[studia] Politechnika Warszawska

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o studiowaniu: co wybrać? jakie są warunki przyjęć? życie studenckie? Zajrzyjcie tutaj!
Al93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 7 maja 2011, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Al93 »

Damian905 pisze:
tracer69 pisze:wiem że komputert jest nieodłączną częścią studiów szególnie na politechnice ale chciałbym aby na moim kierunku było możliwie tego najmniej
Jak nie lubisz siedzieć przy kompie, to MEiL nie polecam. Jestem teraz na trzecim roku AiR na MEiLu. Praktycznie wszystkie projekty, z programowania mikro, programowania PLC, projekty konstrukcyjne w NXie, SolidEdge, AutoCAD, wytrzymałość w Ansysie, różnego rodzaju przepływy we Fluencie itp wykonuje się na kompie, więc tego nie unikniesz . Szczególnie projekty konstrukcyjne są męczące bo zajmują dużo czasu.
Czy te projekty konstrukcyjne to z budownictwa? Jak tak, to po co wam to skoro i tak nie możecie uprawnień robić?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: miki999 »

Raczej z konstrukcji maszyn.
Zim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno / Jasło

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Zim »

A ja mam pytanko o informatykę. Możecie mi porównać jak to wygląda na poszczególnych wydziałach, tzn. MiNI oraz EiTI? Która jest bardziej perspektywiczna pod względem pracy, stażu? Która ciekawsza? Która ma lepszą kadrę?
Może jest ktoś w stanie porównać informatykę na PW do tej na AGH?
I ostatnie pytanko - jakie inne perspektywiczne kierunki możecie polecić na PW?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tomaszek92 »

Zim pisze:A ja mam pytanko o informatykę. Możecie mi porównać jak to wygląda na poszczególnych wydziałach, tzn. MiNI oraz EiTI?
Na MiNI będziesz miał więcej matematyki, a na EiTI więcej fizyki.
Zim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno / Jasło

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Zim »

Rozumiem. A jak jest ze wymianami, stażami? Który wydział jest bardziej przyjazny? Bardziej prestiżowy?
hick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2012, o 15:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: hick »

Witam,
Jestem tegorocznym maturzystą(zdawałem mat,fiz,ang rozszerzone) i zastanawiam nad Zarządzaniem i Inżynierią Produkcji na wydziale Zarządzania. Potrzebuje kilku informacji:

1. Progi były w poprzednich latach relatywnie niskie, czy wynika to z tego, jak już wspomniano wcześniej, że jest mało chętnych, czy ze sporo niższego poziomu niż na np. MEiLu?
2. Z tego co wiem jest możliwość utworzenia profilu informatyczne, jakie są opinie studentów o nim (poziom,wykładowcy).
3. Różnice między ZiIP na Inżynierii Produkcji a ZiIP na Zarządzaniu (ogólna charakterystyka).
4. Perspektywy pracy.

Bardzo proszę o pomoc.
xorgx3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 1 raz

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: xorgx3 »

Ja się tak trochę przyczepię pytaniem: czy ciężko jest przenieść się na inny kierunek, ale na tym samym wydziale? Chodzi mi konkretnie o przeniesienie na informatykę(np z elektrotechniki). Czy jest ktoś, komu się to udało?
Al93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 7 maja 2011, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: Al93 »

\(\displaystyle{ hick}\) ad 3: Zobacz przedmioty tu i tu i porównaj ad 4: wpisz sobie w wyszukiwarkę na którymś portalu z ofertami pracy "zarządzanie i inżynieria produkcji", czasami piszą w ogłoszeniu piszą preferowane kierunki. Na stronach wydziałów często jest ponadto coś takiego jak "sylwetka absolwenta" lub "perspektywy".

tu masz katalog przedmiotów ale nie na każdym kierunku są tu wszystkie wypisane, na dodatek w przedmiotach na WIP jest straszny bałagan (nie ma podziału na semestry, tylko alfabetycznie).

Ja w tym roku wybieram się na budownictwo 164 pkt... zobaczymy, w tamtym roku było 168.
hick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2012, o 15:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: hick »

Dzięki Al93, link bardzo przydatny. Wiesz, chodzi mi głównie o opinie studentów ZiIP-u, bo te formułki ze stron wydziałów, są oklepane:).
Życzę pomyślnej rekrutacji na Lądówce:)
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: szprot_w_oleju »

Wpisujecie sami wyniki matur czy czekacie na import z KReMu? Wie ktoś kiedy on powinien być? Bo ja mam na razie wszystkie pola puste z wynikami, a dziś już koniec zapisów.
miodzio1988

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: miodzio1988 »

A to nie jest tak, że trzeba najpierw samemu wpisać wszystko, a później będzie import dopiero?
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: szprot_w_oleju »

Mhmm, w takim razie wpiszę sam te wyniki. Muszę przyznać że informacje na stronie nie są jednoznaczne.
miodzio1988

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: miodzio1988 »

Ja tam pamiętam, że sam wpisywałem. Ale to było dobre kilka lat temu i mogło się to zmienić.
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: tomaszek92 »

Rok temu wpisałem, ale później i tak było importowane.
miodzio1988

[studia] Politechnika Warszawska

Post autor: miodzio1988 »

Tak dla spokoju ducha proponuję zatem wpisać. 5 minut roboty to jest
ODPOWIEDZ