PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

Qń pisze:
Bauman jest zadeklarowanym marksistą!
Och, och! Slavoj Žižek i Wojciech Orliński też - no i co z tego? Marksizm to nie komunizm.
Rzeczywiście, ideologia z której wyrosły nazizm i komunizm to nic groźnego.

Kod: Zaznacz cały

http://www.mlwerke.de/me/me06/me06_165.htm
:
Niektóre narody są nosicielami postępu, inne nie. Ponieważ są one kontrrewolucyjne muszą przepaść w rewolucyjnej masakrze, która nastąpi niebawem. Socjalistyczna rewolucja pozostawi niektóre ludy tak daleko w tyle za awangardą postępu, że nigdy nie będą w stanie jej dogonić. Skoro nie rozwinęły one kapitalizmu w kapitalistycznej erze, socjalizm wyprzedzi je na tyle, że będą bezpowrotnie stracone. Stanowią one Volkerabfall, rasowe odpadki i przeznaczeniem ich jest zniknąć z powierzchni ziemi wraz z nastaniem nowego socjalistycznego porządku. Ludobójstwo jest w takim rozumieniu postępowe.
Awatar użytkownika
Rumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 20 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Rumek »

Qń pisze:Prawicowym matołkom nie po drodze z intelektem, nic więc dziwnego, że w ramach swojego chorego ideolo zwalczają człowieka, który intelektem przerasta ich o lata świetlne.
A nie uważasz, że nazwanie kogoś "prawicowym matołkiem" jest upodobnieniem się do niego? Obrażanie innych niezależnie od poglądów jest czymś mniej żenującym niż próba zakrzyczenia?
Qń pisze:A co do poglądu, że przyjęcie emigrantów zapewne jest jedyną opcją, to się zgadzam - ktoś przecież musi zarabiać na nasze emerytury, a przyrost naturalny jest ujemny (czego oczywiście nie zmieni wprowadzenie w życia korwinistycznych mrzonek o państwie - stróżu nocnym).
Pójdźmy dalej, dajmy im pełną władzę nad naszym krajem, bo w końcu to oni pracują na nasze emerytury. Przepraszam, ale jak czytam coś takiego ,to mnie krew zalewa; na swoją emeryturę pracuję sam! Nie po to płacę miesięcznie haracz państwu, by ktoś mi potem mówił, że on pracuje na moją emeryturę. Moja matka pracowała ponad pięćdziesiąt lat i od każdej zarobionej złotówki płaciła podatek, składki na ubezpieczenie i nie wmówisz mi, że to teraz Ty czy ja pracujemy na jej emeryturę, bo sama sobie na nią zapracowała.
Frey pisze:Serio? Ale problem jest z miejscem, czy poglądem?
Ponawiam pytanie, no chyba, że uważasz, że nam nie po drodze z intelektem i nie będziesz dyskutował z ludźmi, którzy są poniżej pewnego poziomu.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: »

Spektralny pisze:Rzeczywiście, ideologia z której wyrosły nazim i komunizm to nic groźnego.
Pogląd, że nazizm wyrósł z marksizmu jest równie głupi jak ten, że Breivik to lewica. Oh, wait...

