Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
M Ciesielski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2524
Rejestracja: 21 gru 2005, o 15:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 302 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: M Ciesielski »

Jan Kraszewski, z wybranych przez siebie modułów? Wtedy forma nie powinna nikomu robić różnicy.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34541
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 5226 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Dwa zadania wspólne dla wszystkich, trzy związane z realizowaną specjalnością. Zadania można zobaczyć tutaj:

Dzięki temu egzaminowi obrona dotyczy już tylko pracy magisterskiej, nie ma pytań "z matematyki", jak to kiedyś było.

JK
wdsk90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 4 maja 2010, o 11:22
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 10 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: wdsk90 »

To dość idiotyczne. Przecież studenci podchodzący do egzaminu magisterskiego zdali już przedmioty, z których są te zadania. Oblewając ich zaprzeczacie samym sobie.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: leszczu450 »

Jan Kraszewski, szok! Bardzo proste te zadania na pierwszy rzut oka. Czy to jakieś kruczki są ?
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: yorgin »

Zadania otwarte łatwiejsze od testowych Część z nich w pamięci można zrobić, na przykład zadanie 4. - dowód przez wskazanie odpowiedniej macierzy, zadanie 2. milion razy było na forum. Wskazówka do zadania 3.? Zadanie 5. wyszło w 6 linijkach, po jednym przekształceniu na każde. I tak połowa zadań zrobiona w < 5 min.

Cóż, ja jednak prezentuję nieco inny poziom doświadczenia i dla mnie większość zadań wydawać się może prosta.

Podobną formę ma zresztą egzamin licencjacki na IM UJ. Póki co nie ma dostępu do zadań. Jest natomiast przykładowy egzamin dostepny na stronie.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

wdsk90 pisze:To dość idiotyczne. Przecież studenci podchodzący do egzaminu magisterskiego zdali już przedmioty, z których są te zadania. Oblewając ich zaprzeczacie samym sobie.
Taka już jest natura egzaminu magisterskiego, niezależnie od jego formy (pisemny, ustny). On sprawdza jeszcze raz wiedzę juz wcześniej zaliczoną na poszczególnych wykładach. Jeśli kwestionujesz sensownośc egzaminu pisemnego z tego wzgledu, to tym samym kwestionujesz sensowność egzaminu magisterskiego w ogóle.
leszczu450 pisze:...szok! Bardzo proste te zadania na pierwszy rzut oka. Czy to jakieś kruczki są ?
Pisemne egzaminy dyplomowe, początkowo tylko magisterskie (gdy studia były jednolite 5-letnie), a od jakiegoś czasu licencjackie i magisterskie, zostały wprowadzone na matematyce na UWr wiele lat temu (ponad 10 lat). Oficjalna reakcja innych ośrodków była jak wyżej: "bardzo proste zadania" (z sugestią, że egzamin za prosty). Nieoficjalnie mówiono, że te zadania byłyby za trudne dla wielu studentów w tych innych ośrodkach. No i rzeczywiście, przez wiele lat nikt inny poza UWr nie odważył się wprowadzić pisemnych egzaminów dyplomowych.

Teraz jak widzę UJ dołącza do UWr w tym względzie. To dobry krok w kierunku zapewniania wysokiej jakości kształcenia.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3853
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 703 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: AiDi »

wdsk90 pisze:Przecież studenci podchodzący do egzaminu magisterskiego zdali już przedmioty, z których są te zadania. Oblewając ich zaprzeczacie samym sobie.
W jaki sposób zaprzeczają samym sobie? Sorki, ale twój post jest bez sensu. Zdali raz, mogą zdać drugi raz. Po to jest egzamin magisterski, jak się umie, to się zda.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Ser Cubus »

krl pisze: Pisemne egzaminy dyplomowe, początkowo tylko magisterskie (gdy studia były jednolite 5-letnie), a od jakiegoś czasu licencjackie i magisterskie, zostały wprowadzone na matematyce na UWr wiele lat temu (ponad 10 lat). Oficjalna reakcja innych ośrodków była jak wyżej: "bardzo proste zadania" (z sugestią, że egzamin za prosty). Nieoficjalnie mówiono, że te zadania byłyby za trudne dla wielu studentów w tych innych ośrodkach. No i rzeczywiście, przez wiele lat nikt inny poza UWr nie odważył się wprowadzić pisemnych egzaminów dyplomowych.

Teraz jak widzę UJ dołącza do UWr w tym względzie. To dobry krok w kierunku zapewniania wysokiej jakości kształcenia.
Bez przesady, na PG też są egzaminy pisemne zarówno przy obronie magisterki jak i inżynierki. To jest raczej normalne
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, o 20:27 przez Ser Cubus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: leszczu450 »

Ser Cubus, to nie jest moja wypowiedź ! : )
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Ser Cubus »

leszczu450, a to przepraszam był cytat w cytacie i musiałem źle wyciąć, zaraz poprawię
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: scyth »

... znej-gimn/
Ktoś może potwierdzić tę informację?
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: yorgin »

368324.htm - prima aprilis był 3 miesiące temu...
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: leszczu450 »

Na forum trochę wieje nudą. Ciężko wrócić do normalnego trybu życia : P Chyba biorę się za topologię. Polecacie coś na początek ? Tak żebym się nie przestraszył.
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: MadJack »

Ja czytałem trochę Kuratowskiego, ale nie wiem, jak to jest oceniane przez innych Ech, mi samemu ciężko jest zmobilizować się do robienia czegoś konstruktywnego przez wakacje...
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: leszczu450 »

MadJack, ja mam w planach nauczyć się jednego przedmiotu żeby potem mieć więcej czasu na licencjat i ogólnie żeby się nie zarobić tak jak w tym roku : P
ODPOWIEDZ