podstawowa matma i studia

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

podstawowa matma i studia

Post autor: matma17 »

Witam
Za dwa lata będe zdawał maturę. Wiem że to jeszcze dużo czasu ale.... chodzę do technikum w którym matma jest na bardzo niskim poziomie i chyba będe zdawał poziom podstawowy. Mam do was takie pytanko, czy z dobrze zdaną matmą podstawową (ponad 80%) mam sznasę dostać się na studia techniczne. Wstępnie myśle o kierunkach elektrotechnika lub EiT albo MiBM. Dajcie mi linki do jakiś rankingów uczelni, progów punktowych bo niegdzie nie moge znaleźć. Co mogę robić po w/w studiach?

Edit. Co sądzicie o AGH w Krakowie??
Ostatnio zmieniony 18 cze 2009, o 16:54 przez matma17, łącznie zmieniany 1 raz.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

podstawowa matma i studia

Post autor: Rogal »

Jeśli nawet jakimś cudem się dostaniesz, to odpadniesz po pierwszym semestrze.
Chyba że planujesz jakąś bananową uczelnię.
Masz dwa lata, to jest ogrom czasu. Można spokojnie się do rozszerzonej samodzielnie przygotowywać.
Jak tylko masz dobre podstawy, to nawet za jedne wakacje przedmaturalne można zrobić wszystko.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

podstawowa matma i studia

Post autor: Dumel »

no właśnie. jeśli nie za bardzo kminisz to sie weź do roboty bo gadanie ze szkola zla niczego Ci nie da
adam07172
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 cze 2009, o 09:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

podstawowa matma i studia

Post autor: adam07172 »

Pamiętaj o przelicznikach! Nawet jeżeli zdasz maturę rozszerzoną na 50% to już lepiej na tym wyjdziesz. Chcę ci też powiedzieć, że dwa lata to bardzo dużo na opracowanie materiały na matematykę rozszerzoną. Matematyka rozszerzona w tym roku nie była o wiele trudniejsza niż podstawowa. Więc weź się do roboty:)

PS. Czyś Ty oszalał, żeby na elektrotechnikę iść z podstawową matmą. Jeżeli nawet się dostaniesz to Twojej przyszłości tam nie widzę. Tym bardziej, że za rok matma podstawowa będzie obowiązkowa i takich jak Ty będą tysiące..
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

podstawowa matma i studia

Post autor: matma17 »

Chyba pójdę na jakieś korki
Co sądzicie o tych kierunkach: elektrotechnika, EiT, MiBM?
Gdzie po takich studiach moge pracować, który kierunek polecacie?
adam07172
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 cze 2009, o 09:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

podstawowa matma i studia

Post autor: adam07172 »

Z tego co mi wiadomo elektrotechnika jest bardzo dobrym kierunkiem. Jeśli chodzi o EiT to jest to trudny kierunek i trudno jest się wybić. Jeśli chodzi o pracę po MiBM to zależy od specjalności jaką wybierzesz. Jako sam kierunek w sobie MiBM jest bardzo dobry:) Jeśli już patrzysz na takie kierunki polecam Ci jeszcze zastanowić się nad Informatyką na elektrycznym PW.
Wszystko co Ci tu napisałem wiem od znajomych a EiT mój kuzyn skończył. Sam mam problem z wyborem studiów w tym roku:P
Awatar użytkownika
Natasha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 986
Rejestracja: 9 lis 2008, o 15:08
Płeć: Kobieta
Podziękował: 97 razy
Pomógł: 167 razy

podstawowa matma i studia

Post autor: Natasha »

Jak już temat o podstawowej matmie i studiach, to czy mam szansę dostać się na UR na matematykę z podstawową matmą? Nawet gdybym miała 100%? Z moich przeliczeń wynika, że będę mieć wszystkich punktów rekrutacyjnych ok. 135 (matura + oceny ze świadectwa ukończenia szkoly). Studiuje tam ktoś, wiecie cokolwiek?

