AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
3voC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2014, o 00:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: 3voC »

Witam Was,
czy ktoś będzie tak uprzejmy i odpowie na kilka pytań? Będę miał prawie 200 punktów rekrutacyjnych na PW, na studiach zamierzam porządnie przysiąść i być naprawdę w tym dobry, a po studiach zarabiać dobre pieniądze, adekwatne do włożonego wysiłku. Najbardziej w tym momencie, po przejrzeniu planów zajęć i dziesiątków stron oraz for podoba mi się automatyka i robotyka - mam nadzieję, że moje wyobrażenie o takiej pracy nie odbiega znacząco od rzeczywistości.

1. Słyszałem opinię, jakoby studia AiR w Polsce to głupota, tutaj nie ma i nie będzie przemysłu, a czysta informatyka zwróci się dużo bardziej niż automatyka. Czy ktoś mógłby potwierdzić lub (mam nadzieję) zaprzeczyć?

2. Dobrze rozumiem, że AiR na mechanicznym/mechatronicznym wydziale będzie się skupiać na projektowaniu maszyn, a na wydziale EiTI na ich programowaniu? To drugie chyba jest bardziej przyszłościowe i opłacalne? Jak dużo jest fizyki na EiTI, porównując do mechatronicznego?

3. Skąd się bierze renoma MEiL? Dlatego, że to były kierunki zamawiane? Podobno AiR tam (mimo najwyższego progu na całej uczelni w 2013 - 196pkt) stoi na bardzo słabym poziomie, ktoś może to potwierdzić?

4. Czy kierunek AiR na wydziale EiTI jest w tym roku po raz pierwszy? Bo w rekrutacji jest on dostępny, a na liście ubiegłorocznych progów nie występuje: ... -punktowe2

5. Który wydział, jeśli chodzi o Automatykę i robotykę na PW ma najlepsze zaplecze labolatoriów (najnowsze?)

Dziękuję za wszelką pomoc
Siegrain
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2014, o 10:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: Siegrain »

Witaj,
Jestem tegorocznym maturzystą i też zbieram informacje. Mam 191 pkt i chcę iść na mail na AiR (Mam nadzieje, że progi spadną przez maturę z maty oraz to, że nie jest to już kierunek zamawiany).
1. Studenci mechatroniki twierdzili, że po AiR będzie praca w zawodzie. To, że progi są wysokie i był to kierunek zamawiany chyba o czymś świadczy. Mam nadzieje, że to prawda
2. Tak, Zależy jak się ustawisz, Nie potrafię odpowiedzieć (Jak masz czas i chęci to możesz przejrzeć plany zajęć )
3. Meil to od dawna jeden z trudniejszych wydziałów. Kiedyś progi były małe, a poziom wysoki. Jakie masz źródło informacji o niskim poziomie?
4. Tak
5. W laboratorium żadnym nie byłem więc nie wiem co jest najlepsze. Słyszałem tylko, że meil ma porządne zaplecze, z EiTI jest pewnie analogicznie.

Wiem, że mało ale zawsze coś. Jak ktoś mógłby coś dodać byłbym bardzo wdzięczny
3voC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2014, o 00:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: 3voC »

Słyszałem od kilku studentów lotnictwa na Meil, że automatyka tam stoi na słabym poziomie a studenci są dużo słabsi od tych z air innych wydziałów. Pytanie więc skąd taki próg... Sam myślę, czy tu nie złożyć, ale chyba nacisk na infę da w przyszłości więcej możliwości.

Jesteś pewien, że będzie pierwszy raz na EiTI? Ciekawe jaki będzie próg i gdzie będą zajęcia (teraz eiti ma chyba nowe skrzydła na wykończeniu)
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: krystian1863 »

Jestem z Eiti. Air rusza po raz 1. Zajecia są na wydziale (poza wf), dobudowywane są nowe skrzydła z m.in.nowymi salami do labek.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, o 13:59 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błąd ortograficzny: po raz.
3voC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2014, o 00:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: 3voC »

O, ciekawe. Mówią coś na wydziale o tym kierunku? Czemu otwierają, jaki ma być poziom? I jak Tobie podobają się studia na EiTI? Dzięki

edit:
Co to znaczy, że na EiTI AiR jest bez specjalności? To chyba słabo? ;d
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: szprot_w_oleju »

Witam,
kończę właśnie II rok na wydziale MEiL. Nie będę zachwalał mojego wydziału ani zachęcał do przyjścia do nas bo myślę że nie ma takiej potrzeby - po prostu jeśli ktoś chce studiować na naj- wydziale PW to przyjdzie i bez mojej zachęty.
Jeśli ktoś ma pytania to postaram się odpowiedzieć na pw.
Pozdr
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: kalwi »

3voC pisze:O, ciekawe. Mówią coś na wydziale o tym kierunku? Czemu otwierają, jaki ma być poziom? I jak Tobie podobają się studia na EiTI? Dzięki

edit:
Co to znaczy, że na EiTI AiR jest bez specjalności? To chyba słabo? ;d
O EiTi to poczytaj sobie moje posty, bo całkiem sporo tego już napisałem (studiuję tu telekomunikację).