Rzecz jasna cytat, który podałeś (nie wiem czy autentyczny, nie jestem specem od Marksa i Engelsa) jest wyjątkowo idiotyczny i źle świadczy o autorze, ale jednak główne koncepcje marksizmu (z którymi utożsamiają się dziś niektórzy ludzie) nijak się do tego cytatu nie mają. I naprawdę nie uważam, że kogokolwiek dyskredytuje uznawanie takich elementów rzeczonej filozofii jak alienacja czy walka klas. Można się z tymi koncepcjami zgadzać lub nie zgadzać, ale same w sobie nie są naganne moralnie.
Frey pisze:A nie sądzisz, że najwyższy czas, aby samemu "zarabiać" na swoją emeryturę?
Tak, każdy sam zarabia na swoją emeryturę, ale skoro pośredniczy w tym państwo, to dobrze byłoby zadbać o to, żeby to państwo było wypłacalne. A dlaczego pomysł, żeby państwo nie pośredniczyło uważam za zły - to już naprawdę temat na inny wątek, ten jest o czymś innym.
Rumek pisze:A nie uważasz, że nazwanie kogoś "prawicowym matołkiem" jest upodobnieniem się do niego?
Nie uważam, podobnie jak nie uważam że nazwanie szlifierki kątowej szlifierką kątową jest upodobnieniem się do szlifierki kątowej.
nie będziesz dyskutował z ludźmi którzy są poniżej pewnego poziomu.
Odpowiem cytatem...
Rumek pisze:oprócz działaczy NOPu kibice Śląska Wrocław. Choć osobiście popieram sporą część ich ideologii
...a jeśli nie jest jasne co znaczy ta odpowiedź, to dopowiem, że jest twierdząca.

Q.
Awatar użytkownika
Rumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 20 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Rumek »

Qń pisze:
Rumek pisze:A nie uważasz, że nazwanie kogoś "prawicowym matołkiem" jest upodobnieniem się do niego?
Nie uważam, podobnie jak nie uważam że nazwanie szlifierki kątowej szlifierką kątową jest upodobnieniem się do szlifierki kątowej.
Widzę, że dobrze zrozumiałeś o co mi chodziło, tak można wszystko wytłumaczyć.
Qń pisze:
nie będziesz dyskutował z ludźmi którzy są poniżej pewnego poziomu.
Odpowiem cytatem...
Rumek pisze:oprócz działaczy NOPu kibice Śląska Wrocław. Choć osobiście popieram sporą część ich ideologii
...a jeśli nie jest jasne co znaczy ta odpowiedź, to dopowiem, że jest twierdząca.
Jest Jasne. Tylko moje poglądy są dobre, reszta to ciemnogród... Dziękuję, bez komentarza.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

Qń pisze:
Spektralny pisze:Rzeczywiście, ideologia z której wyrosły nazim i komunizm to nic groźnego.
Pogląd, że nazizm wyrósł z marksizmu jest równie głupi jak ten, że Breivik to lewica. Oh, wait...
Widać nie znasz historii początków Trzeciej Rzeszy. Na początku "barowych czasów" w Monachium, i rewolucję w Rosji (są na to źródła historyczne oraz plakaty propagandowe z kręgów twórców NSDAP, które nawiązują do symboliki czerwonej gwiazdy - jest nawet taki dość słynny z wizerunkiem Lenina). Część barowego środkowiska była tym zbulwersowana i bardzo szybko odcięto się od takiej retoryki oficjalnie. Hitlerowcy musieli także nakłonić arystokrację do finansowania ich fanaberii, więc nie mogli jawnie odwoływać się do marksizmu. Narodowy socjalizm, to jednak socjalizm, gdzie walkę z obszarnikami zamieniono na walkę z Żydami. Pozwól, że odeprę Twój kontrargument mówiący o prześladowaniach marksistów i socjaldemokratów przez hitlerowców. Tak, odbywały się one na tej samej zasadzie co prześladowania i trockistów przez bolszewików.

Czy mój pogląd na sprawę jest głupi? Jeśli tak, to dlaczego?

Pozwolę sobie zauważyć, że nie zaniepokoiło Cię to, że komunizm wyrósł z marksizmu, a odniosłeś się tylko do hitleryzmu. Powiedzmy sobie jasno, były to równie złe i ohydne ustroje: żaden nie był gorszy od drugiego.
Awatar użytkownika
Diablos
Posty: 0
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 08:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Diablos »

A oto materiał z "wykładu" enkawudzisty i ubeka, żydowskiego stalinisty, postaci odrażającej, która po dziś dzień jest dumna z tego, co robiła w l. 40-tych i 50-tych - zakłócony przez narodowców i kibiców Śląska.

edit. całość :

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=QVIFnMbre3g&feature=youtube_gdata_player
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

Diablos, z całym szacunkiem, Twój głos nie wnosi niczego nowego do dyskusji. Nie ma raczej potrzeby zamieszczania linków do nieco żałosnego bojkotu żałosnego człowieka. Członkowie NOP powini byli raczej kulturalnie zadać mu szereg pytań po wykładzie. Teraz to z Baumana robi się ofiarę.

