moim tempem pracy (dwieście trzysta zadań dziennie z matematyki to nie problem) w ciągu wakacji po maturze mógłbym przerobić sporą część materiału żeby mieć znacznie łatwiej.
Ogólnie to może fakt że obie te dziedziny które wymieniłeś idą bardzo szybko. Różnica jest tylko taka że programowanie rusza od zera, a z matematyki startujesz już z jakiegoś (zwykle olimpijskiego licealnego) poziomu. Możesz przez wakacje robić teorie mnogości (

Kod: Zaznacz cały

https://www.usosweb.uj.edu.pl/kontroler.php?_action=actionx:katalog2/przedmioty/pokazPrzedmiot%28prz_kod:WMI.TCS.MFI.OL%29
), algebrę, analizę.

Wszystko można znaleźć jeśli się tylko chcę ale rozumiem że czasem dobrze jest zadać parę pytań i poczuć się pewniej w swoim wyborze.

Starałem się nie rozpisywać, czasem im więcej wyjaśniasz tym więcej pytań się pojawia.
Wysublimowany_Nick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 lut 2012, o 12:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: Wysublimowany_Nick »

akuku123 pisze:Witam, jako maturzysta już jestem po rozszerzonej matematyce i najprawdopodobniej będę miał wynik 94%-96% więc najwyższy czas wybrać konkretną uczelnie. I tutaj właśnie mam parę pytań.

Jakie ma szanse na skończenie informatyki analitycznej człowiek nie jest laureatem żadnej olimpiady? Bo mówi się że tylko tacy ludzie są w stanie skończyć ten kierunek.
Wydaje mi się, że trochę przesadnie się boisz. 94-96 to jest bardzo wysoki wynik, matura w tym roku była trudna i choć generalnie matura sama w sobie niespecjalnie dobrze sprawdza kluczowe umiejętności „matematycznego myślenia” to tak wysoki wynik już na pewno sporo o tym mówi. A z olimpiadami to działa w jedną stronę. Jeżeli ktoś jest finalistą z OM/OI, to znaczy że jest bardzo dobry, natomiast nie wszyscy dobrzy uczniowie zostają finalistami. Bo za późno się zainteresowali, bo nie spotkali kogoś, kto by ich dobrze poprowadził itp.

Z osób, które kończą TCS finaliści stanowią około połowę. Jest to, owszem, bardzo dużo, zupełnie nieporównywalne z innymi kierunkami, ale mówienie że skończyć mogą „tylko finaliści” nie jest prawdą, natomiast stwierdzenie że „tylko laureaci” - to już bym powiedział że raczej świadczy o tym, że „ktoś coś słyszał”, ale nie ma zbyt szczegółowego pojęcia. Jest to kierunek dla tych, którzy chcą się uczyć na poziomie, który dla finalistów jest ciekawy. To bardzo dużo, i trzeba zdawać sobie z tego świadomość, ale aż stwierdzanie że nie należy iść nie będąc finalistą to spora przesada.

akuku123 pisze:Jakie są perspektywy pracy po IA? Rozumiem że zakładając że skończę będę świetnie przygotowany od strony matematyki, oraz programowania ale konkretnie czego? Co dalej?
Do:
1. pracy w firmie jako programista
2. pracy naukowej w algorytmice, teorii informatyki bądź niektórych działach matematyki.
Czyli do tego co kierunki/specjalności o nazwie mniej lub bardziej zbliżonej do „informatyka teoretyczna”.
akuku123 pisze:Na normalniej informatyce na UJ na Wydziale matematyki i informatyki po jakimś czasie wybiera się specjalizacje np "Inżynieria oprogramowania" (co swoją drogą brzmi świetnie) a na IA nie doszukałem się niczego takiego. Jak tam jest ze specjalizacjami? Bo jeżeli nie ma niczego takiego to jest chyba duży minus, czy tylko mi się tak wydaje?
Jeszcze do bardzo niedawna na UJ był jeden kierunek „informatyka” i jedną ze specjalności na kierunku „informatyka” była „informatyka analityczna”. Choć z organizacyjnego punktu widzenia mówienie o kierunku już wtedy byłoby może bliższe prawdy, bo od 1. roku studenci IA przedmioty mieli osobno, to z punktu widzenia programu nadal to właśnie jest właściwy sposób patrzenia na sprawę.
Na 1. i 2. roku plan zajęć na informatyce i IA jest podobny, różnica jest głównie w poziomie. Począwszy od 3. roku masz przedmioty fakultatywne i, jak możesz zobaczyć w spisie przedmiotów, bardzo duży nacisk jest w nich na algorytmikę, czego na II nie uświadczysz nawet na specjalności teoretycznej. Zatem bardzo ale to bardzo nie jest tak, że „nie ma specjalności” (rozumiane jako „będzie wszystkiego po trochę”) - jest jedna specjalność, na którą decydujesz się już od pierwszego roku (oczywiście, nie jest to decyzja nieodwołalna, bo możesz zrobić licencjat na IA i wynieść korzyści z wysokiego poziomu przedmiotów ogólnych, a potem gdy zacznie się specjalizacja to pójść na magisterkę na inny kierunek. Ale jeśli np. już teraz wiesz że nie masz ochoty bawić się w algorytmikę i w teorię, to zapisywanie się na TCS tylko dlatego że „jest najwyższy poziom” mija się z celem - bo owszem, przedmioty praktyczne też będziesz miał na bardzo wysokim poziomie, ale oprócz nich dużo takich które by Cię w tym układzie nie interesowały).

