repetytorium + zbiór ? fizyka-matura

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
matematyk1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 734
Rejestracja: 5 mar 2011, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podhale/ Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 61 razy

repetytorium + zbiór ? fizyka-matura

Post autor: matematyk1995 »

Witam. Wiem, że ten temat się już powtarza n-razy, ale nie znalazłem żadnej wyczerpującej odpowiedzi na moje pytanie. Chodzę do LO na mat-fiz, w 2014 roku piszę maturę. Mam ambicje pisać fizykę rozszerzoną, ale niestety na lekcjach robimy abstrakcje, tzn nie robimy materiału maturalnego, ale np. prawo Gaussa dla pola elektrycznego czy równania Maxwell'a. Rzecz jasna tego na maturze nie ma, ba nawet w liceum. Niestety, nasz profesor tego nie rozumie. Ale wracając do tematu, moje pytanie brzmi: Czy mając "Fizyka repetorium dla maturzystów i kandydatów na studia - MEDYK ANDRZEJ PERSONA" oraz "Zbiór zadań dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia"
J. Jędrzejewskiego, W. Kruczka i A. Kujawskiego oraz uczęszczając na moje lekcje, jestem w wstanie sam się przygotować do matury, która mnie czeka za ponad rok ? Jestem w miarę ogarnięty z fizy, więc w miarę szybko kumam. O matematykę się nie boje bo jak na razie, mimo ze mam ją na wysokim poziomie , daje rade.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Proszę o wypowiadanie się. Zależy mi na Waszym doświadczeniu w tych kwestiach. :)
Kacper20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 14 lut 2013, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 52 razy

repetytorium + zbiór ? fizyka-matura

Post autor: Kacper20 »

ale np. prawo Gaussa dla pola elektrycznego czy równania Maxwell'a.
co ty gadasz....
Jestem na mat-fizie, mamy zrobione i prawa Maxwella i prawa Gaussa.
Po prostu nauczycielka to robi, pomaga to zrobić jak i zrozumieć zadania:)
A ze swojej strony uważam, że w niczym to nie przeszkadza. Chyba to lepiej, ze nauczyciel rozszerza materiał?
Gdyby chcieli tylko do matury, to mogliby robić działy w kilka lekcji, bo uwierz mi, że wiele rzeczy nie zdarza się na maturze.
Pytanko: było tak, ze miałeś prawo Gaussa, a nie miałeś prawa Ohma?
Jak to nie robicie materiału maturalnego?
Nie wierzę, żeby nauczyciel robił trudny materiał, a omijał łatwy, bezsens.


BTW:
wymagania maturalne dla poziomu rozszerzonego:
16) sformułować jakościowo prawa Maxwella
nie pleć więc bzdur, proszę Cię. A Tym samym nie obwiniaj o wszystko nauczyciela :)
matematyk1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 734
Rejestracja: 5 mar 2011, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podhale/ Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 61 razy

repetytorium + zbiór ? fizyka-matura

Post autor: matematyk1995 »

Ja nie mam nic przeciwko takim lekcją i dodatkowemu materiałowi, ale to jest bez sensu, tak jak sam powiedziales, zeby robic cos dodatkowo, nie robiąc podstaw. U mnie tak jest niestety. Gdybyśmy robili wszystko zgodnie z programem + jakieś dodatkowe lekcje, byłoby super. Ale niestety tak nie jest. Co mi z tego, że umiem prawo Gaussa, jak się wykladam na podstawowych zadaniach, których wgl na lekcjach nie robimy, a ktore są podstawą.

Nie mialem jeszcze prawa Ohma.
Kacper20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 14 lut 2013, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 52 razy

repetytorium + zbiór ? fizyka-matura

Post autor: Kacper20 »

W takim razie współczuję, chociaż wątpię w przerobienie prądu i nie wspomnienie o prawie Ohma, ale jak tam uważasz, nie mogę zweryfikować. Powodzenia
matematyk1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 734
Rejestracja: 5 mar 2011, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podhale/ Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 61 razy

repetytorium + zbiór ? fizyka-matura

Post autor: matematyk1995 »

Dzięki, a Ty zdajesz maturkę z fizyki? Jak tak, to z czego się przygotowujesz ?
Kacper20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 14 lut 2013, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nisko
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 52 razy

repetytorium + zbiór ? fizyka-matura

Post autor: Kacper20 »

zdaję, w tym roku.

Podstawy fizyki Resnicka i Hallidaya jako uzupełnienie teorii, notatki z lekcji, zadania z nowego i starego mendla, zadania z egzaminów wstępnych na studia, arkusze. Poza tym jakieś zbiory typu autorstwa Kaczorka.

Pozdrawiam
tomek1919
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2012, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

repetytorium + zbiór ? fizyka-matura

Post autor: tomek1919 »

Halliday jako świetne uzupełnienie, polecam, ale to kilka tomów, czasu może zbraknąć. I standard: "Maturalnie, że zdasz", Operon, arkusze z poprzednich lat, notatki z lekcji. Ja jeszcze przerabiam kurs expressowy powtórkowy z fizyki na fizykazadania.pl - dobrze utrwala wiedzę. I mam nadzieję, ze to styknie na maturę, zresztą teraz próbna z Operonu była dość trudna, a mi dobrze poszła, więc jestem dobrej myśli. ;P
ODPOWIEDZ