Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
rose93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2012, o 20:17
Płeć: Kobieta
Podziękował: 3 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: rose93 »

Ja też złożyłam zarówno na AGH jak i UJ i mam dylemat podobny do Twojego. Nawet wyniki matury mamy prawie identyczne. Miałam zamiar składać jeszcze na Politechnikę Krakowską, ale czytając zapewnienia forumowiczów, że z takimi wynikami spokojnie można się dostać chyba zrezygnuję.
nelka93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2012, o 22:02
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: nelka93 »

Witam
Chciałabym dopisać się do tego tematu, ponieważ mam podobny dylemat. Zarejestrowałam się na matematykę na UJ i na AGH. Patrząc na progi punktowe z poprzednich lat, powinnam się dostać na te uczelnie (na UJ mam 80/100 pkt, na AGH 873/1000). Po pierwsze, zastanawiam się, czy z wynikiem 80% z matury rozszerzonej z matematyki jest sens wybierać się na taki kierunek (w olimpiadzie również nie brałam udziału), bo przecież może to się skończyć na pierwszym semestrze :/ Mam mieszane odczucia, ale tym będę przejmowała się później. Najpierw muszę podjąć decyzję, czy UJ, czy AGH.
A teraz moje plany:
UJ: I stopień- matematyka w ekonomii, II stopień- matematyka finansowa
AGH: I stopień- matematyka stosowana (wyboru niestety nie ma; tutaj obawiam się fizyki która jest w programie), II stopień- matematyka finansowa lub ubezpieczeniowa
Którą uczelnię lepiej wybrać pod tym kątem? Mam nadzieję, że Wasze sugestie ułatwią mi podjęcie decyzji, jeśli dostanę się na obie te uczelnie.
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Yaco_89 »

szczerze polecam finansową/ubezpieczeniową na AGH. I stopień trochę mniej ale akurat brak specjalności na tym szczeblu to moim zdaniem (z perspektywy czasu) nie taka zła sprawa, i tak masz dużo przedmiotów do wyboru, więc możesz trochę dostosować studia pod swoje zainteresowania. Poza tym obowiązkowy jest z tego co wiem już tylko semestr fizyki (a nie dwa) i to da się przeżyć. Oczywiście UJ to na pewno też dobry wybór, ale że sam pomału zbliżam się właśnie do końca "ubezpieczeniówki" na AGH to wypowiadam się o tym co znam z autopsji
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Bartek93klm »

Ja też nie brałem udziału w żadnych olimpiadach, i nie uważam że warunek uczestnictwa i sukcesów w nich, jest wskaźnikiem twoich zdolności:) (tak samo zresztą jak matura, mój kolega który pisał próbne matury z pazdro na 30% miał teraz 88% a ja tylko 80% ??? a z matur Pazdro nie raz miałem ponad 90%, samo mówi za siebie )

Poczytaj także na innych forach jest mnóstwo studentów którzy mówią że na 5 roku z tych olimpijczyków zostaje może kilku Ja osobiście się tym nie przejmuję bo uważam że determinacja i ciekawość świata (przez pryzmat nauki) są najważniejsze (Einstein też nie był orłem w "podstawówce" dopiero potem zabłysnął )


P.S.
Nie dziwi was to że same dziewczyny piszą że składały na matmę?
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Yaco_89 »

Bartek93klm pisze: P.S.
Nie dziwi was to że same dziewczyny piszą że składały na matmę?
Ciebie akurat (jak i innych przyszłych matematyków-facetów) nie powinno dziwić tylko cieszyć a tak serio to np. u mnie na AGH jest chyba nieco ponad połowa dziewczyn, na innych uczelniach z tego co wiem podobnie... wyjątkiem są zwykle specjalności gdzie jest dużo programowania
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: Bartek93klm »

Ja nie powiedziałem że jestem tym zmartwiony wręcz przeciwnie;p
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Matematyka, studia na AGH czy UJ (pod kątem naukowym)

Post autor: tomaszek92 »

nelka93 pisze:Po pierwsze, zastanawiam się, czy z wynikiem 80% z matury rozszerzonej z matematyki jest sens wybierać się na taki kierunek (
Ciężką pracą można bardzo wiele osiągnąć Ja miałem trochę więcej z matmy na maturze, a jakoś daje sobie radę na PW.
Jedyne co to zastanów się, czy to jest kierunek, który na pewno chcesz studiować, gdyż są to studia dość specyficzne.
ODPOWIEDZ