wybór specjalizacji

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
fart411
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 5 lut 2011, o 09:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: xaswq
Podziękował: 60 razy

wybór specjalizacji

Post autor: fart411 »

Tak jak w tytule tematu - zastanawiam się nad tym, którą specjalizację wybrać. Waham się pomiędzy matematyką w ekonomii, a matematyką stosowaną. Bardziej ciągnie mnie do tej pierwszej, bo chciałbym pracować w instytucjach finansowych, ale nie wiem, czy to dobry wybór - czy to nie jest tak, że po takich studiach ma się niezbyt rozwiniętą wiedzę matematyczną i bardzo małą wiedzę z ekonomii... Czy to kolejny ze stereotypów?

Jakie są perspektywy pracy po każdej z tych specjalizacji?

Wiem, że na forum takich tematów było już sporo - przeglądałem je, ale chciałbym dowiedzieć się jeszcze więcej i poznać opinię większej ilości osób.
miodzio1988

wybór specjalizacji

Post autor: miodzio1988 »

- czy to nie jest tak, że po takich studiach ma się niezbyt rozwiniętą wiedzę matematyczną i bardzo małą wiedzę z ekonomii... Czy to kolejny ze stereotypów?
Na pewno większą niż po matematyce stosowanej.
Jakie są perspektywy pracy po każdej z tych specjalizacji?
W necie poszukaj ofert pracy, zobaczysz jak to mniej więcej wygląda
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

wybór specjalizacji

Post autor: Piotr Jucha »

fart411 pisze:Tak jak w tytule tematu - zastanawiam się nad tym, którą specjalizację wybrać. Waham się pomiędzy matematyką w ekonomii, a matematyką stosowaną.
Na matematyce na UJ (jeśli tu o UJ chodzi) specjalność (oprócz teoretycznej) wybiera się pod koniec pierwszego roku studiów, więc jest jeszcze dużo czasu, żeby się zastanowić. Na pierwszym roku wszyscy oprócz "teoretyków" mają taki sam prorgam studiów.
Awatar użytkownika
Funktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 21 gru 2009, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 63 razy

wybór specjalizacji

Post autor: Funktor »

A ja jak zwykle optuję za tym ( bo to jest najzdrowsza dla umysłu i najbardziej rozwijająca ścieżka ) aby po prostu studiować czystą matematykę i dobierać przedmioty z tak zwanych innych działów ( z ekonomii, fizyki, matematyki stosowanej - ale do cholery jaka matematyka nie jest stosowana ? ) tak jak to jest na przykład na MIMUW
ODPOWIEDZ