PS. Przyznam, że zadziwiła mnie Twoja aktywność tutaj jako człowieka, który nie ma żadnych postów o matematyce, a konto od niemal dwóch lat...

PS. PS. Przypomina mi się tutaj .
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Ser Cubus »

Hmm, taka forma protestu raczej za dużo nie pomoże ...

Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie. Dlaczego tylu ludzi popiera Baumana? Chodzi mi o oklaski i próby przekrzyczenia NOP'u na początku ?


Taki mały offtop: gdzie się podziali tacy 'aktywni' działacze w Anglii?
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: »

Ser Cubus pisze:Dlaczego tylu ludzi popiera Baumana?
W jakim sensie "popiera"? Wielu ludzi ceni go po prostu jako wybitnego socjologa.
Spektralny pisze:Pozwolę sobie zauważyć, że nie zaniepokoiło Cię to, że komunizm wyrósł z marksizmu, a odniosłeś się tylko do hitleryzmu.
Pozwolę sobie zauważyć, że Twój zmysł obserwacji srodze Cię zawodzi. Sprostowałem tylko nieprawdę, że nazizm wyrósł z marksizmu (i po zastanowieniu jednak odmawiam o tym dyskusji, bo nie mam na tyle czasu żeby prostować dowolną bzdurę jaka pojawi się w internecie), a nie sprostowałem prawdy, że komunizm (ten realny, a nie teoretyczny) wyrósł z marksizmu.

Oczywiście nie płynie stąd bezpośredni wniosek, że marksizm musi być w takim razie zły, tak samo jak z inkwizycji nie płynie bezpośredni wniosek, że chrześcijaństwo musi być złe. Powtórzę: nie sądzę, żeby filozofia marksistowska była zła (ani też dobra) sama w sobie. A ja sam - choć nie uzurpuję sobie prawa do miana znawcy tej filozofii - umiałbym wskazać myśli z którymi się w niej zgadzam, jak i takie, z którymi się nie zgadzam.
Powiedzmy sobie jasno, były to równie złe i ohydne ustroje: żaden nie był gorszy od drugiego.
Cieszę się, że chociaż w tak elementarnej kwestii mówimy jednym głosem.

Q.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

Qń pisze:
Ser Cubus pisze:Dlaczego tylu ludzi popiera Baumana?
W jakim sensie "popiera"? Wielu ludzi ceni go po prostu jako wybitnego socjologa.
Co ten człowiek odkrył, że jest wybitny? Wybitni to byli Gauss, Euler... Żyjemy w dziwnych czasach, gdzie . Z każdej strony płynie propaganda polit-poprawności. Ci którzy najgłośniej krzyczą o tolerancji mają jej najmniej dla tych, którzy myślą inaczej niż oficjalna wykładnia.
Qń pisze:Sprostowałem tylko nieprawdę, że nazizm wyrósł z marksizmu (i po zastanowieniu jednak odmawiam o tym dyskusji, bo nie mam na tyle czasu żeby prostować dowolną bzdurę jaka pojawi się w internecie), a nie sprostowałem prawdy, że komunizm wyrósł z marksizmu.
A może jednak argumentów? Narodowy socjalizm wyrósł na gruncie kryzysu Republiki Weimarskiej i upokorzenia Traktatem Wersalskim tak jak rewolucja październikowa powiodła się z powodu kryzysu caratu oraz przedłużającej się I Wojny Światowej. Podłoża obydwu totalitaryzmów są takie same, a różnice niewielkie. NSDAP na początku tworzył głównie tzw. proletariat. Zauważ co stało się z przemysłem w Trzeciej Rzeszy, częściowo prywatny został całkowicie podporządkowany państwu czyli de facto znacjonalizowany...

