MIMUW/PW - matematyka na informatyce

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
MateuszGRT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2013, o 21:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

MIMUW/PW - matematyka na informatyce

Post autor: MateuszGRT »

Witam, w tym roku dostałem się na informatykę na MIMUW. O ile z programowania tutaj jestem bardzo zadowolony (choć nigdy wcześniej nie programowałem), to przedmioty matematyczne na tym wydziale nieco mnie przerażają.
Słyszałem też opinie, że MIMUW prezentuje z matematyki (np. przedmiot matematyka dyskretna na informatyce) poziom właściwie olimpijski i w praktycznej pracy programisty niewiele przydatny. Za to na PW (np. na MiNI) matematyka jest prostsza ale i tak zupełnie wystarczająca do pracy polskiemu informatykowi.

Wiem, że na tym forum są osoby studiujące i na MIMUW i na PW. I mam do Was, forumowicze, kilka pytań

1. Czy przytoczona wyżej opinia jest według was prawdziwa?
2. Są tutaj osoby studiujące informatykę na MiNI PW, na pewno macie przez USOS dostęp do przykładowych zadań jakie są tutaj robione np. w ramach podstaw matematyki, algebry liniowej czy analizy. Byłbym wdzięczny za przesłanie mi kilku takich zestawów na priv. Chętnie porównam z tym, co robimy obecnie na MIMUW.
3. Czy na kolejnych semestrach na MIMUW matma robi się raczej coraz bardziej uciążliwa czy może nie?

Z góry dzięki za odpowiedzi
AndrzejK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 102 razy

MIMUW/PW - matematyka na informatyce

Post autor: AndrzejK »

dołączam się do pytania.
ODPOWIEDZ