akuku123 pisze:Jak jest z ewentualnym przeniesieniem się na normalną informatykę na UJ jeżeli np. nie dałbym sobie rady na AI? Ciężko jest? Robią z tym problemy i miny w sekretariacie? Są jakieś procedury skomplikowane że na przykład tylko najlepsi mogą się przenieść ? Czy raczej bez problemowo ludzie mogą się przepisywać?
Nie ma problemu, jest to standard dla wszystkich odpadających z IA, raczej jedyne co by Ci mogło ewentualnie grozić w sekretariacie to znudzona mina że znowu następny z tą samą sprawą Są niedogodności związane z tym, że nie wszystkie przedmioty są takie same, więc trzeba nadrabiać, czy jak już wyżej zostało wspomniane, z zapisami w II semestrze – ale ani trochę nie warte rezygnowania z kierunku który potencjalnie uznałbyś za bardziej Ci odpowiadający tylko po to, by ich uniknąć.

akuku123 pisze:I co jest takiego trudnego na AI że ludzie nie wyrabiają? Jakie dziedziny matematyki? Czy może programowanie? Ponieważ z moim tempem pracy (dwieście trzysta zadań dziennie z matematyki to nie problem) w ciągu wakacji po maturze mógłbym przerobić sporą część materiału żeby mieć znacznie łatwiej.
Ogólnie wysoki poziom. Większość ludzi odpada na 1. semestrze przez matematykę (głównie teoria mnogości i algebra). I nie chodzi tu o „tak niby dobrze było, a egzamin dowalili że połowa roku oblała”, największa część odpadających wynosi się zanim ktoś w ogóle zacznie przygotowywać pierwsze kolokwium Również programowanie od 2. semestru jest trudne, nie kosi żniw jak wcześniej matma dlatego, że tych którzy odpadli w 1. semestrze już nie ma, ale pewnie też większość z nich by pokonało. Natomiast jak już Myrthan powiedział różnica jest taka, że matematyka startuje od razu z wysokiego poziomu (nie tyle nawet „wiedzy” zresztą, co raczej powiedzmy „obycia matematycznego”), a informatyka idzie na zasadzie „bardzo szybko w górę, ale startując od niskiego poziomu”.


Generalnie, polecał bym Ci przede wszystkim żebyś się zastanowił, czy jeśli nie TCS to wolałbyś UJ na zwykłej informatyce czy AGH. Jeżeli UJ, to moim zdaniem zdecydowanie powinieneś zacząć od TCSu - najwyżej skończysz na zwykłej infie, więc po co z góry decydować się na nią i potem żałować niewykorzystanej okazji. Jeżeli wolałbyś AGH, to już sprawa jest bardziej skomplikowana, bo albo podejmujesz decyzję „AGH i tracę szanse bycia na TCSie” albo „TCS, ale jeśli jednak się nie uda, to skończę na zwykłym UJcie, a wolałem AGH”.
akuku123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2015, o 13:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: akuku123 »

Tak jeżeli wybierałbym się na UJ to prosto na TCS ale boję się że skończę na zwykłej infie i będę żałował że nie poszedłem na AGH. Moja matematyka jest na wysokim poziomie (jak na szkołę średnią) ale jest ona raczej 'wyćwiczona' i oklepana. Do matury rozwiązałem całą górę podręczników wszelakich autorów i stąd mój wynik ale mogę sobie nie poradzić np z zadaniem z OI'a gdzie już nie pasują oklepane schematy.


