Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
lukasz2146
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Iłża
Podziękował: 3 razy

Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Post autor: lukasz2146 »

Witam!
Co polecacie do nauki teorii z fizyki? W tym roku piszę maturę i zastanawiam się nad zakupem jakiejś dobrej książki do fizyki.
rymek94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: 9 paź 2013, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 18 razy

Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Post autor: rymek94 »

Najlepiej Resnick Holiday "Podstawy Fizyki", jeżeli nie chcesz studiować fizyki to te 5 tomowe kompendium straczy spokojnie. A tak do matury mimo wielkiego negowania wielu osób których znam. To polecam książki z zamkoru, przede wszystkim zbiory zadań(matura rozszerzona oczywiście). Ja osobiście korzystałem z Zamkorowskich książek i na maturce było bardzo dobrze. Ale nie wiem jak teraz wygląda matura czy z fizyki się coś zmieniło. Jak do podstawy (ale też niekiedy do rozszerzenia) to dobry jest zbiorek K.Chyla "Zbiór prostych zadań z fizyki". Powodzenia-- 26 sie 2014, o 16:58 --Co do Resnicka i Holidaya to jest to duży zakres ale jak mówić o teorii to jest tam bardzo dobrze wszystko napisane, ja zrobiłem błąd że kupiłem to dość późno, to są takie książki na całe życie, tego się nie sprzedaje, moim zdaniem warto zainwestować, i kupić są drogie ale i tak warto.
lukasz2146
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Iłża
Podziękował: 3 razy

Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Post autor: lukasz2146 »

rymek94 pisze:Najlepiej Resnick Holiday "Podstawy Fizyki", jeżeli nie chcesz studiować fizyki to te 5 tomowe kompendium straczy spokojnie. A tak do matury mimo wielkiego negowania wielu osób których znam. To polecam książki z zamkoru, przede wszystkim zbiory zadań(matura rozszerzona oczywiście). Ja osobiście korzystałem z Zamkorowskich książek i na maturce było bardzo dobrze. Ale nie wiem jak teraz wygląda matura czy z fizyki się coś zmieniło. Jak do podstawy (ale też niekiedy do rozszerzenia) to dobry jest zbiorek K.Chyla "Zbiór prostych zadań z fizyki". Powodzenia

-- 26 sie 2014, o 16:58 --

Co do Resnicka i Holidaya to jest to duży zakres ale jak mówić o teorii to jest tam bardzo dobrze wszystko napisane, ja zrobiłem błąd że kupiłem to dość późno, to są takie książki na całe życie, tego się nie sprzedaje, moim zdaniem warto zainwestować, i kupić są drogie ale i tak warto.
Ja zaopatrzyłem się w zbiory Chyli oraz Mendla ze względu na pozytywne opinie w Internecie. Mam nadzieję, że do przygotowania się do rozszerzonej matury wystarczą.
rymek94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: 9 paź 2013, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 18 razy

Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Post autor: rymek94 »

Sam Chyla nie bardzo, tam są z reguły krótkie zadanka, warto porobić czasem jakieś dłuższe, bardziej skomplikowane, takie które łączą różne działy, o takie najłatwiej w zamkorowskich, ale to tylko moja opinia. Nie wiem jak Mendel, bo nie korzystałem.
lukasz2146
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Iłża
Podziękował: 3 razy

Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Post autor: lukasz2146 »

Ja najpierw chciałem przerobić Chylę i Mendla, żeby usystematyzować wiedzę, a później zainwestować w jakiś zbiór z zadaniami typowo maturalnymi + przerabiać arkusze.
rymek94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: 9 paź 2013, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 18 razy

Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Post autor: rymek94 »

Pewnie, ty najlepiej wiesz co potrafisz, i czy masz systematyczną wiedzę. Dobrze jest też poradzić się jakiegoś mądrego nauczyciela, który zajmuje się przygotowywaniem do matur z fizyki, bo zadania muszą być robione odpowiednio, np wykres który do tej pory zawsze był na każdej maturze nie może być zrobiony byle jak, a odpowiednio oznaczony na osiach, skala i wielkość samego wykresu też musi być dobrze dobrana co często jest pomijane na lekcjach fizyki.
artialpha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 17:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gostyń
Podziękował: 2 razy

Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Post autor: artialpha »

a co byście polecili do przerabiania ZADAŃ z fizyki?
bo mam dwa podręczniki z zamkoru (klasa 1 i 2 poziom rozszerzony)
rymek94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: 9 paź 2013, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 18 razy

Przygotowania do matury z fizyki - teoria.

Post autor: rymek94 »

Tam fajne zadanka są(chociaż słyszałem negatywne opinie,) K. Chyla ma krótkie proste zadanka na usystematyzoanie materiału, jeszcze o jakimś kiełbasie słyszałem ale nie widziałem na oczy więc nie wiem jak to wygląda.
ODPOWIEDZ