Infa: Mini czy Eiti?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
iooz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2010, o 00:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: iooz »

Witam, czytałem pare tematów z poprzednich lat, ale niewiele się z nich dowiedziałem i być może od tamtego czasu coś uległo zmianie. Mam pytanie do studentów Politechniki Warszawskiej, który wydział, Mini czy Eiti jest lepszy jeśli chodzi o kierunek informatyka? Po którym z nich znajdę lepszą pracę? Gdzie się więcej naucze?

Wiem, że się różnią, dlatego odrazu napisze, że lubie informatyke, matematyke również, ale nie jestem geniuszem który wygrywa konkursy (około 90% z matmy rozszerzonej). Z fizyki też byłem zawsze dobry.

Na koniec jeszcze pytanie apropo Eiti. Czym różni się studiowanie informatyki od makro? Czy na makro poziom informatyki jest porównywaly z poziomem na kierunku Informatyka?
Laurearel

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: Laurearel »

Po którym z nich znajdę lepszą pracę? Gdzie się więcej naucze?
Liczy się to co umiesz + doświadczenie, nie to co skończyłeś.
(oczywiście są wyjątki w postaci prezesów ceniących sobie to kto co skończył, zamiast przeprowadzić dobrą rekrutację, pytanie - czy chciałbyś w takiej firmie pracować ? Ja na pewno nie, dla mnie olewanie na wstępie odpowiedniej rekrutacji to z góry co najwyżej przeciętna jakość firmy i nie chciałbym w niej pracować)

Więcej nauczysz się z książek. Ameryki chyba tymi słowami nie odkryłem ; )
Wiem, że się różnią, dlatego odrazu napisze, że lubie informatyke, matematyke również, ale nie jestem geniuszem który wygrywa konkursy (około 90% z matmy rozszerzonej). Z fizyki też byłem zawsze dobry.
Jak lubisz informę i czujesz się w niej dobrze, to i bez studiów sobie poradzisz ; )
który wydział, Mini czy Eiti jest lepszy jeśli chodzi o kierunek informatyka?
Zależy co rozumiesz przez słowo "lepszy".
Lepsza kadra, lepszy program, lepsi studenci ?

pozdro
hehehe666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 maja 2009, o 11:48
Płeć: Mężczyzna

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: hehehe666 »

(...) Mini czy Eiti jest lepszy jeśli chodzi o kierunek informatyka?
Prawda taka, że sama infa (czyli programowanie, etc.) jest taka sama. Oba wydziały różnią się "zapychaczami" (o ile można je tak nazwać). Np na eiti zgłębisz się trochę bardziej w elektronikę i telekomunikacje, natomiast na mini spodziewać się możesz więcej matmy (równie "przydatnej" informatykowi jak elektroniki). Często osoby wybierają więc "mniejsze zło" (zależy co kto woli bardziej), dla jednego mniejszym złem będzie nauczenie się teorii obwodów, dla drugiego przestrzenie banacha.
A co do pracy, to spoko po tym i po tym znajdziesz ją spokojnie I tak najpierw widać inż. informatyk że z PW a dopiero potem wydział. I szczerze nie słyszałem żeby ktoś narzekał że nie dostał wymarzonej pracy bo studiował na eiti/mini. To trochę jak porównywanie Ferrari Enzo i Maserati MC12 (z tą uwagą że infa na MIMUW to Veyron ;])
gadonn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sty 2010, o 22:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zduńska Wola

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: gadonn »

Ja również mam pytanie, jako że wnioskując z tego co kolega napisał będąc podobną osobą. Czy bardzo trudno jest utrzymać się na takim kierunku? Czy trzeba mieć to 'coś' w głowie, oprócz systematyczności i ciężkiej pracy na którą jestem gotowy? Mnie osobiście bardziej ludzkim wydaję się być eiti.
pozdr
hehehe666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 7 maja 2009, o 11:48
Płeć: Mężczyzna

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: hehehe666 »

Czy bardzo trudno jest utrzymać się na takim kierunku?
Niektórym łatwo, niektórym ciężko. Po pierwszych 3 kolosach, stwierdzisz że do matury to ty teraz byś się od zera w 2 tyg nauczył.
Czy trzeba mieć to 'coś' w głowie
Jak nie masz tego 'czegoś' w głowie to raczej ani tutaj ani tam się nie dostaniesz. Tam każdy ma 'coś' ;]
oprócz systematyczności i ciężkiej pracy na którą jestem gotowy?
hahaha, ;) każdy tak zakłada a potem się okazuje że w danym tygodniu masz ciężkiego kolosa i na nic innego nie masz czasu, a w następnym tygodniu kolosa innego, a za 2 tyg dwa razy laborki, a za 3 tygodnie kolos + oddawanie projektu. A potem może się trafi tydzień luźniejszy to postanowisz odpocząć, a potem znowu, kolosy, laborki, projekty i tak w kółko.
iooz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 9 maja 2010, o 00:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: iooz »