Brak specjalizacji - automatyka i robotyka to jest znacznie węższa dziedzina, niż elektronika bądź telekomunikacja, nieprawdaż?

-- 1 lip 2014, o 01:44 --
szprot_w_oleju pisze:Witam,
kończę właśnie II rok na wydziale MEiL. Nie będę zachwalał mojego wydziału ani zachęcał do przyjścia do nas bo myślę że nie ma takiej potrzeby - po prostu jeśli ktoś chce studiować na naj- wydziale PW to przyjdzie i bez mojej zachęty.
Jeśli ktoś ma pytania to postaram się odpowiedzieć na pw.
Pozdr
ekhm,

3voC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2014, o 00:10
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: 3voC »

kalwi, czytałem dużo Twoich postów o telekomunikacji na EiTI Jednak AiR chyba znacząco się różni od EiT, a ponieważ ten kierunek na I stopniu jest pierwszy raz, nikt mnie nie wspomoże opinią o nim...

EiTI na pewno zacny wydział, więc nowy kierunek (mam nadzieję) słaby nie będzie, ale MEiL przez sporo osób jest zachwalany jako najlepszy (przez podobną ilość jako b. słaby, nie wiem skąd to się bierze), więc ciągle się waham.

Wydaje mi sie, że na EiTI będzie za mało mechaniki a na MELu za mało programowania (które warto opanować jako zawód zapasowy). Najlepiej to byłoby pochodzić pierwszy rok na oba wydziały a potem wybrać, gdy się już zna plusy i minusy

Ktoś może umie porównać kadrę nauczycielską oraz labolatoria na MEiLu oraz na EiTI?

Dzięki
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: kalwi »

o AiR masz tu opis:
Siegrain
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2014, o 10:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: Siegrain »

Jak chcesz mieć mechanikę i programowanie jednocześnie możesz iść na Air na mechatronikę. Masz tam mix wszystkiego. Tylko musisz się przyłożyć na pierwszym roku do nauki by dostać się na Air. Sam mam teraz dylemat Eiti, Mechtr, Meil.
Jeżeli ma to jakieś znaczenie to atmosfera na mechatronice jest chyba najlepsza.
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: krystian1863 »

AiR na EiTi na pewno będzie stało na wysokim poziomie. Z biegiem lat przewiduję progi wyższe niż na Meil. W tym roku pewnie będzie ok. 150 bo startuje po raz pierwszy. Jeśli chodzi o kadrę to u nas na wydziale masz przedmioty matematyczne z ludźmi z Mini, fizyczne z wydziału fizyki, a pozostałe z ludźmi z naszych instytutów, także myślę że na brak wykwalifikowania narzekać nie można. Ja do tej pory spotkałem tylko jednego idiotę, od labek z programowania, a już poszła skarga do samorządu i mają się nim zająć. Studenci bardzo fajni, każdy sobie pomaga, mamy swoje forum z materiałami także bardzo spoko. Sal laboratoryjnych jest bardzo dużo i oceniam sprzęt na bardzo dobry, zdarzają się sale "starego" typu, ale one w przeciągu 1-2 lat mają być zastąpione tymi nowo wybudowanymi. Poziom trudności jest taki, że po prostu trzeba się uczyć i tyle. W każdym tygodniu jest coś do zrobienia, jakaś labka czy kolokwium. Jak się uczysz na bieżąco i nie narobisz sobie zaległości, bo materiału jest dużo, to będzie dobrze. Na początku ciężko jest to wszystko ogarnąć, ale potem jakoś idzie . W innym wypadku łatwo wylecieć. Nie ma zazwyczaj popraw kolokwiów i zbiera się punkty z każdego przedmiotu przez cały semestr, przy 2 przedmiotach niezaliczonych można mieć już problemy z przejściem. Pozdrawiam
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: kalwi »

krystian1863 pisze: Ja do tej pory spotkałem tylko jednego idiotę, od labek z programowania, a już poszła skarga do samorządu i mają się nim zająć.
Czyżbyś miał na myśli dr hab. inż. Michała B.?
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: krystian1863 »

Dokładnie
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: kalwi »

jak miałeś z nim tylko labki to pół biedy, ja miałem z nim jeszcze wykłady z PRMu i to dopiero była beka, 20 min o programowaniu i cała reszta o historii, CO2, czemu komunizm nie był taki zły w porównaniu do dzisiejszego systemu, hehe. I ocenianie kolokwiów to też beka, gość, który ode mnie wszystko zerżnął ma 2 razy lepszy wynik niż ja. hue hue.
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

AiR PW ---> MEiL a EiTI a Mechatroniczny

Post autor: kalwi »

Cóż, myślę, że rzecz związana z tym tematem - AiR na Eiti to najbardziej oblegany kierunek techniczny na PW (a więc zapewne i w całej Polsce).
ODPOWIEDZ