Jest ogromnym sukcesem lewicy drugiej połowy XX wieku wmówienie ogółowi, że narodowy socjalizm, to nie socjalizm.
Ser Cubus pisze:taki mały offtop: gdzie się podziali tacy 'aktywni' działacze w Anglii?
Nie rozumiem pytania, przepraszam.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Ser Cubus »

Spektralny, co do linka, który podałeś odnośnie Guevary. Gdzie tam doszukujesz się gloryfikacji? To po prostu spis rzeczy/osób, który miały znaczenie dla historii. Pewnie niedługo też Mein Kampf tam wpiszą, nie dlatego że ideologia tam zawarta jest dobra, tylko dlatego że ta książka ma swoje miejsce w dziejach świata. Swoją drogą próbowałem to przeczytać jak byłem młodszy, ale był to dla mnie zupełny bełkot, po 20-kilku stronach sobie odpuściłem. Może ktoś dał radę to przeczytać i sam przedstawi swoje refleksje do tej lektury?

Co do wspomnianych przeze mnie "aktywnych działaczy w Anglii", chodzi mi po prostu o wszelkiej maści ultrasów czy zapalonych narodowców. Araby robią sobie u nich co im się żywnie podoba, a oni milczą?
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2018, o 16:14 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Błąd ortograficzny: odpuściłem, przeze mnie.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

Ser Cubus pisze:Spektralny, co do linka, który podałeś odnośnie Guevary. Gdzie tam doszukujesz się gloryfikacji? To po prostu spis rzeczy/osób, który miały znaczenie dla historii. Pewnie niedługo też Mein Kampf tam wpiszą
Poczekamy zobaczymy... Mi to bardziej wygląda na "ocieplanie wizerunku".
Ser Cubus pisze:Co do wspomnianych przeze mnie "aktywnych działaczy w Anglii", chodzi mi po prostu o wszelkiej maści ultrasów czy zapalonych narodowców. Araby robią sobie u nich co im się żywnie podoba, a oni milczą?
Nie obracam się w takich środowiskach, to nie wiem, ale nie są oni w ogóle widoczni na ulicach. Może się boją utraty pracy?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3845
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: AiDi »

Ech, niestety ale w zbiorze członków NOP, podzbiór ludzi mających coś w głowie jest 'zbiorem miary zero'. Oni nie potrafią 'walczyć' (cokolwiek to znaczy) merytorycznie, oni potrafią tylko drzeć gęby i używać mniej lub bardziej poprawnych ortograficznie hasełek, czasem rzucić kamieniem. Najważniejszym argumentem jest "żyd", "pedał", "komuch". Urocze wręcz.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

AiDi pisze:Ech, niestety ale w zbiorze członków NOP, podzbiór ludzi mających coś w głowie jest 'zbiorem miary zero'. Oni nie potrafią 'walczyć' (cokolwiek to znaczy) merytorycznie, oni potrafią tylko drzeć gęby i używać mniej lub bardziej poprawnych ortograficznie hasełek, czasem rzucić kamieniem. Najważniejszym argumentem jest "żyd", "pedał", "komuch". Urocze wręcz.
Całkiem możliwe, ale jak oceniasz zapraszanie postaci typu Bauman na uniwersytety? Akurat ten człowiek jest komuchem. (Jest też Żydem, ale to nie jest istotne.)
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3845
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: AiDi »

No zastanawiam się, z jakiego powodu i w jakim celu został zaproszony? A jakby był on jakimś świetnym matematykiem od np. algebry i został zaproszony na uniwersytet na konferencję dotyczącą algebry? Też należałoby to potępiać?
ODPOWIEDZ