AGH vs UJ
Więc jak stoi poziom Informatyki na AGH na wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji vs poziom Informatyki II na UJ? Gdzie kończą studenci? Infa na uj jest tak samo prestiżowa jak AGH?
Neyo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 8 mar 2015, o 21:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 2 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: Neyo »

Dołączam się do tematu.

Dużo osób piszę, że ludzie odpadają z powodu matmy, ale z tego co widzę w planie, który podesłał Myrthan widać jedynie Analizę matematyczną, chyba, że przedmioty typu "Metody [...] informatyki" są bardziej matematyczne jak informatyczne. Jeżeli ktoś mógłby opisać czym są konkretnie przedmioty na informatyce analitycznej; dokładnie chodzi mi o "Metody algebraiczne informatyki" oraz "Metody formalne informatyki".
jackblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 10 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: jackblack »

Metody formalne - teoria mnogosci. Dosyć trudny przedmiot. Z kolokwiów trzeba było miec po minimum 50% zeby je zaliczyć, a było dosyć cieżko(info od kolegów z TCSu).
akuku123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2015, o 13:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: akuku123 »

Metody algebraiczne informatyki to Algebra liniowa z geometrią analityczną
Wysublimowany_Nick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 lut 2012, o 12:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 3 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: Wysublimowany_Nick »

akuku123 pisze:Tak jeżeli wybierałbym się na UJ to prosto na TCS ale boję się że skończę na zwykłej infie i będę żałował że nie poszedłem na AGH. Moja matematyka jest na wysokim poziomie (jak na szkołę średnią) ale jest ona raczej 'wyćwiczona' i oklepana. Do matury rozwiązałem całą górę podręczników wszelakich autorów i stąd mój wynik ale mogę sobie nie poradzić np z zadaniem z OI'a gdzie już nie pasują oklepane schematy.
Hm, w tym momencie dość trudno mi coś doradzić. Być może właściwym pytaniem jest w takim razie czy jest to to na co chcesz się nastawiać? Wyćwiczenie schematów jest niewątpliwie dobre do matury gdzie ważny jest wynik punktowy, i w sumie dalej też może być dobrą strategią jeśli np. zakładasz że chcesz iść jedynie w kierunku praktycznym a przedmioty matematyczne/teoretyczne zamierzasz traktować jako zło konieczne. Natomiast jeśli chciałbyś jak najwięcej wynieść zarówno z jednych jak i drugich typów zajęć, to może warto od tej strategii odchodzić? (Choć ogólnie ,wydaje mi się że na tej maturze wyraźnie więcej było jednak zadań nie będących "znanym schematem" niż straciłeś punktów?) Poza tym to nie jest też tak, że schematy nagle się staną bezwartościowe gdybyś wybrał TCS, prawie wszędzie są jakieś tam schematy. Nie chodzi oczywiście o to, by myśleć w kategorii szukania schematów, świadomego szukania schematu do którego można dopasowywać problem (oczywiście czasem i tak też się robi, np. analiza matematyczna ma to do siebie że jest to na niej w wielu przypadkach zalecana i najlepsza strategia, natomiast przesadzanie z tym jest zdecydowanie rzeczą złą) - ale zawsze gdy się coś wymyśla to jest gdzieś tam głęboko "to coś podobnego co się kiedyś widziało" i dzięki temu, mniej lub bardziej świadomie, wpada się na pomysł by tu zrobić tak a nie inaczej. Nawet na OIu czy innych konkursach bardzo rzadko można spotkać "zadanie totalnie niepodobne do żadnego innego". Na TCSie też w wielu miejscach dużo da zwykła systematyczna praca - choć oczywiście, owszem, nikt Ci nie powie czy wystarczy. Więc zasadniczym pytaniem jest właśnie w którą stronę chcesz się tutaj próbować rozwijać.
akuku123 pisze: AGH vs UJ
Więc jak stoi poziom Informatyki na AGH na wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji vs poziom Informatyki II na UJ? Gdzie kończą studenci? Infa na uj jest tak samo prestiżowa jak AGH?
Tu myślę że powinieneś założyć osobny temat, albo po prostu poszukać bo to wygląda na pytanie które powinno być popularne.

Neyo pisze:Dołączam się do tematu.

