Proszę oszacować wartość działającej na siebie siły tarcia związanej z chodzeniem po chodniku.
przyjęłam dane :
\(\displaystyle{ m=50kg}\)
\(\displaystyle{ g= 10 \frac{m}{ s^{2} }}\)
\(\displaystyle{ f=0,5}\)
\(\displaystyle{ T=Q \cdot f}\)
\(\displaystyle{ T=50 \cdot 10 \cdot 0,5 = 250 N}\)
Mogę w ten sposób obliczyć to zadanie?
siła tarcia
- czeskafranka
- Użytkownik

- Posty: 61
- Rejestracja: 5 kwie 2012, o 13:41
- Płeć: Kobieta
- Lokalizacja: Kraków
- Podziękował: 8 razy