Zależy co rozumiesz przez słowo "lepszy".
Lepsza kadra, lepszy program, lepsi studenci ?
Rozumiem przez to że daje najwięcej wiedzy, która będzie potem przydatna w pracy/dalszej nauce.
Laurearel

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: Laurearel »

iooz pisze:
Zależy co rozumiesz przez słowo "lepszy".
Lepsza kadra, lepszy program, lepsi studenci ?
Rozumiem przez to że daje najwięcej wiedzy, która będzie potem przydatna w pracy/dalszej nauce.
Aaa, to żadna :)

Książki + projekty (najlepiej pisane z innymi, doświadczonymi ludźmi) ; ]

Stań na ziemię wreszcie, jeżeli idziesz na studia po wiedzę przydatną w pracy, to jej tam najzwyczajniej w świecie jeżeli dostaniesz - to śladową ilość. Co innego jeżeli posiadasz wiedzę, a na studia idziesz po to, żeby nauczyć sie bardziej 'teoretycznej' strony, wtedy jeszcze to ma jakiś sens. Chcesz mieć fajną pracę, dom z ogrodem w fajnej miejscówce i porządny samochód - to bierz się sam do roboty, tu nikt Cię za rączkę prowadzić nie będzie ; ]
A jeżeli masz chęć studiować - studiuj, nikt Ci tego nie broni, powiem Ci więcej - nawet jako że jestem przeciwnikiem studiów informatycznych (ze względu na ich dzisiejszy wygląd, o którym już pisałem i innym temacie) - zachęcam Cię do studiowania, jeżeli sam nie robisz nic w tym kierunku. Wtedy będziesz w stanie zorientować się w temacie, wymienić poglądy z innymi ludźmi. Ale nie o czekuj na to że pójdziesz na uczelnie i uczelnia Ci da wiedzę potrzebną w pracy (czy nawet dalszej własnej edukacji) - może dać Ci podstawy (które zazwyczaj zamiast w pół roku przerobiłbyś sam w 2-3 tygodnie max) i aparat matematyczny/fizyczny.

Życzę udanego wyboru !
Pozdrawiam ! :)
Gromo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: P-ków Tryb.
Pomógł: 8 razy

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: Gromo »

Ja osobiscie tez mialem taki dylemat, na MiNI wiecej matmy wiec ciekawie, ale z drugiej strony cos o elektronice tez wypada wiedziec, takze chyba bede skladal na EiTI w 1 kolejnosci.
rideofyourlife
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2012, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: rideofyourlife »

Podbiję temat.

Jestem teraz na EiTI na 1 semestrze infy.
Przyjrzałem się teraz planom na kolejne semestry na moim kierunku (no tak.. Wiem, że mało odpowiedzialnie, że dopiero teraz :< )
Przeraziła mnie ilość elektroniki jaką mamy jako przedmioty obowiązkowe.

Jestem studentem, którego bardziej interesuje zajmowanie się software niż babranie się z elektroniką.

Jak myślicie? Istnieje taka możliwość aby zmienić wydział z EiTI na MiNI?
(biorąc pod uwagę progi punktowe,to dostałem się i tu, i tu)

Spojrzałem na plany studiów na MiNI i to już wygląda lepiej.
Już bardziej wolę matmę niż fizykę/elektronikę.
Poszedłem na EiTI, gdyż wokół aż bębniło o tym, że EiTI to bardziej uczy bardziej "praktycznej" informatyki. Ale jeżeli ta praktyka, to ma być po prostu wzięcie części przedmiotów z innego kierunku, to ja zdecydowanie wole programowanie i matmę.
Pytanie asekuracyjne: Czy nie ma informatyce na MiNI za dużo teoretycznych zapychaczy? Nie chciałbym też przesadzić

Czy ktoś się orientuje?
Szukam też osoby z MiNI która by się wypowiedziała o informatyce na tym wydziale.
Bardzo dziękuję za wszelaką pomoc =)


#edit


Myślę też o tym przeniesieniu,bo wtedy byłoby mi łatwiej dostać się na "Matematykę finansową" na magisterce na MiNI, na którą i tak chcę iść niezależenie od EiTI czy MiNI.
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: tomaszek92 »

rideofyourlife pisze:Podbiję temat.

