[LaTeX] Couldn't open font map file "kanjix.map"

Mathematica, Matlab, Statistica, LaTeX i wszelkiego rodzaju oprogramowanie przydatne matematykowi w pracy. Miejsca w sieci poświęcone zagadnieniu.
Awatar użytkownika
Fl3t05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 5 lut 2009, o 15:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 9 razy

[LaTeX] Couldn't open font map file "kanjix.map"

Post autor: Fl3t05 »

Hej,

Podczas próby konwersji z DVI do PDF dostaję takiego errora:

Próbowałem znaleźć odpowiedź w internetach, wszędzie odsyłają do czegoś takiego: , ale nie za bardzo to rozumiem.
Polecają, aby:
Please add a dummy kanjix.map somewhere in fonts/map/dvipdfmx or desactivate the reference in the cfg (or change updmap).
Próbowałem stworzyć pusty plik kanjix.map w fontsmapdvipdfmdvipdfmx , ale to nic nie daje.
Natomiast nie mam pojęcia w jaki sposób mam dezaktywować tę referencję w configu albo zmienić updmap. Ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej na ten temat?

DVI konwertuje się bez żadnych errorów/warningów, problem jest przy konwersji z DVI do PDF.

Program: LaTeXEditor (build 0.536501)

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
szw1710

[LaTeX] Couldn't open font map file "kanjix.map"

Post autor: szw1710 »

Na jakim Windowsie masz postawionego MikTeX-a? A czy próbowałeś kompilować bezpośrednio przez pdflatex?
Awatar użytkownika
Fl3t05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 5 lut 2009, o 15:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 9 razy

[LaTeX] Couldn't open font map file "kanjix.map"

Post autor: Fl3t05 »

XP. Tak, dokładnie wtedy mam ten błąd.

Chwilowo przeszedłem na inny program, ale wciąż będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
szw1710

[LaTeX] Couldn't open font map file "kanjix.map"

Post autor: szw1710 »

Generalnie takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Ustaw w opcjach MiKTeX-a dogrywanie pakietów w locie. Jak nie da efektu to proponuję zrobić pełną instalację. Zawsze taką robię.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

[LaTeX] Couldn't open font map file "kanjix.map"

Post autor: Spektralny »

szw1710 pisze:Generalnie takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Ustaw w opcjach MiKTeX-a dogrywanie pakietów w locie. Jak nie da efektu to proponuję zrobić pełną instalację. Zawsze taką robię.
Wydaje mi się, że tutaj powinno się używać xetexa a nie pdflatexa. Spróbuj stworzyć pusty plik kanjix.map w tym samym katalogu, w którym jest Twój plik tex i użyj xetexa.
ODPOWIEDZ