Dużo osób piszę, że ludzie odpadają z powodu matmy, ale z tego co widzę w planie, który podesłał Myrthan widać jedynie Analizę matematyczną, chyba, że przedmioty typu "Metody [...] informatyki" są bardziej matematyczne jak informatyczne. Jeżeli ktoś mógłby opisać czym są konkretnie przedmioty na informatyce analitycznej; dokładnie chodzi mi o "Metody algebraiczne informatyki" oraz "Metody formalne informatyki".
Metody formalne i algebraiczne to matematyka, jakiś niespełniony poeta się zabłąkał na TCS, zdarza się :D
I tak, to głównie te dwa przedmioty najbardziej straszą tych, którzy się wypisują.
Metody formalne to logika i teoria mnogości. Są one "metodami informatyki" o tyle, że nawet na prawdziwej matematyce ten przedmiot ma 90 godzin, a u nas 120 - jest więc czas w którym jest kładziony większy nacisk na te fragmenty, które docelowo mają się bardziej przydać w przedmiotach z informatyki teoretycznej.
Metody algebraiczne to algebra liniowa, w tym przypadku ten dodatek "informatyki" jest chyba nieco bardziej na wyrost. Są czasem zadania algorytmiczne, wykład zbacza czasem w informatyczne dygresje, ale zasadniczo nie różni się to za bardzo od zwyczajnych zajęć algebry liniowej. Ktoś kto studiuje zarówno TCS jak i matematykę może zapewne potwierdzić lub obalić to stwierdzenie.
fedrick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 9 maja 2015, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: fedrick »

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc odkopując ten się pod niego podepnę.

W październiku rozpocznę nauke na TSC. Pytanie do studentów (niekoniecznie tego wydziału), którzy mieli już ten okres za sobą - lepiej przez wakacje starać się nauczyć trochę materiału z pierwszego semestru, czy odpuścić i zabrać się ostro do pracy wraz z początkiem semestru? Wiem, że niektórych rzeczy można się źle nauczyć lub inaczej - wyrobić sobie złe nawyki - których trudno później się pozbyć. Matmę rozszerzoną napisałem na 90%, nie miałem nigdy styczności z olimpijskim materiałem - stąd to pytanie - czy uda się nadgonić do innych już będąc na studiach. Będę wdzięczny za każdą opinię.
Awatar użytkownika
Medea 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2491
Rejestracja: 30 lis 2014, o 11:03
Płeć: Kobieta
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 479 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: Medea 2 »

fedrick, jestem w podobnej sytuacji do Ciebie i (jak to nazywasz) nie chcę sobie wyrobić złych nawyków. Przez wakacje postanowiłam podszkolić się z rzeczy "prawie matematycznych", czyli: znajomości angielskiego i sztuki programowania. To ostatnie na TCS-ie jest raczej bardziej niż wskazane.
chlorofil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 548
Rejestracja: 16 cze 2010, o 18:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 96 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: chlorofil »

Medea 2, patrząc na Twoje posty na matematyka.pl raczej nie sądzę, żebyś miała problemy z wchłonięciem jakiejkolwiek matematyczno-informatycznej wiedzy, więc idźcie ludzie za głosem serca, a nie zastanawiajcie się, czy dacie radę.

Ja np. skończyłem informatykę na dobrym wydziale, ale "dla zwykłych śmiertelników", jestem dość dobrym i bardzo godziwie zarabiającym programistą, ale braku kontaktu z czystą teorią i esencją matematyki brakuje mi coraz bardziej i nawet teraz (w wieku 33 lat) zastnawiam się nad doktoratem z czystej matematyki...
Awatar użytkownika
flashion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2009, o 01:27
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 7 razy

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: flashion »

Medea 2 pisze:fedrick, jestem w podobnej sytuacji do Ciebie i (jak to nazywasz) nie chcę sobie wyrobić złych nawyków. Przez wakacje postanowiłam podszkolić się z rzeczy "prawie matematycznych", czyli: znajomości angielskiego i sztuki programowania. To ostatnie na TCS-ie jest raczej bardziej niż wskazane.
@Medea2 - jeśli wybierasz się na TCS, to zdradź mi proszę chociaż imię. W październiku zabieram Cię na kawę (Twoje posty pomogły mi tu zdać licencjat )
lotheof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 20:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz

Studia TCS 2015 Pare pytań

Post autor: lotheof »

Dołączam się do tematu.

Jestem po pierwszym roku matematyki na UJ i zaczynam teraz tcs.
Na matmie mam zrobione: algebrę liniową z geometrią 1 i 2 oraz wstęp do algebry. Czy te przedmioty wystarczą do przepisania na Metody Algebraiczne Informatyki?
ODPOWIEDZ