Jestem teraz na EiTI na 1 semestrze infy.
Przyjrzałem się teraz planom na kolejne semestry na moim kierunku (no tak.. Wiem, że mało odpowiedzialnie, że dopiero teraz :< )
Przeraziła mnie ilość elektroniki jaką mamy jako przedmioty obowiązkowe.
Gratuluję.
rideofyourlife pisze:Jak myślicie? Istnieje taka możliwość aby zmienić wydział z EiTI na MiNI?
(biorąc pod uwagę progi punktowe,to dostałem się i tu, i tu)
Aby się przenieść musisz mieć zaliczony cały pierwszy rok.
Jak masz, to idziesz do prodziekana i gadasz z nim czy możesz się przenieść. Może się zgodzić lub nie.

Ewentualnie możesz wziąć udział w rekrutacji za rok i zacząć od początku na MiNI.
rideofyourlife pisze:Poszedłem na EiTI, gdyż wokół aż bębniło o tym, że EiTI to bardziej uczy bardziej "praktycznej" informatyki.
To na MiNI nie jest? Akurat studiuję na MiNI infę (II rok) i uważam, że jest dość praktyczna, ale pierwszy rok, to głównie matma, na 3 semestrze, też jest dość matmy.
rideofyourlife pisze:Czy nie ma informatyce na MiNI za dużo teoretycznych zapychaczy?
Nie.
rideofyourlife
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2012, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: rideofyourlife »

Podbiję temat.
Jestem już po 2 semestrze informatyki na EiTI i zastanawiam się nad zmianą wydziału na MiNI po przeglądzie programów studiów obu wydziałów.

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza ( student MiNI albo student EiTI na specjalności ISI), który opowiedziałby co nieco o charakterze przedmiotów?

(Np.
na MiNI programowanie w środowisku graficznym jest dobrze nauczane?
Przedmioty na ISI mało mówią. Do czego generalnie prowadzi ta specjalność?
Na jaki typ informatyka mogą mnie kierować studia na EiTI / MiNI?
)

Byłbym baaardzo serdecznie wdzięczny za odpowiedź
aga2210
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2012, o 13:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: aga2210 »

rideofyourlife, ooooj a można wiedzieć co się stało ze chcesz zmienić? pytaa świeżo-wczoraj przyjęta na eiti..
rideofyourlife
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2012, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: rideofyourlife »

aga2210 pisze:rideofyourlife, ooooj a można wiedzieć co się stało ze chcesz zmienić? pytaa świeżo-wczoraj przyjęta na eiti..
W programie studiów infy na EiTI czuć lekkie łapanie się wszystkiego po trochu, co by powiedzieć, że osoba po tym wydziale będzie "wszechstronnym inżynierem" a nie "teoretycznym informatykiem".
Generalnie, pierdzielenie o Chopinie, które ładnie brzmi.
Spójrz w plan studiów. Znajdziesz tam takie przedmioty jak:
Podstawy elektroniki
Podstawy telekomunikacji
Podstawy automatyki
Podstawy technik cyfrowych
itd..

1. Programiście ( czyli ja, mnie interesuje software tylko, duże projekty, a nie bawienie się kablami ) jest to wszystko potrzebne jak baletnicy hantle.
2. Sama widzisz, że są to podstawowe wiadomości, które nie są wystarczające gdyby np. chciano programować chipy w mikrofalówkach

Za to na MiNI na infie jest dużo przedmiotów, które mają nacisk na stricte software.
Kolejne porównanie:
Na EiTI mieliśmy przedmiot "Programowanie obiektowe" i tam poznaliśmy trochę C++
Na MiNI mają 3 przedmioty - "Programowanie", "Programowanie obiektowe" i "Programowanie w środowisku graf.", gdzie my te graficzne "liznęliśmy" jeżeli w ogóle ktoś miał na to ochotę.
W trakcie tych 3 przedmiotów pozna się na MiNI C++ / C# i Javę, a na EiTI tylko C++

Przykłady można by mnożyć.
Liquidhappiness
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2013, o 14:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 1 raz

Infa: Mini czy Eiti?

Post autor: Liquidhappiness »

Co do informatyk na EiTI / MiNI to nie da się jednoznacznie powiedzieć która infa jest lepsza / lepiej przygotuje do pracy itp. itd.
Tak, na software niewątpliwie skupia się infa na MiNI, jednak w pewnym sensie jest to zawężanie wachlarzu możliwości. Studiując na EiTI możesz nie tylko zostać programistą, poznajesz również dziedziny pokrewne. Są to tylko podstawy, gdyż wiadomo, że to, co Cię zaciekawi rozwiniesz sobie już samemu. Osobiście uważam, że na MiNI jest za dużo matmy, ale jeśli nie możesz zdzierżyć elektroniki to może warto się przenieść.
Trafnych wyborów
ODPOWIEDZ