Zażalenie do moderacji.

To miejsce, gdzie można można porozmawiać na temat funkcjonowania forum, zachowania użytkowników i pracy moderatorów...
Łukasz_1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 31 sie 2007, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 8 razy

Zażalenie do moderacji.

Post autor: Łukasz_1989 »

W dniu dzisiejszym napisałem posta dot. książki na temat LaTexa. W międzyczasie robiłem jednak kilka innych zadań więc zaraz po tym nie byłem pewny czy... tego posta wysłałem na Forum.
By się upewnić wchodzę w dział Hyde Park celem sprawdzenia czy znajduje się tutaj mój post. Mojego tematu nie ma skąd wnioskuję, że nie wysłałem postu i zakładam nowy. Za jakiś czas wchodzę na Forum i mam ostrzeżenie za... dublowanie postów.
Co się okazało? Ktoś z moderacji (dokładniej czeslaw) przeniósł mój post do działu "Matematyk w bibliotece". To jest akurat OK ale ów osobnik był na tyle mało roztropny, że mnie o tym nie poinformował...

Czy naprawdę tak ciężko jest przy przenoszeniu postu zaznaczyć opcję która informuje właściciela o tym co się stało z jego postem?

Z dedykacją dla czeslaw`a:
miodzio1988

Zażalenie do moderacji.

Post autor: miodzio1988 »

Znowu napisałeś w złym dziale. (Już Zordon przeniósł, więc mam nadzieję, że znajdziesz swoj temat )
Zakładka
zobacz swoje posty i widzisz czy Twoj post istnieje (i gdzie jest ). Więc jest to Twoja wina.
To, że dales temat z zlym dziale też.
Czesio ze złośliwości tego nie zrobił, więc nie ma co się do Niego czepiac.
Awatar użytkownika
Zordon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4977
Rejestracja: 12 lut 2008, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 910 razy

Zażalenie do moderacji.

Post autor: Zordon »

Pozwolilem sobie przeniesc. Co do całej sytuacji, to szczegółów nie znam, ale na pewno nie było tu żadnych złośliwości.
Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

Zażalenie do moderacji.

Post autor: bolo »

Moderatorzy mają swoje zadania, wśród których nie ma obowiązku informowania użytkowników o przeniesieniu tematu. Należy obserwować swoje tematy we własnym zakresie, wystarczy odrobina wysiłku.

Uszczypliwości warto zachować dla siebie, co by uniknąć kolejnych ewentualnych pretensji.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Zażalenie do moderacji.

Post autor: luka52 »

miodzio1988, nie przypominam sobie by moderatorzy i administratorzy wynajmowali jakiegoś adwokata.
Skargi na pracę moderatorów w tym dziale kierowane są do administratorów...
miodzio1988

Zażalenie do moderacji.

Post autor: miodzio1988 »

luka52, nie przypominam sobie, żeby był punkt regulaminu ktory by zakazywał wypowiadanie się tutaj. Kolega dostał radę ode mnie. Chyba dobrą. Jesli uwazasz, ze coś złego napisalem to usun ten post i napisz, żebym się tutaj nie wypowiadal bo to Twoj rejon. W adwokata się nie bawię tylko mowie swoje zdanie. Akurat bylem swiadkiem całej sytuacji.
Łukasz_1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 31 sie 2007, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 8 razy

Zażalenie do moderacji.

Post autor: Łukasz_1989 »

Ludzie skąd Wy się wzięliście? Z Forum fotki.pl?
Na każdym szanującym się Forum technicznym spośród tych z którymi miałem do czynienia moderator miał obowiązek informowania każdego użytkownika co i dlaczego dzieje się z jego postem.
Ja Tyle od Was nie wymagam, nie musicie podawać uzasadnienia ale wypadałoby napisać, że post został przeniesiony i podać jego nową lokalizację lub pozostawić odnośnik w starym miejscu.

Tymczasem kolejny temat został przeniesiony bez informowania mnie o tym, tym razem przez Zordona.
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Zażalenie do moderacji.

Post autor: luka52 »

miodzio1988, "Więc jest to Twoja wina." - ciekawa rada... Poza tym "Czesio" sam umie pisać i nie musisz się za niego tłumaczyć

Łukasz_1989, bolo już wspomniał jak wygląda sprawa informowania użytkowników - forum nie ma możliwości technicznej informowania użytkowników, o tym, że post został przeniesiony. Dlatego użytkownik powinien sam przejrzeć swoje posty (link w profilu) by sprawdzić, gdzie one są na forum. Nie trudno się domyśleć, że posty nie są przenoszone bez powodu.

Jako, że administratorzy wyrazili już swoje zdanie w tej sprawie, temat zamykam. Ew. uwagi na PW.
Zablokowany