Więcej
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

podstawowa matma i studia

Post autor: matma17 »

Witam ponownie,
Co sądzicie o maturze rozszerzonej z fizyki zamiast matmy rozszerzonej. Tak się składa że fiza idzie mi lepiej niż matma i jeszcze 1 mój kolega będzie zdawał fizyke więc będe mógł się uczyć razem z nim.
Czy na tych kierunkach na które zamierzam iść: Elektrotechnika, EiT, MiBM jest dużo fizyki. Brat mi mówi że lepiej będzie jak zdam matme rozszerzoną bo na studiach technicznych jest bardzo dużo matmy, a mało fizy i że na matmie uwalą mnie na 1 roku.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
Stary
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 9 maja 2008, o 13:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 39 razy

podstawowa matma i studia

Post autor: Stary »

Witam,
Wybacz przyjacielu ale w mojej ocenie nie zdając matematyki na poziomie rozszerzonym nie masz absolutnie żadnych szans na studiowanie na liczącej się uczelni technicznej. Nawet rozmowy nie ma, żeby iśc na AGH z matematyką podstawową. Dwa lata to sporo czasu, dasz radę nauczyć się wszystkiego przez te dwa lata, więc lepiej nie kmiń i nie kombinuj tylko weź sie za matematyke.
Pozdrawiam
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

podstawowa matma i studia

Post autor: Dumel »

najlepiej zdawać i fizyke i matematyke rozszerzona to jest wtedy wolna droga prawie na wszystkie normalne kierunki. a jeszcze lepiej startowac w olimpiadzie matematycznej/fizycznej/informatycznej/astronomicznej
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

podstawowa matma i studia

Post autor: Yaco_89 »

matma17 pisze:Witam ponownie,
Co sądzicie o maturze rozszerzonej z fizyki zamiast matmy rozszerzonej. Tak się składa że fiza idzie mi lepiej niż matma i jeszcze 1 mój kolega będzie zdawał fizyke więc będe mógł się uczyć razem z nim.
Czy na tych kierunkach na które zamierzam iść: Elektrotechnika, EiT, MiBM jest dużo fizyki. Brat mi mówi że lepiej będzie jak zdam matme rozszerzoną bo na studiach technicznych jest bardzo dużo matmy, a mało fizy i że na matmie uwalą mnie na 1 roku.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Na EiT czy MiBM JEST dużo fizyki, bez dwóch zdań. I na większości innych studiów technicznych też . Niekoniecznie musisz zdawać maturę i z matmy i z fizy (np. na AGH wystarczy jeden przedmiot żeby się dostać), ale i tak polecam przygotować się porządnie z jednego i drugiego, powtórzyć trochę w wakacje itp.
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

podstawowa matma i studia

Post autor: matma17 »

po przeczytaniu waszych odpowiedzi chyba jednak będe zdawał matme roszerzoną . Myślę na tych wakacjach dobrze nauczyć się ciągów i logarytmów.

Zastanawiam się jeszcze nad Kierunkiem Automatyka i Robotyka. Co mogę robić po skończeniu takich studiów??
Awatar użytkownika
Fl3t05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 5 lut 2009, o 15:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 9 razy

podstawowa matma i studia

Post autor: Fl3t05 »

matma17 pisze:Co mogę robić po skończeniu takich studiów?
Pracować, pracować, pracować.
Bardzo przyszłościowy kierunek myślę, że warto.

Jeśli chodzi o konkrety - poszukaj na stronach różnych uczelni jak wygląda sylwetka absolwenta tego kierunku.
matma17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

podstawowa matma i studia

Post autor: matma17 »

Załóżmy że pójdę na automatykę i robotykę. Czy wiadomośći zdobyte w technikum informatycznym(programowanie) przydadzą mi się na tym kierunku??
Lukasz_C747
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 394
Rejestracja: 5 maja 2007, o 22:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieluń
Pomógł: 99 razy

podstawowa matma i studia

Post autor: Lukasz_C747 »

Krótko i na temat:
Po pierwsze bez rozszerzonej matmy i fizyki nie myślcie o dostaniu się na uczelnie techniczną (a przynajmniej bez kombinowania, w stylu zapisania na inny kierunek i próby przeniesienia się).
Po drugie bez dodatkowego samodzielnego rozszerzenia materiału z tych przedmiotów szykujcie się na ciężki pierwszy rok na tejże uczelni.
Po trzecie uczelnie techniczne po większości sensownych kierunków dają duże szanse na pracę, ale czy tę szansę wykorzystacie to zależny od was samych.
Po czwarte zapomnijcie o LO czy technikum, przerobicie je w 2-3 wykłady maks

Mam kolegę po AiR. Przyszedł na uczelnie z technikum i według niego ludzie po techników będą mieli ciężej niż ludzi po LO, bo większość kierunków na politechnikach ma na pierwszych latach dużo matmy, ale łatwiej na późniejszych latach, gdy wchodzą specjalizacje i przedmioty bardziej praktyczne. Oczywiście zakładając, ze to było dobre LO i dobre technikum...
ODPOWIEDZ