ekonomia ortodoksyjna

Popyt, podaż, kapitalizacja, rynki finansowe. Mikroekonomia. makroekonomia, finanse itp...
Awatar użytkownika
tymbarkoholiczka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2012, o 16:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

ekonomia ortodoksyjna

Post autor: tymbarkoholiczka »

To jest temat mojego eseju:"Ocena roli Alfreda Marshalla w rozwoju ortodoksyjnej myśli ekonomicznej
", wiem o co chodzi itd., jednak chciałabym dowiedzieć się jakie książki polecacie aby dobrze opisać ten temat, dobrze by książki były dostępne w necie a nie tylko w bibliotekach czy księgarniach

Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

ekonomia ortodoksyjna

Post autor: Frey »

O elastyczności popytu znajdziesz w każdej książce to mikro (chyba), natomiast o reszcie jego poglądów to może w książkach traktujących o historii ekonomi. Jego poglądy były raczej "słabe", więc chyba raczej pozostają przemilczanymi
Awatar użytkownika
tymbarkoholiczka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2012, o 16:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

ekonomia ortodoksyjna

Post autor: tymbarkoholiczka »

Dziękuje bardzo za pomoc -- 5 sty 2013, o 14:28 --Mam kolejne pytanie odnośnie tej pracy książki mam i wszystko na temat Marshalla też wiem o jego metodach badawczych i znam teorie, ale jednak nie wiem jak połączyć go z ekonomią ortodoksyjną ;x czy chodzi tutaj o zasadę ceteris paribus, która pozwala na badanie złożonych problemów ale kosztem ograniczenia realizmu ? Bo w tej metodzie chodzi o to by w początkowym stadium rozważań przyjąć pewne okoliczności za stałe w celu skupienia uwagi tylko na elementach zmiennych i zbadać ich powiązania, i te właśnie stałe odnoszą się do tej ekonomii ortodoksyjnej ?
ODPOWIEDZ